Dlaczego nie mogę pobrać aplikacji Here ze Sklepu Windows?

Od dłuższego czasu część użytkowników telefonów z systemem Windows Phone nie może pobrać aplikacji Here ze Sklepu Windows. Najczęściej pojawia się komunikat o niedostępności aplikacji dla danego urządzenia. Producent aplikacji Here oficjalnie poinformował, że brak możliwości pobrania aplikacji ze Sklepu spowodowany jest problemem technicznym.

Na szczęście problem nie dotyczy wszystkich telefonów z systemem Windows Phone. Jeżeli w Waszych telefonach znajdują się aplikacje Here to nie musicie się niczym przejmować – będą one w dalszym ciągu aktualizowane.

Co ciekawe aplikacje nie są dostępne już od ponad miesiąca. Wielu użytkowników zadało pytanie na oficjalnym kanale Twitter dlaczego nie może pobrać tych aplikacji. Poniżej zamieszczam odpowiedź:

[quote style=”1″ author=”HERE”]we’re fixing a technical issue that’s hiding our apps from the Windows Store; until then please use the preloaded Maps app[/quote]

Czy istnieje w takim razie jakakolwiek możliwość przywrócenia tych aplikacji do telefonu. Tak ale tylko w przypadku telefonów Lumia.

Nie mogę pobrać aplikacji na telefon inny niż Lumia

Jeżeli nie posiadacie telefonu Lumia tylko inne urządzenie z systemem Windows Phone to na tę chwilę nie ma żadnego rozwiązania. Musicie poczekać aż producent przywróci aplikacje do Sklepu Windows.

Nie mogę pobrać aplikacji na telefon Lumia

Pobieranie ze Sklepu w tym wypadku również nie będzie możliwe. Jedynym wyjściem jest przywrócenie ustawień fabrycznych (za pomocą telefonu lub przy pomocy aplikacji Windows Device Recovery Tool) bez przywracania kopii zapasowej. W ten sposób na Waszych telefonach ponownie powinny pojawić się aplikacje Here.

[notice]Pamiętajcie, że w przypadku starszych telefonów takich jak Lumia 720, 820, 920, 925 itp. skorzystanie z aplikacji Windows Device Recovery Tool spowoduje wgranie oprogramowania w wersji Lumia Cyan. W tym wypadku zalecane jest skorzystanie z przywracania ustawień fabrycznych za pomocą opcji dostępnej w telefonie – w ten sposób na Waszych telefonach pozostanie oprogramowanie Lumia Denim.[/notice]

Źródło: Twitter