Czas pożegnać się z aplikacją Lumia Software Recovery Tool

Dzisiaj aplikacja Lumia Software Recovery Tool otrzymała aktualizację do wersji 6.0.1, która przede wszystkim usuwa obsługę telefonów z systemem Windows Phone. Nokia Software Recovery Tool, bo tak teraz nazywa się aplikacja, obsługuje wyłącznie telefony Nokia z systemem Symbian czy inne oparte na platformach S30 oraz S40.

Nokia Software Recovery Tool

To oznacza, że posiadacze telefonów z systemem Windows Phone od dzisiaj mogą wyłącznie korzystać z aplikacji Windows Phone Recovery Tool. Dzięki tej aplikacji możemy przywracać oprogramowanie telefonu w razie problemów oraz powrócić do systemu Windows Phone 8.1 jeżeli obecnie korzystamy z systemu Windows 10 Mobile Insider Preview.

Nie jestem do końca przekonany czy jest to dobry ruch ze strony Microsoft. Do tej pory w przypadku problemów z działaniem aplikacji Windows Phone Recovery Tool użytkownik mógł skorzystać z aplikacji Lumia Software Recovery Tool. Od teraz nie będziemy mieli tej możliwości.

 • Michał pamiętaj o modelach 8.0 gdzie wgrywany jest Cyan. I nie pisz o Xiaomi że czasem pracuje na oprogramowaniu 10240… Tragedia z tymi dziećmi 🙂

 • siekryss

  No ok ale właściwie to po co to zrobili :/

  • Marka wróciła do Nokii

   • Jesteś pewny? Z tego co pamiętam to Microsoft miał wykupione prawa do marki Nokia przez kilka lat. A do tego wypuszcza nowe telefony pod marką Nokia jak ostatnio zaprezentowany model Nokia 222 Dual SIM.

 • Moim zdaniem jest to dobry ruch ze strony MS. Mamy jedno narzędzie do Symbiana i Sxx i drugie narzędzie dedykowane do Windowsa dla smartfonów.

  • Gdyby tylko Windows Phone Recovery Tool był narzędziem niezawodnym to podpisałbym się pod tym zdaniem. Niestety zdarza się, że sobie nie radzi i wtedy mogliśmy skorzystać z aplikacji Lumia Software Recovery Tool. Zobaczymy co z tego wyniknie.

   • Faktycznie użytkownicy zgłaszają problemy z WPRT (choć mnie takowe nie dotknęły). Mam jednak nadzieję, że MS skupi się teraz na poprawkach WPRT.