Czy Microsoft testuje wewnętrznie pierwszą kompilację Redstone 3?

Druga duża aktualizacja systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile o nazwie kodowej Redstone 3 pojawi się pod koniec tego roku. Będzie to kolejne rozgałęzienie po wersjach Anniversary Update (Redstone 1) oraz Creators Update (Redstone 2). Na tę chwilę nie jest jeszcze znana oficjalna nazwa aktualizacji, ale wygląda na to, że Microsoft wewnętrznie testuje pierwszą kompilację z nowego rozgałęzienia.

Jak donosi portal BuildFeed w wewnętrznych testach Microsoft pojawiła się kompilacja o numerze Build 15141. Najnowsza dostępna kompilacja w szybkim kręgu Windows Insider posiada numer Build 15031 więc przeskok w numeracji jest znaczący. To może oznaczać, że nowy numer to pierwsza kompilacja z nowego rozgałęzienia Redstone 3.

Warto jednak pamiętać, że uczestnicy programu Windows Insider nie otrzymają żadnej kompilacji Redstone 3 dopóki nie zostanie udostępniona oficjalna aktualizacja Creators Update (Redstone 2). Do tego momentu testerzy będą w dalszym ciągu otrzymywać kompilacje z obecnego rozgałęzienia Redstone 2.

W aktualnie testowanym rozgałęzieniu Redstone 2 dodawanie nowych funkcji zostało zakończone. Być może pojawią się jeszcze drobne zmiany i ulepszenia, ale na kolejne duże nowości będziemy  musieli poczekać na aktualizacje z rozgałęzienia Redstone 3. Dystrybucja nowych kompilacji Redstone 3 dla uczestników programu Windows Insider powinna się rozpocząć w kwietniu po udostępnieniu oficjalnej aktualizacji Creators Update. Więcej informacji o aktualizacji Redstone 3 pojawi się na konferencji Microsoft Build 2017, która odbędzie się w maju.