Czy korzystacie z ekranu podglądu w Waszych telefonach z systemem Windows?

Glance Screen czyli ekran podglądu to bardzo przydatna funkcja, dzięki której możemy podejrzeć aktualną godzinę, datę, powiadomienia z aplikacji i wiele więcej. Funkcja ta jest dostępna zarówno w telefonach z systemem Windows Phone 8.1 jak i Windows 10 Mobile. Microsoft postanowił nieco odświeżyć ten ekran w telefonach z najnowszym systemem.

Ustawienia ekranu podglądu

W niedługim czasie w Sklepie pojawi się aktualizacja aplikacji Ekran podglądu dla wszystkich telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Na zrzucie po prawej stronie widać odświeżone ustawienia tej aplikacji. Jeżeli chcecie już teraz zaktualizować aplikację a przy okazji zyskać możliwość ustawienia zdjęcia w tle to koniecznie zerknijcie do tego artykułu.

Na moim telefonie Lumia 1520 korzystam już z odświeżonej wersji aplikacji i oprócz zmian widocznych w ustawieniach można również zobaczyć w działaniu samej aplikacji. Teraz ekran podglądu jest spójny z tym co wyświetla się na ekranie blokady. Mój aktualny wygląd ekranu podglądu możecie zobaczyć na tytułowym zdjęciu.

Czy uważacie, że ekran podglądu to niezbędna funkcja w telefonach z systemem Windows? Posiadacze poprzedniego flagowca jakim jest Lumia 930 musieli obejść się smakiem ale nie zawiedziecie się kupując nowe telefony marki Microsoft czyli modele Lumia 550, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL bowiem w nich znajduje się opisywana w artykule funkcja.

Listę telefonów, które posiadają funkcję ekran podglądu znajdziecie w tym artykule.