Czy tak będzie wyglądał ekran startowy w Windows Phone 10?

Na włoskiej stronie WindowsPhoneItaly poświęconej systemowi Windows Phone pojawiły się dzisiaj dwa zdjęcia, które rzekomo przedstawiają ekran startowy z systemu Windows Phone 10. Jeżeli zdjęcia są prawdziwe to w nowej wersji systemu Windows Phone będziemy mogli jeszcze bardziej spersonalizować ekran startowy dodając tło, które będzie się znajdować pod naszymi kafelkami oraz na liście naszych aplikacji.

Ekran startowy Windows Phone 10

Obecnie posiadacze telefonów z systemem Windows Phone 8.1 mogą ustawić jedynie na kafelkach, które pozostaje nieruchome w trakcie przewijania w górę lub w dół. Windows Phone 10 pozwoli na ustawienia tła nie tylko w miejscu kafelków ale również w miejscach gdzie do tej pory wyświetlacz pozostawał czarny. Dzięki temu cały wyświetlacz będzie wypełniony tapetą. Na drugim zrzucie widać, że tło będzie również widoczne na liście naszych aplikacji.

Niestety nie wiadomo na ile ta informacja jest prawdziwa ale w mojej opinii jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż obecne. Trzymajmy kciuki, że w niedługim czasie Microsoft udostępni nową wersję systemu w programie Preview for Developers i wszyscy będziemy mogli przetestować najnowsze funkcje.

Źródło: WindowsPhoneItaly

 • pionner

  Gdzieś tam w internecie się burzyli że fake, ale diabli wiedzą. Jednak faktycznie wygląda to sporo lepiej niż obecny ekran startowy (który swoją drogą też jest niezły).

 • Michael

  Łaaał

 • Niech to będzie nawet nieprawdziwe zdjęcie, uważam, że jeśli MS nie zrobi czegoś takiego, to nadal będzie stać w miejscu. Mam nadzieję, że w styczniu usłyszymy coś o W10 na telefony i może zobaczymy oficjalne filmiki albo chociaż zdjęcia. Ja osobiście mam duże oczekiwania co do W10, a Microsoft jako firma zajmująca się od lat systemami operacyjnymi, powinien nie tylko nadrobić braki do konkurencji, ale i zaskoczyć nas czymś nowym

 • Konrad Uroda-Darłak

  Fake i to mało czytelny …

 • Kamil

  Przecież to jest to samo co WP8.1 z tym że można na tle ustawić sobie tapetę. Fake na pewno, Myślę że między 8.1 a 10 będzie większa różnica w wyglądzie, niż tylko możliwość ustawienia tapety sobie na tło 🙂

 • michalR

  jedyna roznica jest na razie rozszerzenie tapety poza kafelki oraz dolozenie tapety pod liste aplikacji, cala reszta wyglada identycznie jak w Wp 8.1, zaden to przelom. wolalbym zamiast takich bajerow dostac jakas nowa funkcjonalnosc, np natywna obsluge plikow FLAC czy kontenerow Matroska.

 • Wojtas27