Creators Update udostępniony dla najpopularniejszych Lumii

Sieć reklamowa AdDuplex regularnie publikuje statystyki dotyczące między innymi telefonów z systemem Windows. W najnowszych statystykach znajdziemy informacje o najnowszej aktualizacji Creators Update. Dowiemy się również jakie są najpopularniejsze telefony oraz wersja systemu Windows 10 Mobile.

Informacje o najnowszej wersji systemu wraz ze wspieranymi urządzeniami znajdziecie w tym artykule. Microsoft dopuścił jedynie 13 modeli telefonów do oficjalnej aktualizacji Creators Update. Wśród nich znalazły się takie modele jak Lumia 550, 650, 950 czy 950 XL. Nie zabrakło również telefonów innych producentów takich jak Alcatel IDOL 4s czy HP Elite x3. Jak się okazuje te 13 modeli posiada większości użytkowników co doskonale obrazuje poniższy slajd.

Oficjalną aktualizację Creators Update otrzyma ponad 60% użytkowników telefonów z systemem Windows 10 Mobile. To oznacza, że blisko 40% pozostanie bez oficjalnej aktualizacji. Pamiętajcie, że niewspierane telefony również mogą wgrać aktualizację korzystając z programu Windows Insider i kręgu Release Preview. Instrukcję wgrywania aktualizacji za pomocą programu Insider znajdziecie w tym artykule.

Patrząc na poniższy wykres widać, że Microsoft udostępnił aktualizację dla większości najpopularniejszych telefonów. Wyjątkiem jest niedopuszczony do aktualizacji model Lumia 535, który znalazł się na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych smartfonów z mobilną dziesiątką. Począwszy od ósmego miejsca zaczynają się telefony, które nie zostały dopuszczone do aktualizacji Creators Update. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że wspierane telefony pozostałych producentów stanowią niewielki procent i znalazły się w kategorii pozostałe.

Ponad 84% użytkowników telefonów z systemem Windows 10 Mobile posiada wgraną aktualizację Anniversary Update (1607). Aktualizacja Creators Update (1703) jest już dostępna na blisko 7% smartfonów. Warto jednak zauważyć, że poniższe dane pochodzą z dnia poprzedzającego udostępnienie oficjalnej aktualizacji Creators Update więc udział tej wersji systemu znacząco wzrośnie do przyszłego miesiąca.

Testerzy zapisani do szybkiego kręgu Windows Insider stanowią grupę z blisko 4% udziałem i systemem w wersji Redstone 2 w wersji Feature Update. Za pomocą naszego poradnika najnowszą wersję systemu z rozgałęzienia Feature Update mogą wgrać również niewspierane telefony. Na starej wersji Windows 10 Mobile 1511 w dalszym ciągu pracuje ponad 5% użytkowników. Są to telefony, które nie zostały dopuszczone do aktualizacji Anniversary Update oraz starsze telefony Lumia niedopuszczone do aktualizacji W10M, które posiadają ten system wgrany za pomocą programu Insider.

 • No przepiękne te statystyki. Szkoda tylko, że ani słowa nie ma o tym, że te 60% które otrzyma aktualizację CU to ułamek procenta użytkowanych smartfonów na świecie.

  • Ciekawe ile z tych smartfonów posiada najnowszą wersję systemu. Podejrzewam, że dużo mniej niż 60%.

   • squall0

    To w końcu pytasz o ilość czy o część :P?

   • Daj statystyki wszystkich telefonów Nokia / Microsoft (zaczynając od systemu Windows Phone 8), to się okaże ile z tych smartfonów posiada najnowszą wersję systemu.

    • A Ty daj statystyki, o które prosiłem powyżej.

     • Finrod

      iOS – około 80% wszystkich urządzeń na najnowszej wersji (Aplikacje wspierane również dla starszych wersji)
      Android – około 3-4% wszystkich urządzeń na najnowszej wersji (Aplikacje wspierane w większości od Androida 4.4, łatki bezpieczeństwa mogą być niezależne od wersji systemu np. łatki bezpieczeństwa z kwietnia 2017r, ale Android 6.0).
      Windows – około 1% wszystkich urządzeń na najnowszej wersji – uwzględniając, że W10m to około 20% wszystkich smartfonów z Windowsem. Aplikacje w większości nie wspierane na starszych systemach.

      Mam nadzieję, że pomogłem i wyjaśniłem. 🙂

     • Zrobimy to na przykładzie Lumii. Powstało 27 modeli Lumia (bez wariantów specyficznych dedykowanych na poszczególne rynki). Z tych 27 modeli jedynie 6 otrzymało najnowszą wersję czyli aktualizację do najnowszej wersji otrzymało 22.2%. Ponad 1/5 urządzeń otrzymała aktualizację do wersji Creators Update. Kolejne 11 modeli może wgrać najnowszą aktualizację za pomocą Insidera co daje 40.7%. Sumarycznie daje to wynik blisko 63%.

