Aplikacja Gadżety zaktualizuje oprogramowanie w Display Dock oraz w innych akcesoriach

Microsoft Display Dock czyli Stacja dokująca firmy Microsoft o symbolu HD-500 to akcesorium którego nie trzeba przedstawiać. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu będziemy mogli zamienić nasz telefon w prowizoryczny komputer z systemem Windows za pomocą funkcji Continuum. Jak się okazuje akcesorium będzie aktualizowane za pomocą aplikacji Gadżety w systemie Windows 10 Mobile.

Jak już kiedyś informowałem Was w niedługim czasie aplikację Koncentrator urządzeń zastąpi aplikacja Gadżety Microsoft, która będzie posiadała dodatkowe funkcje takie jak:

  • Inteligentne uruchamianie – pozwala na uruchomienie wybranej aplikacji, kiedy podłączasz dane akcesorium. Na przykład, po podłączeniu słuchawek uruchamiany jest odtwarzacz muzyki lub po wejściu do samochodu uruchamiana jest aplikacja HERE Drive;
  • Panel startowy – pozwala na wybranie listy aplikacji, które będą wyświetlane po podłączeniu danego akcesorium;
  • Funkcja Lokalizuj pozwala na lokalizację zgubionego akcesorium. Aplikacja Gadgets zapisuje, gdzie ostatnio zostało podłączone dane akcesorium.
  • Obsługa Microsoft Display Dock i aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla innych akcesoriów.
  • Wezwanie do podłączenia ładowarki – podstawka do ładowania bezprzewodowego będzie migać, gdy bateria będzie bliska rozładowania.

Aplikacja gadżety będzie w stanie aktualizować nie tylko nasze akcesoria podpięte do telefonu ale również stację dokującą HD-500. Przypominam, że obecnie jedynie telefony Acer Jade PrimoLumia 950 oraz Lumia 950 XL będą w stanie skorzystać z funkcji Continuum za pomocą stacji dokującej.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie Forum oraz Microsoft