Czego oczekujecie od Windows 10 Mobile w rozgałęzieniu Redstone 2?

W połowie sierpnia Microsoft udostępnił pierwszą testową kompilację Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 2. Od tego czasu uczestnicy zapisani do szybkiego kręgu Windows Insider otrzymali zaledwie jedną aktualizację. Na tę chwilę kompilacje z nowego rozgałęzienia nie posiadają zbyt wielu nowości. Wszystko to co najlepsze ma zostać dopiero wprowadzone w kolejnych aktualizacjach. Już wiemy, że Microsoft kładzie nacisk przede wszystkim na rozwój systemu Windows 10 Mobile w nowym rozgałęzieniu. Czym nas może zaskoczyć?

Z pewnością wszyscy czekamy aż zostaną poprawione wszystkie bolączki oraz niedociągnięcia systemu. Przydałoby się również poprawić działanie niektórych aplikacji systemowych takich jak Poczta czy Kalendarz. Są to jednak rzeczy, które powinny zostać poprawione już wkrótce. Jestem bardzo ciekawy czym nowym zaskoczy nas Microsoft. Według mnie będzie to idealny moment na zaprezentowanie funkcji Cortana w naszym regionie dlatego uważam, że ta nowość powinna być częścią kolejnej dużej aktualizacji. Przydałyby się również wtyczki do przeglądarki Microsoft Edge w tym wtyczka blokująca wyświetlanie reklam na stronach. Czekam również na nowe możliwości funkcji Continuum. Jest to zaledwie część moich oczekiwań, ale wymieniłem akurat te nowości ponieważ pomyślałem o nich w pierwszej kolejności.

Sprawdzamy i testujemy wszystkie nowe kompilacje dlatego informacje o nowościach i poprawkach będziemy skrupulatnie opisywać, ale tym razem możecie popuścić wodze fantazji i napisać czego oczekujecie od kolejnej dużej aktualizacji Windows 10 Mobile, która zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.