Czy niebawem otrzymamy rozbudowane opcje wybudzania telefonu dwukrotnym kliknięciem?

Większość telefonów Lumia posiada funkcję wybudzania za pomocą dwukrotnego kliknięcia w wyświetlacz. Od czasów systemu Windows Phone 8 funkcja ta nie otrzymała żadnych dodatkowych opcji, które jak do tej pory wydawały się zbędne. Jak się okazuje można ulepszyć wybudzanie dodając dwie przydatne opcje takie jak czułość oraz czas pomiędzy kliknięciami. Obie funkcje znajdują się w telefonie HP Elite x3.

Opcje wybudzania telefonu HP Elite x3

W telefonach Lumia mamy jedynie możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji wybudzania dwukrotnym stuknięciem w ekran. HP Elite x3 został standardowo wyposażony w nieco rozbudowaną funkcję wybudzania, dzięki czemu użytkownik może sam zdecydować jaka ma być czułość nacisku oraz czas pomiędzy kolejnymi kliknięciami. Obie opcje możemy regulować w skali pięciostopniowej. Po zmianie ustawień konieczny jest restart telefonu.

Według mnie nic nie stoi na przeszkodzie aby wprowadzić nowe opcje do pozostałych telefonów. Zapewne konieczna byłaby aktualizacja oprogramowania układowego więc obawiam się, że funkcja, w przypadku jej wprowadzenia, pojawiłaby się wyłącznie na nowych telefonach z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile. Czy skorzystalibyście z opisywanych ustawień na Waszych telefonach?

Jeżeli nie jesteście pewni czy Wasz telefon obsługuje funkcję wybudzania za pomocą dwukrotnego naciśnięcia to zapraszam do naszego zestawienia ze specyfikacjami technicznymi dla wszystkich telefonów Lumia.

Źródło: AggiornamentiLumia.it