Aktualizacja: Czy w niedługim czasie zabraknie telefonów Lumia w sklepach Microsoft Store?

W ostatnim czasie telefony Lumia otrzymały spore obniżki w sklepach Microsoft na całym świecie. Czy jest to próba urealnienia cen i sprzedania jak największej ilości sztuk? A może korporacja z Redmond już teraz postanowiła wygasić linię telefonów Lumia? Wiele wskazuje na to, że odpowiedź zarówno na pierwsze jak i na drugie pytanie jest pozytywna. Przyjrzyjmy się zatem dostępności telefonów Lumia w europejskich sklepach Microsoft Store.

Przejrzałem ofertę kilku europejskich sklepów Microsoft Store i w poniższej tabeli przedstawiam status dostępności telefonów Lumia z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile:

Lumia 550Lumia 650Lumia 950Lumia 950 XL
Polskadostępnadostępnaniedostępnadostępna
Niemcyniedostępnaniedostępnaniedostępnaniedostępna
Francjadostępnadostępnaniedostępnadostępna
Hiszpaniadostępnadostępnaniedostępnadostępna
Włochydostępnadostępnadostępnadostępna
Portugaliadostępnadostępnaniedostępnadostępna
Wielka Brytaniadostępnadostępnadostępnadostępna
Rosjadostępnadostępnadostępnadostępna

Jak widać w powyższej tabeli największy problem z dostępnością telefonów Lumia występuje w Niemczech. Użytkownicy mogą tam jedynie kupić model Lumia 650. W pozostałych krajach, które sprawdziłem, nie ma większych kłopotów z nabyciem smartfonów Lumia. Francuzi, Hiszpanie oraz Portugalczycy nie mają możliwości zamówienia jedynie telefonu Lumia 950. Polska, podobnie jak Włochy, Rosja czy Wielka Brytania, posiada na stanie pełen komplet telefonów.

Na tę chwilę nie widzę żadnego zagrożenia związanego z dostępnością telefonów Lumia. Jeżeli zamierzacie kupić telefon Lumia w niedługim czasie to nie musicie się spieszyć. W Polsce nie ma żadnych problemów z zakupem modeli z fabryczną dziesiątką na pokładzie. W przypadku wyprzedania egzemplarzy danego modelu na naszym rynku zawsze możemy złożyć zamówienie w innym europejskim sklepie Microsoft Store.

Przy okazji nasuwa się jedno bardzo istotne pytanie. Czy obecne stany magazynowe będą w stanie pokryć zapotrzebowanie na telefony z logo Microsoft w momencie kiedy produkcja telefonów Lumia została już zakończona a na horyzoncie nie widać nowych urządzeń poza kilkoma egzotycznymi propozycjami takimi jak Acer Liquid Jade Primo czy HP Elite x3? Na to pytanie nie znam odpowiedzi, ale jeżeli odczuwacie lekkie zaniepokojenie to na ten moment jest to w pełni uzasadnione odczucie.

Aktualizacja 2016.09.26

Zaktualizowałem tabelę z dostępnością telefonów. Lumia 950 zniknęła ze stanów magazynowych w Polsce. W Niemczech zabrakło telefonu Lumia 650 i na tę chwilę nie można tam kupić żadnego z telefonów Lumia z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile.

 • Kuba S

  Drogi autorze zdecydowanie powinieneś więcej razy w zdaniach używać słowa ‚Lumia’. Wtedy nie zabraknie ich dla nikogo 😉

 • Może taka jest strategia, że Lumii ma zabraknąć, aby ludzie nie mogli kupić urządzenia z niedopracowanym i pełnym błędów systemem. Z jednej strony lipnie tak, bo tym, którym Lumie padną, zostanie Android albo używany telefon, ale z drugiej – mogą wydać RS2 na „stare” Lumie, zebrać pozytywne opinie od nas, użytkowników, a następnie wypuścić Surface Phone z fabrycznym RS3, które będzie wymiatać. Taki nowy początek starego systemu. Inna opcja jest taka, że Microsoft podpisał umowy z producentami smartfonów i Ci wypuszczą je z fabrycznym RS2 na początku przyszłego roku. Oczywiście to tylko optymistyczne gdybania. Rzeczywistość może być inna, a patrząc na poczynania MS – wysoce rozczarowujące.

