Czy jesteście zadowoleni z baterii w Windows 10 Mobile Build 14393.5?

Za niecałe dwa dni powinna rozpocząć się dystrybucja oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile Anniversary Update o numerze Build 14393.5. Uczestnicy programu Windows Insider już teraz mogą korzystać z tej wersji na swoich telefonach. Od kilku dni sprawdzam tę kompilację na telefonie Lumia 950 XL DS i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony działaniem baterii.

Bateria Lumia 950 XL DS

Windows 10 Mobile ma większy apetyt na baterię niż jego poprzednik Windows Phone 8.1. Podejrzewam, że nie pojawi się już taki telefon jak Lumia 1520, który potrafił wytrzymać nawet 5 dni na jednym ładowaniu w mobilnej ósemce. Wynik ten jednak jest mało realny wśród nowych telefonów pracujących nie tylko pod kontrolą systemu Windows ale również Android czy iOS.

Każdy z nas inaczej wykorzystuje zasoby telefonu dlatego bardzo ciężko porównać baterię u dwóch różnych użytkowników. Najlepszym testem jest więc wgranie nowego systemu i sprawdzenie na własnym telefonie jak się sprawuje bateria. Od kilku dni testuję najnowszą kompilację Build 14393.5 na telefonie Lumia 950 XL DS i uważam, że pod względem zużycia baterii system w tej wersji nadaje się do publicznego udostępnienia. Bateria trzyma znacznie lepiej niż na poprzednich kompilacjach Redstone 1 jak i Threshold 2.

A czy Wy jesteście zadowoleni z działania baterii w kompilacji Build 14393.5 i możecie śmiało polecić aktualizację Anniversary Update pozostałym użytkownikom? Zapraszam do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie.