Częstsze kompilacje Windows 10 Mobile dzięki nowemu działowi testującemu

Sporo osób miało nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu zobaczymy nową kompilację systemu Windows 10 Mobile do testów na naszych telefonach. Niestety ze względu na błąd w wersji Build 10240 nie została ona udostępniona w programie Insider Preview. Wczoraj Microsoft poinformował, że testuje wewnętrznie kilka kompilacji.

Gabe Aul za pomocą sieci społecznościowej Twitter poinformował, że w jego zespole został utworzony nowy dział, który testuje nowe kompilacje systemu Windows 10 Mobile.

Pomimo tego, że nie doczekaliśmy się nowej kompilacji w tym tygodniu to powyższa informacja powinna ucieszyć każdego z nas. Po premierze systemu Windows 10 na komputery spora część pracowników będzie teraz rozwijać system na telefony. Nowy dział został już utworzony i według powyższej informacji Microsoft testuje wewnętrznie kilka kompilacji.

To oznacza, że prace nad systemem Windows 10 Mobile przyspieszyły i dzięki temu powinniśmy otrzymywać aktualizacje znacznie częściej. Trzymam mocno kciuki i czekam z niecierpliwością do przyszłego tygodnia.

Dziękuję Piotr za informację!