Czy już niebawem poznamy telefon Nokia Lumia 1520 Mini z Windows Phone 8.1?

Na chińskiej stronie WPBar pojawiła się informacja o nadchodzącym modelu Nokia Lumia 1520V (Mini), która ma być pomniejszonym modelem telefonu Nokia Lumia 1520. Urządzenie ma posiadać ekran o przekątnej 4.3″ oraz aparat fotograficzny 14MPx. Jak zwykle w tego typu przypadkach musimy wziąć pod uwagę, że może to być jedynie kolejna plotka.

Nokia Lumia 1520 Mini

Urządzenie ma posiadać zbliżoną specyfikację techniczną do modelu Nokia Lumia 1520. Telefon został wyposażony w wyświetlacz 4.3″ z rozdzielczością Full HD 1080×1920 pikseli, 2GB pamięci RAM + 32GB wbudowanej pamięci bez możliwości rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Dodatkowo w telefonie znajdzie się baterią o pojemności 3000mAh oraz możliwość bezprzewodowego ładowania. Niestety nie wiadomo w jaki procesor zostanie wyposażony telefon ale najprawdopodobniej będzie to taki sam model jaki możemy znaleźć w Lumii 1520.

Urządzenie ma zostać oficjalnie zaprezentowane po udostępnieniu aktualizacji Windows Phone 8.1, która ma mieć swoją premierą w kwietniu tego roku. Ma to być odpowiednik modelu Nokia Lumia 929 (Icon) przeznaczony na rynek europejski.

Nokia Lumia 1520 Mini

Źródło: WPBar

 • Paweł Zbozień

  Windows PHone 8.1,

  H za duże chyba. 😛

  • Sokole oko 🙂 Poprawiłem.

 • niezadowolony

  Mam nadzieję, że to plotka bo nie bardzo podoba mi się podążanie w stronę Samsunga, czyli jeden model i jego 10 wersji, które właściwie nic nie wnoszą. A Lumia 1520 miała być przecież phabletem. .

 • JJ79

  Ucieszyłbym się z obu wiadomości… Jeśli Nokia pójdzie w ślady Sony z jego nowym Xperia Z1 Compact i przeszczepi te same podzespoły do mniejszego brata – będzie to ciekawym i mądrym posunięciem w mojej opinii. przy 4,3″ jednak wydaje mi się 720p najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Jednak opcja Samsunga mniejszy ze słabszymi podzespołami mam nadzieję w grę nie wejdzie.
  Taka mała wersja takiego kolosa, to coś dla mnie a i wielką nadzieją obdarzam WP 8.1.. a bardziej precyzyjnie – liczę na to, że 8.1 wniesie te „banały”, których brakuje w systemie nadal. Wydawało mi się, że można używać telefonu bez osobnych regulacji głośności dźwięku, konfigurowalnych profili np. wyciszanie telefonu w godzinach nocnych (wiem wiem, Quiet Hours – kupiłem, choć powinna to być część systemu), inteligentnego słownika wprowadzania tekstu (a nie takiego, który np. po wpisaniu ‚milego’ proponuje ciągle najpierw wszystkie odmiany ‚kolego’ a miłego znajduję dopiero po przewinięciu)… Myślałem, że da się przyzwyczaić … jednak staje się to coraz bardziej uciążliwe.

  Minęły 3 miesiące, okres po którym za zwyczaj zmieniam telefon, daję kolejna szansę i czekam na 8.1 – i wcale nie kręci mnie Cortana, o której dość dużo się plotkuje, bo i tak zapewne jak z konkurencyjnymi odpowiednikami język polski wspierany będzie za kilka, kilkanaście lat ;). Zależy mi wielce, by system ten stał się bardziej konfigurowalny – czyli umożliwiał większe dopasowanie ustawień do własnych wymogów, żeby rzeczy tak banalne jak chociażby wspomniana przeze mnie osobna regulacja głośności, profile, inteligencja wprowadzania tekstu czy też poprawione i szybsze FOLDERy pojawiły się w przyszłej wersji .. inne ‚innowacje’ to dla mnie już drugoplanowe oczekiwania.

 • Marian Szutiak

  Jak dla mnie 4,3 cala to troszkę za mało… Najbardziej pasowałaby mi Lumia 1520 z ekranem 4,5-5 cali…

 • krzysiwonka

  Wolę coś między 5′ – 5,5′ z tymi samymi bebechami co L1520. Mniejszą baterie przecierpię, mniej pixeli w aparacie także ale dlaczego odrazu brak slotu na kartę pamięci? Czy Nokia nigdy nie zrozumie że 32 gb + 7 w chmurze to nie tak dużo….. Chyba jednak niema co czekać tylko za niedługo brać L1520. A tak na marginesie orientuje się ktoś którego dokładnie ta konferencja (prezentacja) kwietnia będzie?