Czy tak będą wyglądać składane urządzenia z Windows 10?

Microsoft zakończył rozwój systemu Windows 10 Mobile i nic nie wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości wróci do produkcji telefonów. Na horyzoncie pojawiają się jednak informacje oraz przecieki związane z nową kategorią urządzeń, która częściowo wypełni lukę po smartfonach. Mowa o składanych urządzeniach z systemem Windows 10, które będą hybrydami telefonów i tabletów. Poniżej wizja takiego urządzenia stworzona przez jednego z fanów.

Urządzenie niewielkich rozmiarów będzie w sobie łączyć cechy telefonu oraz tabletu. Złożone będzie wyglądać jak dosyć gruby telefon a po rozłożeniu będziemy mieli do czynienia z laptopem niewielkich rozmiarów. Sercem hybrydy będzie procesor wykonany w architekturze ARM. Całość będzie pracować pod kontrolą systemu Windows 10 z elastyczną powłoką CShell, dzięki której system automatycznie będzie dopasowywał rozmiar oraz układ elementów w zależności od tego w jakiej formie będzie wyświetlacz. Nazwa kodowa urządzenia to Andromeda a systemu to Andromeda OS.

Oczywiście to co widzicie w artykule to tylko jedna z wielu wizji i docelowe urządzenie może wyglądać zupełnie inaczej. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe przecieki, patenty oraz informacje, które udało się zebrać w ciągu ostatniego roku, powyższy koncept może być bardzo zbliżony do tego nad czym pracuje Microsoft oraz jego partnerzy biznesowi. Autor przygotował również krótką prezentację urządzenia.

Warto jednak pamiętać, że Microsoft ani żaden z pozostałych producentów nie potwierdzili oficjalnie, że pracują nad takim urządzeniem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć taką hybrydę, która z pewnością przypadłaby wielu osobom do gustu. Bylibyście skłonni zamienić Wasze obecne telefony na widoczną powyżej propozycję? Czy uważacie, że tego typu urządzenia mają szanse zaistnieć na rynku?

Źródło: Behance