Czy w tym tygodniu otrzymamy nowe testowe kompilacje Windows 10 Mobile?

W ostatnim czasie Microsoft rozpieszcza nas nowymi, testowymi kompilacjami systemu Windows 10 Mobile. W zeszłym tygodniu uczestnicy programu Windows Insider otrzymali nowe wersje w rozgałęzieniach Threshold 2 oraz Redstone 1. Były to odpowiednio wersje Build 10586.164 oraz Build 14283. Microsoft nie zwalnia tempa prac i wewnętrznie testuje nowe wersje zarówno z pierwszego jak i z drugiego rozgałęzienia.

Jeżeli Microsoft utrzyma dotychczasowe tempo udostępniania nowych wersji systemu Windows 10 Mobile to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym tygodniu otrzymamy kolejne aktualizacje w programie Windows Insider.

W przypadku rozgałęzienia Threshold 2 najnowsza testowana obecnie wersja to 10.0.10586.200 czyli Build 10586.200. Z kolei w rozgałęzieniu Redstone 1 jest to wersja 10.0.14289.1000 czyli Build 14289. Niestety poza nowymi numerkami niewiele posiadamy informacji o poprawkach czy nowościach jakie zobaczymy w kolejnych wersjach Windows 10 Mobile.

W przypadku nowej kompilacji z rozgałęzienia Redstone 1 pewniakiem jest nowa aplikacja Feedback Hub, która będzie połączeniem dotychczasowych aplikacji Windows Feedback (Opinie o systemie Windows) oraz Insider Hub (Centrum niejawnego programu testów). W ustawieniach telefonu w zakładce Aktualizacje i zabezpieczenia pojawi się również opcja Windows Insider Program a to może oznaczać, że nie będziemy musieli korzystać z dedykowanej aplikacji Windows Insider.

Jeżeli chodzi o nową kompilację z rozgałęzienia Threshold 2 to z całą pewnością nie zobaczymy żadnych nowości. Będą to zapewne kolejne poprawki i udoskonalenia. Jak już zapowiedział Microsoft jakiś czas temu w tym rozgałęzieniu będą się również pojawiać poprawki, które zostały wprowadzone do Redstone 1. Być może nowa kompilacja poprawi błąd z tłem aplikacji, które jaśnieje po wyjściu z aplikacji.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej informacji o programie Windows Insider lub chcecie przystąpić do tego programu to koniecznie zapoznajcie się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania odnośnie Windows Insider.

Źródło: BuildFeed