Czy zdjęcia z Nokia Lumia 925 po aktualizacji Lumia Black wyglądają lepiej?

Rafe Blandford z portalu AAWP postanowił przyjrzeć się zdjęciom wykonanym przez telefon Nokia Lumia 925. Porównał zdjęcia zrobione na oprogramowaniu Lumia Amber ze zdjęciami z Lumia Black. Jakiś czas temu opisywałem identyczne porównanie ale z Lumią 1020 w roli głównej. Zapraszam do oglądania zdjęć!

Nokia Lumia 925 - porównanie zdjęć Lumia Amber kontra Lumia Black

Na każdym zdjęciu po lewej stronie znajduje się zdjęcie z oprogramowania Lumia Amber a po prawej z Lumia Black. Zarówno na powyższym zdjęciu jak i kolejnych doskonale widać, że po aktualizacji zdjęcia posiadają bardziej naturalne kolory. Może niektórym się wydać, że są bardziej „wymyte” z kolorów ale dzięki temu znacząco zyskują na naturalności.

Warto również dodać, że ze zdjęć został usunięta żółtawa poświata, na którą narzekało dosyć sporo osób. Zapraszam do obejrzenia poniższych porównawczych zdjęć.

Nokia Lumia 925 - porównanie zdjęć Lumia Amber kontra Lumia Black

Nokia Lumia 925 - porównanie zdjęć Lumia Amber kontra Lumia Black

Nokia Lumia 925 - porównanie zdjęć Lumia Amber kontra Lumia Black

Nokia Lumia 925 - porównanie zdjęć Lumia Amber kontra Lumia Black

Nokia Lumia 925 z całą pewnością zyskuje na zdjęciach znacznie lepsze odwzorowanie kolorów. Jak zauważa autor porównania zdjęcia przy okazji tracą nieco kontrastu ale spowodowane jest to znacznie mniejszym przetwarzaniem zdjęć.

Pozostałe telefony z rodziny Lumia z systemem WP8 również powinny otrzymać usprawnione algorytmy przetwarzania zdjęć wraz z aktualizacją Lumia Black, która wystartowała oficjalnie w zeszły czwartek.

A jak Wam przypadły do gustu bardziej naturalne zdjęcia z lepszym odwzorowaniem kolorów? Zapraszam do dyskusji w poniższych komentarzach.

Źródło: AAWP

 • niezadowolony

  „Na każdym zdjęciu po lewej stronie znajduje się zdjęcie z oprogramowania Lumia Amber a po prawej z Lumia Black.” A zdjęcia podpisane są odwrotnie 😉 Różnica w zdjęciach widoczna i moim zdaniem na plus.

  • Trochę mylący może być ten podpis „Black 925” ale jak wejdziesz do źródła to wszystko stanie się jasne 🙂

   • niezadowolony

    Wtedy tak ale podpis mylący 🙂

    • Usunąłem podpisy.

     • niezadowolony

      Hehe, wybacz prostemu ludowi 😉

     • Usunąłem bo podpisy mogły wprowadzać w błąd. Tak więc raczej muszę podziękować 🙂

   • Fobs

    Jeśli nie ma pomyłki to wykładzina pod kaczką i drzwi za psem są zażółcone po prawej czyli black. Wtf?

    • Drzwi za psem w rzeczywistości też były żółtawe a później był kawałek białej ściany, która znalazła się po stronie Amber. Co do wykładziny to autor porównania pisze, że na oprogramowaniu Amber kaczka ma zielonkawą poświatę a wykładzina posiada znacznie zimniejszy kolor niż w rzeczywistości.

     • Fobs

      Powinno się robić jednakowe ujęcia do porównań a nie takie łamańce. Potem jak widać nieraz ciężko coś wywnioskować z takich składaków. Dzięki za odp.

     • Zachęcam również do odwiedzenia źródła – znajdziesz tam płynnie regulowane porównania.

 • Marian Szutiak

  Podoba mi się to, że w aktualizacji Black zdjęcia są w mniejszym stopniu przetwarzane. Dzięki temu mam większe pole manewru przy ich dostosowywaniu do moich potrzeb.