Cykl wsparcia technicznego dla Windows Phone 8.1 rozpocznie się 24 czerwca

Na stronie pomocy technicznej Microsoft pojawiła się informacja dotycząca rozpoczęcia cyklu wsparcia technicznego dla systemu Windows Phone 8.1. Wsparcie techniczne rozpocznie się 24 czerwca i potrwa aż do 11 lipca 2017 roku. Czy aktualizacji WP8.1 również możemy się spodziewać w czerwcu?

Cykl wsparcia technicznego Windows Phone

Firma Microsoft będzie udostępniać aktualizacje dla systemu operacyjnego, w tym aktualizacje zabezpieczeń, przez co najmniej 36 miesięcy od daty rozpoczęcia cyklu pomocy technicznej. Te aktualizacje będą przyrostowe, czyli każda kolejna będzie bazować na aktualizacji ją poprzedzającej. Klienci muszą instalować poszczególne wydawane aktualizacje, aby zachować dostęp do pomocy technicznej. Rozpowszechnianie tych aktualizacji przyrostowych może być kontrolowane przez operatora sieci komórkowej lub producenta telefonu, u którego zakupiono telefon, a instalacja będzie wymagać wcześniejszego zainstalowania na telefonie wszelkich poprzednich aktualizacji. Dostępność aktualizacji będzie się również różnić w zależności od kraju, regionu i możliwości sprzętowych.

Wsparcie techniczne dla systemu Windows Phone 7.8 zakończy się dokładnie za cztery miesiące czyli 9 września. Data zakończenia wsparcia dla Windows Phone 8 nie została podana pewnie ze względu na to, że wszystkie urządzenia pracującego pod kontrolą tego systemu otrzymają aktualizację do nowszej wersji. Windows Phone 8.1 otrzyma wsparcie na kolejne 36 miesięcy począwszy od 26 czerwca.

Pierwsze co się nasuwa po przeczytaniu tej informacji to to, że aktualizacji Windows Phone 8.1 nie zobaczymy wcześniej niż 24 czerwca. W takim wypadku aktualizacja WP8.1 jak i Lumia Cyan może wystartować dopiero w lipcu.

Źródło: Pomoc Techniczna Microsoft