Dona Sarkar zastępuje Gabriela Aul na stanowisku szefa programu Windows Insider

Gabe Aul poinformował dzisiaj na blogu, że rezygnuje z funkcji szefa programu Windows Insider. Jego miejsce zastąpi, związana od wielu lat z firmą Microsoft, Dona Sarkar, która oficjalnie przejęła od Gabriela słynny czerwony guzik do udostępniania nowych, testowych kompilacji systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile.

Gabe od dłuższego czasu nadzorował pracę dwóch zespołów: Windows Insider oraz Engineering Systems. Nadszedł moment, w którym stwierdził, że nie jest w stanie poświęcać się w pełni w obu zespołach i w związku z tym postanowił opuścić stanowisko szefa programu Windows Insider.

Dona Sarkar posiada doświadczenie techniczne i od wielu lat pracuje w firmie Microsoft na różnych stanowiskach. W ostatnim czasie pracowała w zespole HoloLens. Swoją przygodę rozpoczęła w zespole inżynierów systemu Windows Vista, pracowała także nad rozwojem funkcji w systemach Windows 7 oraz Windows 8 a także w systemie Windows 8.1. Jak sama przyznała, czekała na pracę w zespole Windows Insider aż 11 lat.

Dona Sarkar posiada profil Twitter, na którym z pewnością będzie informować nas o pojawieniu się nowych, testowych kompilacji. Informacje o nowych wersjach standardowo będą pojawiać się również na blogu Windows. Więcej informacji o nowym szefie programu Windows Insider znajdziecie również tutaj.

Dona Sarkar

Źródło: Microsoft