Czy powstanie nowa generacja opaski Microsoft Band w niedalekiej przyszłości?

Według najnowszych informacji wszystko wskazuje na to, że dalsze losy rozwoju i produkcji nowej generacji opasek stoją pod znakiem zapytania. Korporacja z Redmond potwierdziła dalsze wsparcie dla obecnej opaski oraz dalszy rozwój usługi Microsoft Health jednak przy okazji nie poinformowała o pracach nad nowym urządzeniem. Niestety na tę chwilę nic nie wskazuje na to, że powstanie następca obecnej opaski Microsoft Band.

Rzecznik prasowy Microsoft na pytanie odnośnie dalszym planów związanych z rozwojem opasek Microsoft Band udzielił wczoraj następującej odpowiedzi:

We continue to invest and innovate in the Microsoft Health platform, which is open to all hardware and apps partners across Windows, iOS, and Android devices. We also continue to sell Microsoft Band 2 and remain deeply committed to supporting our customers and exploring the wearables space.

Microsoft skupi się przede wszystkim nad rozwojem i dodawaniem nowych funkcji do platformy Microsoft Health, która jest dostępna dla systemów Android, iOS oraz Windows. Ponadto rzecznik prasowy poinformował, że w dalszym ciągu będzie sprzedawać opaski Microsoft Band 2 oraz zapełni pełne wsparcie dla tych produktów.

W ostatnim czasie został również rozwiązany zespół, który pracował nad wdrożeniem systemu Windows 10 do opaski. Nie jest do końca pewne czy prace zostały porzucone ze względu na anulowanie nowej generacji opaski czy też, podobnie jak w przypadku poprzednich opasek, nowa opaska będzie pracowała pod kontrolą innego oprogramowania niż system Windows.

W Polsce opaski Microsoft Band 2 nie cieszą zbyt dużą popularnością ponieważ w dalszym ciągu nie są dostępne na naszym rynku (trzeba zamawiać z UK) oraz posiadają wysoką cenę, która oscyluje w granicach 770 zł.

Źródło: ZDNet