Czy Microsoft zoptymalizował Windows Phone 8 do rozdzielczości 1080p?

Nokia Lumia 1520 jest pierwszym smartfonem z rodziny Lumia wyposażonym w duży 6 calowy wyświetlacz z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli. Czy Microsoft zoptymalizował system Windows Phone 8 do tej rozdzielczości? Na to pytanie możecie sami sobie odpowiedzieć oglądając poniższy film, na którym widać porównanie wyświetlaczy z telefonów Nokia Lumia 1520 i Nokia Lumia 925.

Nokia Lumia 1520 posiada rozdzielczość 1080p a Nokia Lumia 925 jedynie 768p. Część wbudowanych aplikacji wprost wykorzystuje wyższą rozdzielczość. Doskonale widać to na przykładzie aplikacji Zdjęcia, gdzie zamiast dwóch rzędów kafli ze zdjęciami widzimy aż trzy. To samo widać na ekranie startowym gdzie mieszczą się aż trzy średnie kafle. W większości aplikacji widzimy jedynie więcej danych ale jest to jedynie zasługa wyższej rozdzielczości niż samego dostosowanie wyglądu tych aplikacji do rozdzielczości.

Podsumowując dostosowanie systemu WP8 do rozdzielczości 1080p jest raczej subtelne. Mimo wszystko zarówno skalowanie, przybliżenie czy ulepszenia interfejsu użytkownika są widoczne. Nie chodzi przecież o to aby wszystko było większe lub było więcej widać na ekranie – to raczej kwestia połączenia tych dwóch rozwiązań. A jakie jest Wasze zdanie?

Źródło: AllAboutWindowsPhone