Czy warto zainstalować najnowszą wersję Windows 10 Mobile Build 14322?

Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił nową kompilację systemu Windows 10 Mobile w rozgałęzieniu Redstone 1. Nowa wersja otrzymała numer Build 14322 i jest dostępna dla uczestników programu Windows Insider w szybkim kręgu aktualizacji. Można powiedzieć, że to bez wątpienia jedna z większych aktualizacji w programie Windows Inside od dłuższego czasu. W dalszej części artykułu postaram się odpowiedzieć na pytanie czy warto zainstalować najnowszą, testową wersję mobilnej dziesiątki.

Lista nowości oraz poprawek jakie zostały wprowadzone do najnowszej wersji Windows 10 Mobile Build 14322 jest imponująca. Usprawniono centrum akcji dodając więcej opcji personalizacji, ulepszono powiadomienia, zmieniono wygląd ustawień, dodano nowe opcje w przeglądarce Microsoft Edge oraz poprawiono wiele błędów, z którymi borykały się poprzednie kompilacje. Prawda, że kompilacja zapowiada się świetnie?

Niestety w przypadku tej kompilacji liczne błędy spowodowały, że korzystanie z telefonu stało się bardzo uciążliwe. Microsoft zawsze podaje znane błędy jednak tym razem są one na tyle poważne, że moim zdaniem warto poczekać na kolejną kompilację.

Aparat Windows nie działa Build 14322

Najpoważniejsze błędy w systemie Windows 10 Mobile Build 14322:

  • Na wielu telefonach nie można uruchomić aplikacji Aparat Windows.
  • Nie można uruchomić wielu aplikacji takich jak Messenger, WeChat, Przekaż moje dane oraz inne, które zostały napisane pod system Windows Phone 8.1
  • Na liście aplikacji część tytułów jest powielonych.
  • W dalszym ciągu nie ma wskazówek głosowych w aplikacji Mapy Windows.
  • Funkcja Windows Hello nie działa poprawnie na telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL.

Jeżeli zastanawiacie się czy warto wgrać najnowszą kompilację do głównego telefonu to tym razem polecam poczekać na kolejną wersję, która wyeliminuje powyższe błędy. Moim zdaniem Microsoft za bardzo pospieszył się z wydaniem nowej wersji tym bardziej, że doskonale wiedział o powyższych błędach. Co prawda czekalibyśmy nieco dłużej na nową wersję ale z całą pewnością w Waszych komentarzach pojawiłoby się znacznie więcej pozytywnych opinii.

A jakie jest Wasze zdanie odnośnie najnowszej kompilacji Build 14322? Jesteście zadowoleni czy skorzystaliście z aplikacji Windows Device Recovery Tool? Zapraszam do dyskusji.