 • Sławomir Gieremek

  pewnie za miesiąc-dwa nowe modele, lub najpóźniej zimą 2017. może wypuszczą na pożegnanie jeszcze jedną lumię na przykład zagioną 850 której nie doczekałem się i dlatego kupiłem 950 😀 albo zaskoczą nas nową linią trzech modeli surface raptem bum bum bum trzy nowe modele i co? windows 10 mobile żyje i ma się dobrze. jestem przekonany, że najpóźniej zimą 2017 muszą ogłosić premierę przynajmniej jednego nowego modelu, bo minie już rok od ostatniej (650)

  • Raczej nowa Lumia już się nie pojawi. Liczę jednak na szybką premierę nowych telefonów MS na początku przyszłego roku.

   • Ja nie chcę szybkiej premiery, bo to może powtórzyć sytuację jak z HP. W ogóle po co się spieszyć? Niech będzie premiera na koniec przyszłego roku, ale niech wszystko działa, jak należy. Umówmy się, cały Windows 10 kuleje, nie tylko wariant mobilny. Dlatego uważam, że Microsoft powinien wydać stabilną aktualizację RS1, a potem pracować nad nowym systemem tyle, ile trzeba. Ale to jest moje zdanie.

   • RS2_14926

    Jakich telefonów? przecież nawet jak wypuszczą jeden telefon w kosmicznej cenie to nic nie pomoże. Mają sporo kasy mogli dalej pchać swoje dwa,trzy modele tylko w rozsądnych cenach i nadal promować system bo momentu aż zacznie chodzić na tyle dobrze aby docenił to rynek. Ciekawe czy można liczyć na aktualizację w aktualnych telefonach ? Jeśli nie, to za rok sprzedaje oba z Windows 10…..

 • Chomiq

  Swoją drogą sprzedaż tego HP’ka w stanach została zawieszona ze względu na problemy z aparatem:
  http://www.gsmarena.com/hp_elite_x3_us_sales_reportedly_halted_over_camera_issues-news-20673.php

  • Dlatego z RS1/TH2 nowych smartfonów nie ma co się spodziewać. Wyjdzie RS2, będą nowe modele.

   • Daniel Orzanowski

    Jak tak zrobią to w10m kolejne zniknie z rynku

  • Warto dodać, że są to problemy z oprogramowaniem a nie ze sprzętem. Pewnie udostępnią nowszą wersję systemu i ponownie udostępnią w sprzedaży.

 • Darling

  O czym jest ten tekst bo nawet translator Binga się krzywi? Inie mogę znaleźć słów: cieszy fakt czy z pewnością…aaa znalazłeś zamienniki!

 • Wilkeł Wolfi

  Przynajmniej alcatel ze swoim idol 4 pro sobie odpuścił windowsa…. Do końca 2017 windowsa nie będzie…lub wcześniej…

  • Mobilny

   Pierwotnie miał ukazać się w obu wersjach – zarówno na Androidzie, jak i na Windows 10 Mobile. Niemniej jednak na tym etapie nie powinniśmy wyciągać pochopnego wniosku, że ukażą się jedynie modele Alcatela Idol 4 Pro, pracujące pod kontrolą Androida. Na chwilę obecną jest to wyłącznie hipoteza Rolanda Quandta. Alcatel nie wystosował formalnego stanowiska w tej sprawie.

