Creators Update wprowadzi możliwość resetowania aplikacji do ustawień początkowych

Możliwość przywracania ustawień początkowych aplikacji być może już wkrótce pojawi się w Windows 1o Mobile. Portal Aggiornamenti Lumia jest w posiadaniu nowej kompilacji testowej z rozgałęzienia Redstone 2, w której pojawiły się nowe opcje związane z ustawieniami aplikacji.

Przywracanie ustawień początkowych w aplikacjach

Nowa funkcjonalność umożliwi resetowanie aplikacji, które nie działają lub sprawiają problemy. Do tej pory użytkownicy mogli jedynie odinstalować a następnie ponownie zainstalować aplikację aby usunąć błąd. Niestety nie wiadomo na tę chwilę czy funkcja dotyczy wyłącznie aplikacji firm trzecich czy również aplikacji Microsoft. Warto zwrócić uwagę, że obecnie nie ma możliwości usuwania fabrycznych aplikacji (istnieje taka możliwość wyłącznie w RS2 po resecie) dlatego wprowadzenie tej funkcji z pewnością okazałoby się przydatne.

Prawdopodobnie nowa funkcjonalność przywracania ustawień fabrycznych aplikacji pojawi się już wkrótce w programie Windows Insider. Uczestnicy programu zapisani do szybkiego kręgu z pewnością jako pierwsi będą mogli sprawdzić działanie opisywanej funkcji.

Czy uważacie, że wprowadzenie tej funkcji znacząco poprawi komfort użytkowania systemu Windows 10 Mobile oraz zainstalowanych na nim aplikacji?