Czy korzystasz z ekranu podglądu w Twoim telefonie Windows Phone?

Glance Screen czyli ekran podglądu to funkcja, dzięki której użytkownik bez konieczności odblokowywania telefonu może sprawdzić godzinę, datę, powiadomienia z aplikacji oraz pogodę czy informacje dotyczące naszej codziennej aktywności. Teraz funkcja znajduje się już niemalże we wszystkich nowych smartfonach Lumia jednak jej początki sięgają oprogramowania Lumia Amber.

Ekran podglądu został wprowadzony do telefonów Nokia Lumia wraz z oprogramowaniem Lumia Amber. Co prawda aplikacja w tamtym okresie wyświetlała jedynie godzinę ale i tak wielu osobom przypadła do gustu. Kolejna wersja podglądu pojawiła się w oprogramowaniu Lumia Black. W tej wersji wprowadzono dodatkowe informacje takie jak data oraz powiadomienia z aplikacji. Pojawiła się również możliwość ustawienia trybu nocnego i zmiana koloru. W obecnej wersji w oprogramowaniu Lumia Cyan użytkownicy mogą dodatkowo ustawiać informacje o pogodzie z aplikacji MSN Pogoda lub informacje o naszej aktywności z aplikacji MSN Zdrowie i fitness. Z pewnością w kolejnych odsłonach aplikacji zwiększy się ilość obsługiwanych zewnętrznych aplikacji.

Niestety nie wszystkie telefony posiadają możliwość wyświetlania ekranu podglądu. Najbardziej poszkodowani są użytkownicy telefonów Nokia Lumia 930, którzy pomimo posiadania zaawansowanego technicznie modelu nie mogą skorzystać z tej funkcji. Do grupy tej należą również telefony Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 625, Lumia 630, Lumia 635, Lumia 730 oraz Lumia 735.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy ekran podglądu jest funkcją, którą musi posiadać Wasz smartfon? Jestem ciekawy czy korzystacie z tej funkcji a jeżeli tak to czy wybralibyście telefon, który nie posiada ekranu podglądu? Zapraszam do dyskusji.