 • Wilkeł Wolfi

  No i ankieta z 1 lipca na temat systemu posiadanego w telefonie 🙂 w sumie wyszło że windowsa i iosa użytkuje podobna ilość ludzi 😉 ciekawe jak to wyglądać będzie teraz 😀 https://uploads.disquscdn.com/images/b7860fe3a87419414c3d4388fcbba5df72a94cbca6ee17df56e4430ebd2c0b1b.png

  • Ktosiek

   W sumie guzik wyszło. Co to za ankieta, gdzie ilość głosów to… 73? Błąd tej ankiety jest tak duży, że równie dobrze mogło wyjść, że BB OS używa 40% osób 😡

   • Wilkeł Wolfi

    Wiesz nie każdemu chce sie klikać w każde pytanie/ankiete/sonde gdzie jest po kilkanaście pytań (tylko pytań nie wliczając ankiet itd.) i kiliaset kategorii (nie wiem ile nie liczyłem) a nie którzy patrzą w swoich ulubionych kategoriach 😀 a jeszcze dałem do kategorii „telefony komórkowe” zamiast „systemy operacyjne” ;-;

  • Patryk PowerUser

   Próba rzeczywiście reprezentatywna. Jak w sondażach wyborczych 😀

 • Łysy Gaju

  Mam zamiar kupić 950 ale nie wiem co dalej z Microsoftem i windowsem10.zaznaczam ze lubie ten system ale brak wyboru w tel mnie irytuje może do listopada się zdecyduje jak jeszcze będzie co kupić

  • godles12

   Po ostatniej aktualizacji moja 950 ds naprawdę sprawuje się super,żadnych ścinek .Teraz śmiało mogę polecić .Sprzęt git.

   • Łysy Gaju

    Dzięki przemysle temat wolałbym zostać w windowsie chyba ze nie będzie w czym a na androida nie mam raczej parcia

    • adam m

     Spadek wartości jest oszałamiający. Kupiłem nowa 640 za 550 a po pol roku i niemal niuzywaniu- 380zl, gdzie nowe już za 420 można kupić.
     Niewiem co i jak ale moja 930po ostatniej kompilacji chodzi tragicznie

     • 930 chodzi bardzo dobrze, zrób reset a jak nie pomoże to hard reset

      spadek wartości jest normalny dla wszystkiego – kupisz laptopa z androidem za 600 zł, sprzedasz może za 300…

     • MarGo

      Januszowi za 300, normalnie za 400, może ciut więcej. Widzisz ceny urządzeń z Androidem tak w dół nie lecą w porównaniu do Lumii. Dla przykładu w dniu premiery L650 kosztowała prawie tysiaka, dzisiaj możesz ją kupić za ok. 569zł (morele), a może i taniej. Używka chodzi za średnio 450zł

     • Cena L650 była sporo przeszacowania, podobnie jak Lumii 950 / XL. W tej chwil L650 kosztuje tyle ile powinna i ile jest warta faktycznie. Tak więc nic na wartości nie straciła bo po prostu nie była warta 999 zł co wszyscy wiedzieli od początku

      Sprawdź dla przykładu ile kosztował na początku Samsung S6 i jak jego cena „zanurkowała”. To się nazywa „podatek od nowości” albo mówiąc wprost „drenowanie jeleni”

      Minął rok – to jest normalna korekta rynkowa jak sprzęt się nie sprzedaje albo traci na wartości z uwagi datę produkcji

     • MarGo

      Jak ja lubię te twoje tłumaczenia 🙂

     • RDF3

      kupiłem dzisiaj ip7 i pewnie też uważasz, że jestem „wydrenowanym jeleniem.” 😉
      tyle tylko, że prawdziwym jeleniem bylem wtedy, kiedy kupiłem L930, ktora straciła w pierwszym roku 75% wartości – i co najważniejsze – nigdy nie nadawała sie do użytku, zawsze cos było nie tak. i hardware, i fatalny system.
      za to iPhone 6S służy mi od roku, robi swoje – i może nawet stracić 100% wartości, nie ma to dla mnie znaczenia, bo jestem po prostu zadowolony z produktu. I na tym polega różnica.

