Creators Update udostępniony dla najpopularniejszych Lumii

Sieć reklamowa AdDuplex regularnie publikuje statystyki dotyczące między innymi telefonów z systemem Windows. W najnowszych statystykach znajdziemy informacje o najnowszej aktualizacji Creators Update. Dowiemy się również jakie są najpopularniejsze telefony oraz wersja systemu Windows 10 Mobile.

Informacje o najnowszej wersji systemu wraz ze wspieranymi urządzeniami znajdziecie w tym artykule. Microsoft dopuścił jedynie 13 modeli telefonów do oficjalnej aktualizacji Creators Update. Wśród nich znalazły się takie modele jak Lumia 550, 650, 950 czy 950 XL. Nie zabrakło również telefonów innych producentów takich jak Alcatel IDOL 4s czy HP Elite x3. Jak się okazuje te 13 modeli posiada większości użytkowników co doskonale obrazuje poniższy slajd.

Oficjalną aktualizację Creators Update otrzyma ponad 60% użytkowników telefonów z systemem Windows 10 Mobile. To oznacza, że blisko 40% pozostanie bez oficjalnej aktualizacji. Pamiętajcie, że niewspierane telefony również mogą wgrać aktualizację korzystając z programu Windows Insider i kręgu Release Preview. Instrukcję wgrywania aktualizacji za pomocą programu Insider znajdziecie w tym artykule.

Patrząc na poniższy wykres widać, że Microsoft udostępnił aktualizację dla większości najpopularniejszych telefonów. Wyjątkiem jest niedopuszczony do aktualizacji model Lumia 535, który znalazł się na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych smartfonów z mobilną dziesiątką. Począwszy od ósmego miejsca zaczynają się telefony, które nie zostały dopuszczone do aktualizacji Creators Update. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że wspierane telefony pozostałych producentów stanowią niewielki procent i znalazły się w kategorii pozostałe.

Ponad 84% użytkowników telefonów z systemem Windows 10 Mobile posiada wgraną aktualizację Anniversary Update (1607). Aktualizacja Creators Update (1703) jest już dostępna na blisko 7% smartfonów. Warto jednak zauważyć, że poniższe dane pochodzą z dnia poprzedzającego udostępnienie oficjalnej aktualizacji Creators Update więc udział tej wersji systemu znacząco wzrośnie do przyszłego miesiąca.

Testerzy zapisani do szybkiego kręgu Windows Insider stanowią grupę z blisko 4% udziałem i systemem w wersji Redstone 2 w wersji Feature Update. Za pomocą naszego poradnika najnowszą wersję systemu z rozgałęzienia Feature Update mogą wgrać również niewspierane telefony. Na starej wersji Windows 10 Mobile 1511 w dalszym ciągu pracuje ponad 5% użytkowników. Są to telefony, które nie zostały dopuszczone do aktualizacji Anniversary Update oraz starsze telefony Lumia niedopuszczone do aktualizacji W10M, które posiadają ten system wgrany za pomocą programu Insider.