Cykl wsparcia technicznego dla Windows Phone 8.1 rozpocznie się 24 czerwca

Na stronie pomocy technicznej Microsoft pojawiła się informacja dotycząca rozpoczęcia cyklu wsparcia technicznego dla systemu Windows Phone 8.1. Wsparcie techniczne rozpocznie się 24 czerwca i potrwa aż do 11 lipca 2017 roku. Czy aktualizacji WP8.1 również możemy się spodziewać w czerwcu?

Cykl wsparcia technicznego Windows Phone

Firma Microsoft będzie udostępniać aktualizacje dla systemu operacyjnego, w tym aktualizacje zabezpieczeń, przez co najmniej 36 miesięcy od daty rozpoczęcia cyklu pomocy technicznej. Te aktualizacje będą przyrostowe, czyli każda kolejna będzie bazować na aktualizacji ją poprzedzającej. Klienci muszą instalować poszczególne wydawane aktualizacje, aby zachować dostęp do pomocy technicznej. Rozpowszechnianie tych aktualizacji przyrostowych może być kontrolowane przez operatora sieci komórkowej lub producenta telefonu, u którego zakupiono telefon, a instalacja będzie wymagać wcześniejszego zainstalowania na telefonie wszelkich poprzednich aktualizacji. Dostępność aktualizacji będzie się również różnić w zależności od kraju, regionu i możliwości sprzętowych.

Wsparcie techniczne dla systemu Windows Phone 7.8 zakończy się dokładnie za cztery miesiące czyli 9 września. Data zakończenia wsparcia dla Windows Phone 8 nie została podana pewnie ze względu na to, że wszystkie urządzenia pracującego pod kontrolą tego systemu otrzymają aktualizację do nowszej wersji. Windows Phone 8.1 otrzyma wsparcie na kolejne 36 miesięcy począwszy od 26 czerwca.

Pierwsze co się nasuwa po przeczytaniu tej informacji to to, że aktualizacji Windows Phone 8.1 nie zobaczymy wcześniej niż 24 czerwca. W takim wypadku aktualizacja WP8.1 jak i Lumia Cyan może wystartować dopiero w lipcu.

Źródło: Pomoc Techniczna Microsoft

 • Pan Szym

  Chyba wkradł się błąd „potrwa aż do 11 lipca 2014 roku”, mam nadzieję, że troszkę dłużej 🙂

  • Konrad Uroda-Darłak

   2017 co widać w tabelce ^^ Miałem pisać o tym samym, ale zauważyłem Twój koment xP

   • Pan Szym

    No w tabelce jest, ale nie każdy analizuje.

    • Konrad Uroda-Darłak

     Tam za bardzo nie ma co analizować xP

     • Pan Szym

      Ale jak już ma być dobrze to niech będzie wszędzie 😛 koniec tematu

  • Dzięki. Już poprawiłem!

 • kalnikow

  A androidowcy, którzy kupili flagowca SGS3 NIE dostana 4.4, bo niby jest za słaby 🙂
  Dobrze, że Nokia i MS nie poszli tą drogą…

  • kanka

   Głupie tłumaczenie Sama, 4.4 podobno miał działać na urządzeniach z 512 MB RAM 😀

   • Marcin Czajka

    I działa. Tak samo 4.4 działa na SGS3 w postaci CM czy MIUI. Developerzy donoszą, że wszystkiemu jest winny TouchWiz przez którego nie chcą się odpalać pozostałe procesy systemowe. Kolejny raz potwierdza się, że TouchWiz to zasobożerne ścierwo, które jest powodem zamulania linii Galaxy.

 • Marian Szutiak

  Przy Windows Phone 8 w tabelce nie ma daty zakończenia wsparcia, a jako możliwy powód podano w tekście to, że wszystkie urządzenia z Windows Phone 8 dostaną aktualizację do Windows Phone 8.1. Rozumując w ten sposób dalej, oby się nie okazało, że urządzenia z Windows Phone 8.1 nie dostaną aktualizacji do Windows Phone 9…

  A przy okazji – początek wsparcia nastąpi 26 czy 24 czerwca? W tekście jest mowa o 26, a w tabelce o 24 🙂

 • kanka

  No jeśli wsparcie będzie tak wyglądało, dla wszystkich telefonów z WP to bajka. Google będzie na tym polu konkurował jedynie serią Android Silver, choć trzeba poczekać jak w ogóle będzie to funkcjonowało w praktyce.