     • Patryk PowerUser

      W grudniu kupiłem go za tyle, za ile jest sprzedawany teraz w takim x-komie. 🙂

  • „nie wiem co dalej z Microsoftem i windowsem10”

   Microsoft ma się dobrze, Windows 10 też. Jedynie pytanie dotyczy produkcji Lumii.

 • RS2_14926

  Lumia pewnie zabraknie, tylko po co taka nagonka na ten system. Wystarczającą karą jest tragiczna sprzedaż. Ci którzy lubią ten sytem liczą na jakieś nowe telefony nie koniecznie MS choć takie też chciałabym widzieć.

 • Lumia 950 wyprzedana w Europie Zachodniej bo europejska cena jest fenomenalnie niska (1250 zł w UK). W Polsce za to mamy ceny amerykańskie (950 – 400$, 950XL – 500$) a nie brytyjskie czy niemieckie…

  W Niemczech 950 „aktualnie niedostępne”. Brak informacji czy towar będzie dostępny, czy jest trwale niedostępny, może jak zaczną spływać zamówienia to za chwilę się okażę że jednak wrzucą kolejne partie sprzętu na rynek…

  • Też się nad tym zastanawiałem czy telefony są stale niedostępne czy w niedługim czasie uzupełnią stany magazynowe. Poczekamy i zobaczymy.

   • to czy uzupełnią sporo wyjaśni

    • RDF3

     mogą je przerzucać z kraju do kraju. bo chyba nie uważasz, że wznowią produkcję? decyzja podjęta została przy sprzedaży na poziomie 10 mln sztuk kwartalnie, więc te kilka tysięcy 950 nie robi różnicy

   • Pablo74

    Sam kupiłem Lumie 950DS poprzez microsoft.fr i widzę że już zniknęła ze strony, więc marne szanse że wróci.

    • artur

     Zza ile wyszła razem z przewalutowaniem?

     • Pablo74

      Mieszkam w Szwecji wiec wyszło 2618 koron ,ale ja miałem jeszcze rabat studencki 30 euro. Więc na polska walutę około 1180 pln.

     • artur

      tylko dla większego ekranu czy coś więcej oczekujesz od xl względem zwykłej?

     • Pablo74

      W zasadzie tak dla większego ekranu , posiadam oneplus 3 i po przesiadce z note 4 brakuje mi troszkę ekranu. Ale myślę że i tak podstawowym telefonem pozostanie op3 , lumia tak z sentymentu ? miałem L 920, 1020,640 , 830 ,950 podoba mi się ten system no i aparat zawsze robił ładne zdjęcia ( L1020, 950 ) .

     • artur

      No ja właśnie chce przesiadkę zrobić z 830 na 950 lub XL 😉

 • SylwB
 • MarGo

  Zarówno 640 jak i 640XL są dostępne w Microsoft Store i tak samo jest w elektromarketach. Natomiast nie ma już modeli takich tak: 435, 532, 535, więc zostały już prawie wyprzedane.

 • Tyran1918

  Wałkowanie tematu po raz enty… Chyba dobrze widać, że ten system jest udupiony i w obecnej formie nie ma przyszłości.

  • DarkKnight

   System dobrze chodzi więc nie rozumiem cie na pewno ms szykuje coś na rs2 więc lumia to juz przeszłość teraz będzie coś mocnego. Lumia się nie kojarzyła z ms tylko z nokia więc nie wiem co się dzieje.

   • Tyran1918

    Odkąd Lumia zaczęła kojarzyć się z Microsoftem to jej sprzedaż leci na łeb na szyję. Microsoft może sobie coś szykować… ale zanosi się na kolejną klapę. Z pustym systemem nic nie wskórają. Wartościowych aplikacji wcale nie przybywa, więc skąd czerpać optymizm. Sam Microsoft jakoś nie pali się do szybkiego wprowadzania nowości do systemu i nowych modeli inaczej nazwanych, a inni producenci nie mają zamiaru korzystać z W10M.

