Cztery nowe akcesoria Microsoft w tym jedno do obsługi funkcji Continuum

Do sieci wyciekły informacje dotyczące czterech nowych akcesoriów, które Microsoft planuje udostępnić w dalszej części roku. Nazwy kodowe tych urządzeń to Valora, Munchkin, Murano oraz Livana. Pojawiły się również grafiki przedstawiające ogólny wygląd urządzeń.

valora-accessories-treasure-tag

Valora ma być następcą czujnika Nokia Treasure Tag. Na tę chwilę wiadomo, że lokalizator będzie posiadał nową funkcję Motion Guard czyli Strażnik ruchu, który będzie informował użytkownika o tym, że jest w ruchu. Obecnie czujniki informują nas jedynie w momencie kiedy znajdą się poza zasięgiem.

Nuevos-Accesorios-de-Microsoft

Ivana/Livana to prawdopodobnie nowa wersja bezprzewodowego głośnika Bluetooth MD-12. Z kolei Murano wygląda na nowszą edycję adapteru do udostępniania ekranu HD-10.

Największą nowością jest ostatnie urządzenie czyli Munchkin. Według wstępnych informacji może wynikać, że jest to urządzenie przeznaczone dla Windows 10, dzięki któremu możemy podłączyć nasz telefon i wyświetlać jego zawartość na ekranie monitora korzystając z funkcji Continuum. Do urządzenia można podłączać również inne zewnętrzne akcesoria takie jak klawiaturę czy myszkę. Dzięki temu nasz telefon będzie mógł pracować jak komputer korzystając z uniwersalnych aplikacji.

Więcej szczegółów z pewnością poznamy dopiero jesienią kiedy to Microsoft będzie chciał zaprezentować dwa nowe flagowe modele Lumia.

Źródło: MicrosoftInsider.es via WindowsCentral