Czy system Windows 10 Mobile potrzebuje projektu Astoria aby odnieść sukces?

Wygląda na to, że Microsoft stopniowo wygasza projekt, który miał być zbawieniem dla systemu Windows 10 Mobile. Mowa o projekcie Astoria, dzięki któremu deweloperzy mogliby przenosić swoje aplikacje Android do systemu Windows. W pierwszej kolejności Microsoft usunął projekt z najnowszych kompilacji systemu Windows 10 Mobile a teraz została wyłączona strona Internetowa dla deweloperów.

Astoria działa na Windows 10 Mobile?

Przez krótki okres czasu, dzięki narzędziom Astoria mogliśmy sprawdzić jak funkcjonują aplikacje z systemu Android na naszych telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Po pierwsze sporej części aplikacji nie dało się uruchomić w ten sposób a te które uruchamiały się często działały poniżej oczekiwań. Należy jednak pamiętać, że narzędzia zostały stworzone z myślą o deweloperach i z jedynie ich ingerencja w kod aplikacji mogłaby poprawić wyżej opisane bolączki.

Żegnamy się z projektem Astoria

Narzędzia Astoria były w początkowej fazie rozwoju i wygląda na to, że nie przejdą do kolejnych. Zarówno wycofanie ich z najnowszych kompilacji systemu Windows 10 Mobile jak i wyłączenie strony dla deweloperów może oznaczać jedno – Astoria nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Islandwood to jedyna nadzieja!

Czy projekt Astoria jest konieczny aby Windows 10 Mobile odniósł sukces? Największą bolączką systemu Microsoft jest brak wielu kluczowych aplikacji, które są dostępne wyłącznie dla konkurencyjnych platform. Jak wiadomo Android dysponuje ogromną ilością aplikacji, które za pomocą narzędzi Astoria mogłyby zostać przeniesione na nasze telefony. Tak się jednak nie stanie ale na szczęście z pomocą nadchodzi drugi projekt Islandwood, który pozwoli deweloperom na przenoszenie aplikacji iOS do telefonów z systemem Windows. Sklep App Store nie ustępuje sklepowi Google jeżeli chodzi o ilość aplikacji.

Islandwood lepszy od Astorii?

Wiele osób uważa, że aplikacje iOS są zdecydowanie bardziej dopracowane i przemyślane niż ich odpowiedniki na telefony z systemem Android. Co więcej wszystkie najpopularniejsze aplikacje znajdują się zarówno w sklepie Google Play jak i App Store. To oznacza, że projekt Islandwood staje się dla nas bardzo ważny bo właśnie dzięki niemu w niedługim czasie możemy otrzymać dopracowane aplikacje z systemu iOS.

A Wy jak uważacie? Czy projekt Astoria był jedyną nadzieją systemu Windows 10 Mobile? A może system sam się obroni dzięki uniwersalnym aplikacjom? Zapraszam do dyskusji.