    • Wilkeł Wolfi

     I najlepsze jest to że jeśli będzie surface phone za 3000zł to nikt tego nie kupi no bo kto skoro ich fonów za 300zł nie kupowali 😀 widze w mobilnym dziale microsoftu skłonności samobójcze/autoagresywne 😀

 • RDF3

  „Jak widać w powyższej tabeli największy problem z dostępnością telefonów Lumia występuje w Niemczech. Użytkownicy mogą tam jedynie kupić model Lumia 650.”

  Już nie ma. 😉

  • Pewnie zostało tylko kilka sztuk i dlatego tak szybko wyprzedali. W Polsce w dalszym ciągu wszystkie modele dostępne 🙂

  • Foldex

   A najlepsze, że widziałem tylko jedną osobę z lumią 😉 I była to najtańsza 550

   • RDF3

    W berlińskim metrze widziałem tych lumii od groma. Wiadomo, wschód. 😉

    • Foldex

     Mimo tylu lat i tylu miliardów € wpakowanych we wschód nadal widać różnicę 😉

     • RDF3

      drogi możesz wybudować, ale mentalności NRD z nich nie wyrzucisz. 😉
      zresztą jeszcze przed wojną, to nie były zbyt ciekawe landy. no i najważniejsze – oni, w przeciwieństwie do zachodu, nie czują się też winni za wojnę.

     • Foldex

      Nie znam nikogo ze wschodu, wiec porównywać za bardzo nie mogę 😉

     • RDF3

      Oni są trochę, jak my 😉 Kompleksy, wrogość do obcych. Cebula. 😉

 • Tomasz (prv)

  Kończy się era Lumii, trzeba się z tym pogodzić. Niestety oznacza to raczej koniec Win10Mobile dla rynki konsumenckiego. Może pojawi się choć dla pasjonatów, może coś dla biznesu. Ale na dziś wątpię aby przyniosło to jakikolwiek wzrost popularności mobilnych okienek. Cóż na dziś MS przegrał, choc mieli duże szanse na osiągnięcie sukcesu.

  • Będą modele dla konsumentów, ale wybór będzie mały. Poza tym, jeżeli będzie zapotrzebowanie na Lumie, to Microsoft aż takim durniem nie będzie, żeby nie wypuścić nowych modeli. Choć wydaje mi się, że koniec Lumii to tylko taki pic na wodę, aby zakończyć tę hańbę systemową. Wyjdzie Surface Phone, z nowym systemem (RS2/3), podejrzewam, że będzie podobnie jak z Lumiami.

   • Tomasz (prv)

    Ale kto kupi telefon z Win10Mobile?

    • Ja, jeżeli będzie to w końcu poprawny system. I jeśli ceny będą nadal atrakcyjne, czyli niższe od porównywalnych Androidów.

     • Tomasz (prv)

      Ale jaki jest sens walki cenowej pomiędzy swoimi produktami, gdy podzespoły i systemu producenta sprzętu kosztują tak samo?

      Dlaczego jakiś telefon z WIn ma kosztować mniej niż telefon z Androidem skoro wytwarza je ten sam producent?

     • Dla mnie to nie musi mieć sensu, chcę taniego W10M.

     • Tomasz (prv)

      Szanse na tani telefon z WIn10M są raczej mizerne. A tani i dobry nowy telefon z WIn10M nie istnieje (poza Lumiami).

     • Wszystko w rękach innych producentów.

 • zynio

  a dlaczego nie ma pokazane też Lumia 640 – 640 DS – 640 LTE

  • Skupiłem się na telefonach z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile.

 • DarkKnight

  Dlaczego win10m jest tak atakowany przez android. Przypomina mi się gwiezdne wojny i wszyscy maszerują za jednym wodzem 🙂

 • MarGo

  Zazwyczaj tego nie robię, ale znalazłem fajny artykuł z MS w roli głównej dlatego daję linka – naprawdę warto przeczytać 🙂
  antyweb.pl/fml-czyli-jak-microsoft-swoja-chmure-przesolil/

 • Tyran1918

  Za ile teraz można sprzedać Lumie 830 używaną półtora roku? Stal bdb, bez uszkodzeń. Jedynie na wyświetlaczu są rysy. Ciężko mi ocenić jej wartość, bo akcji na Allegro mało.

