Czy tak będzie wyglądał ekran startowy w Windows Phone 10?

Na włoskiej stronie WindowsPhoneItaly poświęconej systemowi Windows Phone pojawiły się dzisiaj dwa zdjęcia, które rzekomo przedstawiają ekran startowy z systemu Windows Phone 10. Jeżeli zdjęcia są prawdziwe to w nowej wersji systemu Windows Phone będziemy mogli jeszcze bardziej spersonalizować ekran startowy dodając tło, które będzie się znajdować pod naszymi kafelkami oraz na liście naszych aplikacji.

Ekran startowy Windows Phone 10

Obecnie posiadacze telefonów z systemem Windows Phone 8.1 mogą ustawić jedynie na kafelkach, które pozostaje nieruchome w trakcie przewijania w górę lub w dół. Windows Phone 10 pozwoli na ustawienia tła nie tylko w miejscu kafelków ale również w miejscach gdzie do tej pory wyświetlacz pozostawał czarny. Dzięki temu cały wyświetlacz będzie wypełniony tapetą. Na drugim zrzucie widać, że tło będzie również widoczne na liście naszych aplikacji.

Niestety nie wiadomo na ile ta informacja jest prawdziwa ale w mojej opinii jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż obecne. Trzymajmy kciuki, że w niedługim czasie Microsoft udostępni nową wersję systemu w programie Preview for Developers i wszyscy będziemy mogli przetestować najnowsze funkcje.

Źródło: WindowsPhoneItaly