• Microsoft
  • Komentarze: 4

Czym jest SensorCore w telefonach Lumia z systemem Windows Phone?

Od czasu do czasu w różnych publikacjach pojawia się wzmianka o technologii SensorCore, która jest dostępna w kilku telefonach z rodziny Lumia takich jak Lumia 635, Lumia 830 czy Lumia 930. Czym jednak jest i do czego służy technologia SensorCore? Zapraszam do przeczytania artykułu.

SensorCore - Windows Phone 8.1 Lumia Cyan

Na technologię SensorCore składają się dwa elementy: część sprzętowa oraz oprogramowanie, które pracują jednocześnie. Po stronie sprzętowej jest to fizyczny bufor pomiędzy czujnikami, które są obecne w telefonie takie jak GPS, kompas czy akcelerometr a aplikacjami zaprogramowanymi aby czerpać od nich informacje.

Czujniki muszą działać nieprzerwanie przez cały dzień i aby to było możliwe muszą zużywać bardzo niewielką ilość energii. Dlatego też zostało opracowane nowe oprogramowanie, które pozwala na znaczące obniżenie poboru mocy.

Czujniki same rejestrują każdy ruch a dopiero oprogramowanie przetwarza te informacje w dane.  Do informacji mogą mieć dostęp aplikacje korzystające z SensorCore SDK takie jak MSN Zdrowie i fitness, miCoach Train & Run czy Track Runner. Programy przedstawiają wizualnie i liczbowo zebrane dane o naszych wykonanych krokach, ilości spalonych kalorii oraz czasie jaki potrzebowaliśmy do wykonania treningu.

Producenci aplikacji mogą tworzyć aplikacje, które będą współpracowały z SensorCore SDK. Kilka dni temu pojawiła się finalna wersja oznaczona numerem 1.0. Więcej szczegółów na stronie developer.nokia.com.

Poniżej prezentacja wideo dotycząca SensorCore.

SensorCore jest dostępny w telefonach Lumia 630, Lumia 635, Lumia 730, Lumia 735, Lumia 830, Lumia 930, Lumia 1520 oraz Lumia Icon, które pracują na systemie Windows Phone 8.1 z oprogramowaniem Lumia Cyan.

Źródło: Conversations