  • The_Ecki

   400-450 zł.

   • Tyran1918

    Sądzisz, że znajdę nabywcę za taką cenę?

    • The_Ecki

     Powinno Ci się udać. Ciężko teraz jest sprzedać telefon z Widnows Mobile! Powodzenia.

 • MarGo

  @Michał – Pytanko jedno mam. Jak to możliwe, że po zrobieniu aktualizacji do W10M mam nadal pogodę (w moim przypadku AccuWeather) jako tło ekranu blokady i to rzecz jasna działa tak jak na WP8.1. Po zrobieniu HR już tej możliwości nie ma.Tak samo w powiadomieniach i akcji nie mam np. Wiadomości (informacje)i nie działa powiadomienie głosowe o najważniejszych wiadomościach. Da się coś z tym zrobić?

  • Wygląda na to, że funkcja pokazywania pogody na ekranie blokady mogłaby działać w W10M, ale MS celowo zablokował taką możliwość. Odnośnie powiadomień z aplikacji Wiadomości to u mnie działają poprawnie. Rozumiem, że nie możesz ustawić powiadomień bo aplikacja nie jest widoczna w ustawieniach powiadomień? Jeżeli tak to sprawdź za jakiś czas ustawienia – aplikacja powinna się tam pojawić.

   • MarGo

    Jednej rzeczy tutaj nie dopisałem, że po HR są trzy pozycje: Mój obraz, przykładowe obrazy, Bing. Po aktualizacji aplikacji doszedł mi jeszcze Facebook i zdrowie i fitnes, a pogody nie ma. Co do powiadomień: Nie jest widoczna, tak jak piszesz, a przecież została normalnie włączona, skonfigurowana.

    • Być może dodadzą tę funkcjonalność w RS2 🙂

     • MarGo

      Ale czy to nie jest śmieszne? 🙂 Zamiast dodawać funkcje to z nich kastrują. Tak samo z radiem i tutaj wytłumaczenie:
      Microsoft justified its decision with the “decreased usage of the Microsoft FM Radio app”.
      PS. Znasz jakiś dobry zamiennik? 🙂

     • Niestety nie korzystam z radia, ale podobno w sklepie znajduje się kilka aplikacji godnych uwagi.

     • zbigniew M

      Radio FM Phone polecam sam używam

     • Przywrócą*, Michale, przywrócą*, nazywajmy rzeczy po imieniu.

     • W systemie Windows 10 Mobile będzie to nowość więc pozostaję przy „dodawaniu” 🙂

     • Każdy widzi świat inaczej 😉

 • tridlle

  Ja wystawię na sprzedaż lada dzień ze trzy lumie. Także spokojnie.

 • K@ptus

  Microsoft zaprezentowała nowe telefony Nokia 216 i Nokia 216 Dual SIM z dostęp do aplikacji i gier, także Lumia papa ;-))

  http://www.mgsm.pl/pl/aktualnosci/6587/Microsoft-prezentuje-telefony-Nokia-216-i-Nokia-216-Dual-SIM.html

 • Senti

  W Polskim MS Store aktualnie brakuje już czarnych 950. Zostały tylko białe.

