Czy tak będzie wyglądać telefon Surface Phone?

Do sieci wyciekł patent, na którym Microsoft opisuje składane urządzenie za pomocą elastycznego zawiasu. Rozmiar urządzenia to jedna z najważniejszych kwestii rozważanych podczas zakupu nowego urządzenia. Klienci cenią sobie mobilność, dlatego producenci co raz częściej oferują urządzenia, które łączą w sobie cechy kilku produktów. Na rynku znajdziemy sporo urządzeń typu 2-w-1 czy nawet 3-w-1. Microsoft od dłuższego czasu pracuje nad wizją jednego systemu co w połączeniu z wielofunkcyjnym urządzeniem mogłoby odnieść ogromny sukces.

Powyższy film przedstawia koncept przygotowany przez firmę Samsung, ale Microsoft opatentował bardzo podobne rozwiązanie, dzięki któremu urządzenie można w szybki i łatwy sposób zmienić z telefonu w tablet. Dzięki elastycznemu wyświetlaczowi oraz zawiasowej konstrukcji możliwe jest obracanie poszczególnych elementów w dowolną stronę. Na poniższych grafikach widać rozwiązanie z podwójnym oraz z potrójnym zawiasem. Złożone urządzenie rozmiarem nie będzie znacząco odbiegać od telefonu, ale po rozłożeniu jego rozmiar będzie zbliżony do tabletu.

Firmy Samsung oraz LG już pracują nad tego typu rozwiązaniem i w drugiej połowie tego roku zaprezentują pierwsze składane telefony. Być może na poniższym patencie widzimy rozwiązanie, które zostanie zastosowane w nowych urządzeniach Microsoft. Być może jednym z nim będzie właśnie telefon Surface Phone.

         

Źródło: MSPoweruser