Czy utrata bezpłatnej nawigacji HERE Drive+ będzie dla nas bolesna?

Dzisiaj producent aplikacji HERE poinformował, że kończy wsparcie dla aplikacji HERE Drive+, Maps oraz Transit dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile. Przez wiele lat korzystaliśmy z tych aplikacji i ciężko będzie się z nimi rozstać. Jednak Microsoft nie pozostawia nas na przysłowiowym lodzie. Do dyspozycji mamy aplikację Mapy Windows, która jest wbudowana w system Windows 10 Mobile.

Mapy Windows to nowa bezpłatna nawigacja, która jest już dostępna w systemie Windows 10 Mobile i będzie dostępna dla wszystkich telefonów z systemem Windows Phone 8.1 po aktualizacji do najnowszej wersji systemu. Trzeba również dodać, że aplikacja Mapy korzysta z tych samych map co HERE, które będą aktualizowane w mobilnej dziesiątce a to oznacza, że użytkownicy będą mogli w dalszym ciągu korzystać z bezpłatnej nawigacji. Zmienia się wygląd oraz nazwa aplikacji ale mapy pozostają te same.

W niedługim czasie Microsoft udostępni bezpłatną aktualizację dla telefonów Windows Phone 8.1 do Windows 10 Mobile a to oznacza, że problem z brakiem wsparcia dla telefonów ze starszą wersją systemu będzie istniał jedynie przez jakiś czas a dokładnie do momentu udostępnienia aktualizacji systemu.

Nie wszyscy jednak są zadowoleni z aplikacji Mapy Windows. Przyznaję, że nie jest doskonała i może sprawiać nieco problemów początkującym użytkownikom ale pamiętajmy, że Microsoft stale rozwija tę aplikację i z pewnością w niedługim czasie zostanie bardziej dopracowana a przy okazji zapewne pojawią się nowe funkcje.

Jeżeli mimo wszystko nie chcecie korzystać z aplikacji Mapy Windows to w sklepie czekają na Was inne propozycje. Za część z tych aplikacji będziemy musieli zapłacić. Dajcie znać czy wystarczy Wam wbudowana aplikacja Mapy czy będziecie korzystać z innych aplikacji dostępnych w sklepie.

Kod QR
Kod QR
Kod QR
Kod QR