  • Białych też już nie ma…

   • Senti

    No to wygląda na to że nie dawno się wyprzedały, Dzisiaj rano sprawdzałem jeszcze były…

    • Trzeba szybko kupować bo lada chwila zabraknie pozostałych modeli 🙂

     • RDF3

      za chwilę się okaże, że na allegro podrożeją, jako białe kruki. 😉

   • Maciej

    no to ja się jeszcze załapałem, ale w piątek robiłem zakup i jutro będzie kurier UPS

 • michalR

  „Czy obecne stany magazynowe będą w stanie pokryć zapotrzebowanie na telefony z logo Microsoft w momencie kiedy produkcja telefonów Lumia została już zakończona a na horyzoncie nie widać nowych urządzeń poza kilkoma egzotycznymi propozycjami takimi jak Acer Liquid Jade Primo czy HP Elite x3?”

  w innym artykule napisales ze MS i OEM prezentuja czy tez maja zaprezentowac nowe urzadzenia z W10M – zdecyduj sie wiec – albo prezentuja i urzadzenia sa, albo nikt nic nie prezentuje.

 • Slawek

  Myślę, że w przypadku WM10 trzeba powiedzieć sobie prawdę. To trup. Mamienie się, że będzie lepiej, to jak żona alkoholika ma nadzieje, że będzie lepiej. Sam miałem najpierw Lumię 710, potem MS „wyd..mał” użytkowników, zacisnąłem zęby i kupiłem L620 a zaraz potem L920. Cały czas (ile to już lat!) czekałem, że będzie lepiej, już niedługo itp. Bardzo lubię ten portal, ale teraz patrze na te wpisy z innej perspektywy – niestety posiadacza iPhone 6s. To lipny telefon, nie wart tej ceny, ale działa. Na nic się czeka, że będzie lepiej, bo już jest ok. Poza tym aplikacje. One były, są i będą. Na WM10 nie będzie nowych. Pokażcie mi jakąkolwiek, która jest jest lepsza niż odpowiednik na iOS lub Android. W drugą stronę to 90 procent. Koniec kropka. Na koniec, bardzo ważne jest podtrzymywanie się na duchu, że WM10 ma sens itp. To taka grupa wzajemnego wsparcia, tuż przed katastrofą.
  PS. L920 sobie zostawiłem, działa po prawie 4 latach, jako miłe wspomnienie systemu, który miał być super, a wyszło jak zawsze.

 • To jeszcze nie dali konkretnej informacji, czy telefony zostały rzucone na wyprzedaż z powodu wygaśnięcia produkcji? Wydaje mi się, że oficjalnie przyznano, że Lumia idzie w odstawkę.

 • QWERTY

  w niemchech można kupić Acer jade primo i HP Elite x3 więc tam problemu nie ma gorzej w polsce

  • W sklepie Microsoft Store DE nie widzę telefonu HP Elite x3.

   • RDF3

    w sieciówkach jest od ręki za 799€

    • Nic tylko kupować 🙂 Artykuł dotyczy dostępności wyłącznie w sklepach Microsoft Store.

 • SylwB

  Zdradziłem… Po latach z lumia i ostatnio 950XL nabyłem… Nexusa 5. W10M ma kilka świetnych smaczków jednak jako SMARTphone to niestety proteza…

 • Pablo74

  Czemu w tabelce jest Lumia 950 XL jako niedostępna w niemieckim Microsoft store ? Zamówiłem przed chwilką wersję białą.

  • Kilka dni temu nie była dostępna. Widocznie uzupełnili stany magazynowe dla wersji białej.

 • tM^

  Hmm mam mały dylemat czy kupić teraz 950XL czy jeszcze poczekać…Obecnie mam 640XL ale oddaje ją dziewczynie 😉

  • Możesz jeszcze zaczekać, ale pamiętaj żebyś zdążył zakupić jak będą ostatnie sztuki 🙂

  • artur

   też się tak zastanawiam, bierzesz pod uwagę sklep ms i promocje wraz z dockiem, czy inne źródło? W ms myślę że cena już nie spadnie.

   • tM^

    Raczej MS odpada. Zawszę patrzę na ceny przez ceneo można zaoszczędzić parę stówek ?

 • michalR

  950-tki sa jeszcze u nas u operatorow, ale w takich cenach ze szkoda gadac.

 • percik

  950XL (czarna) już nie ma w polskim MS 🙁

  • Dziękuję za informację. W takim tempie może nie wystarczyć telefonów do grudnia…