Dlaczego nie mogę pobrać oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile?

Oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1 wystartowała w zeszły czwartek. Tego samego dnia spora część użytkowników pobrała najnowszy system do swoich telefonów. Niestety dzień później okazało się, że telefony nie wyszukują już aktualizacji i większość osób widzi komunikat o tym, że Microsoft pracuje z operatorem i producentem telefonu nad udostępnieniem uaktualnienia.

Upgrade Advisor

Niestety nie wiadomo czy Microsoft ma tymczasowe problemy z udostępnieniem aktualizacji czy uaktualnienie będzie rozsyłane falami co jakiś czas. Prawdopodobnie aktualizacja została wstrzymana bo od kilku dni żaden z naszych czytelników nie otrzymał oficjalnej aktualizacji. Zapewne w niedługim czasie aktualizacja zostanie wznowiona jednak nie wiadomo kiedy to nastąpi. Podejrzewam, że w ciągu kilku kolejnych dni ruszą masowe aktualizacje.

Na koniec zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej tego czy udało Wam się zaktualizować telefony za pomocą oficjalnej aktualizacji korzystając z aplikacji Upgrade Advisor. Niestety obawiam się, że znam już wynik tej ankiety.

[info]Jeżeli posiadacie telefon, który nie został dopuszczony do oficjalnej aktualizacji to wiadomo, że nie otrzymaliście aktualizacji. W takim wypadku proszę o nie oddawanie głosu. Mowa o telefonach: Lumia 520, 530, 530 DS, 620, 625, 630, 630 DS, 720, 820, 920, 925, 1020 i 1320.[/info]


Pamiętajcie, że nawet jak aktualizacja ruszy ponownie to nie będzie dostępna dla wszystkich telefonów w tym samym czasie. Dostępność aktualizacji zależy od wariantu Waszego telefonu. Status dostępności możecie sprawdzać w tym miejscu.