Czym się różni nawigacja samochodowa HERE Drive od HERE Drive+?

Nie wszyscy wiedzą ale nadchodzące smartfony Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8 czyli Nokia Lumia 520 i Nokia Lumia 720 oraz pozostałe telefony innych marek pracujące pod kontrolą WP8 będą posiadały nawigację HERE Drive. Czym zatem różni się od nawigacji z plusikiem na końcu HERE Drive+?

Główną różnicą jest to, że HERE Drive będzie posiadać licencję jedynie na jeden region lub kraj w przeciwieństwie do HERE Drive+, który posiada globalną licencję. Na przykład Stany Zjednoczone to jeden kraj a Hiszpania, Portugalia i Andora będą traktowane jako jeden region. Wybór licencji dokonywany jest automatycznie podczas pierwszego uruchomienia HERE Drive i oparty jest na karcie SIM, która aktualnie znajduje się w telefonie. Bez karty SIM nie będzie możliwe uruchomienie aplikacji HERE Drive. Załóżmy, że posiadasz model Nokia Lumia 520 i mieszkasz w Hiszpanii. Do telefonu włożyłeś kartę SIM pochodzącą z Jordanii więc Twoja licencja będzie przeznaczona na Jordanię.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o HERE Drive:

  • Co prawda licencja na nawigację samochodową dotyczy jednego regionu/kraju ale w dalszym ciągu można pobierać mapy całego świata i korzystać z nawigacji pieszej.
  • Kiedy HERE Drive i HERE Drive+ wyjdą z poziomu beta to będzie możliwość dokonania upgrade z HERE Drive do HERE Drive+.
  • HERE Drive będzie dostępne dla Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 720 oraz pozostałych telefonów innych marek z WP8.

W ostatnim czasie miało miejsce zmiany nazwy wszystkich aplikacji lokalizacyjnych Nokia. Od tego momentu dodano do nazw aplikacji przedrostek HERE oraz udostępniono je dla pozostałych smartfonów z systemem Windows Phone 8. Najnowsze wersje aplikacji lokalizacyjnych znajdują się w artykule Najnowsze wersje nawigacji i map Nokia HERE w telefonach Nokia Lumia. Koniecznie zobacz również porównanie wszystkich telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8.

Źródło: własne, mynokiablog.com