      Nie wnikam w pozostałe statystyki. Może jak podasz źródła to przejrzę.

     • Finrod

      Czy statystyki w artykule przedstawionym przez Ciebie odnoszą się do ilości modeli jakie są aktualizowane? Twój sposób liczenia nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś w newsie bo w ten sposób nie są zbierane dane (Nie jest przedstawiony % ilości modeli gotowych do aktualizacji).

      Po prostu po raz kolejny manipulujesz danymi. A w tym przypadku przechodzisz samego siebie bo wymyśliłeś sobie jakiś swój % liczenia udziałów, niemający nic wspólnego z newsem, który sam napisałeś.

     • Wyliczenia są dla Ciebie niewygodne, dlatego szukasz powodu, dla którego chciałbyś je odrzucić. Moje wyliczenia są jak najbardziej prawidłowe. Jeżeli nie to wskaż błąd w wyliczeniach.

     • Finrod

      Nigdy, nikt nigdzie nie liczył udziałów w ten sposób, który wymyśliłeś sobie w komentarzu. Nawet dane z newsa, którego jesteś autorem.
      Dobierasz sobie liczby w taki sposób, który Ci pasują. Napisałem to już kiedyś i utrzymuje nadal, że jesteś obrzydliwym typem manipulatora i propagandzisty. Inne osoby również zwracają Ci na to uwagę, ale do Ciebie zwyczajnie nie dociera co się pisze. Ja z Tobą kończę jakiekolwiek dalsze dyskusje bo nie ma to żadnego sensu. Myślę, że osoby wyżej w komentarzach też pewnie zaraz odpuszczą branie udziału w szopce, którą tutaj odstawiasz. 😉

     • To nie znaczy, że nie mam racji. Może czas otworzyć oczy i spojrzeć nieco szerzej? Też nie mam z Tobą zamiaru dyskutować ponieważ widzę, że zaczynasz używać inwektyw w moim kierunku a to znaczy tylko o Twojej niskiej jakości jako rozmówcy. Szkoda czasu.

     • Finrod

      Nie, nie masz racji.
      Taki typ ludzi jak Ty powinno się traktować jeszcze ostrzej, ja ubrałem to w dość delikatne słowa.

     • squall0

      W kontekście Twoich wyliczeń – jaka jest Twoja próba kontrolna

     • jeżeli weźmiemy pod uwagę ilości ważone to będą one jeszcze większe

     • Powiadasz, że Lumie są cięższe? 😉 🙂

     • Coś mi się również nie zgadzało z telefonami iPhone. Powstało 15 modeli iPhone z czego 10 może wgrać najnowszą wersję iOS co daje rezultat na poziomie 66.6%.

     • squall0

      Prawdopodobnie chodzi o 80% ze wszystkich używanych telefonów – czyli nie 15 modeli, a te miliony urządzeń, które są podłączone do sieci.

     • Być może. Niestety nie wiadomo co autor miał na myśli oraz skąd wziął dane i na ile są one prawdziwe.

     • Finrod

      No oczywiście, że o to chodziło. Tylko Michał potrafiłby inaczej zakręcić i podpisać pod siebie liczby.

     • Poniżej kolega @Finroded:disqus wyręczył mnie w tym temacie, za co mu serdecznie dziękuję.

  • Mobilny

   Statystyki nie powinny być zaskakujące, ponieważ użytkowników mobilnego Windowsa zostało niewiele procent, większość przeszła na konkurencyjne platformy. Z klientów, którzy pozostali, łatwiej jest odnotować obecność systemu na danych modelach. Tym samym droższe i nowsze modele z W10M nadal są aktywne, choćby ze względu na koszt Lumii 950/950 XL, a budżetowce odeszły do szuflady na rzecz słuchawki z innym systemem.

   • squall0

    Dokładnie tak jak piszesz + to, że na mobilnym Windowsie siedzą głównie entuzjaści. Przy względnie niskich cenach tych urządzeń, Ci entuzjaści będą migrowali na najmocniejsze dostępne urządzenia

 • Konrad-WLKP/Kościan

  http://wstaw.org/w/4sgd/
  Lumia 930, Windows Insider Release Preview. To ta aktualizacja?:)

  • Peter

   Dokładnie ta – u mnie na 930 była dostępna dziś rano i już .251 na pokładzie 🙂

   • WITOLD

    Też pobrało mi dzisiaj rano L930

 • Kontrast

  Ciekawe te staty, kiedyś było w nich że jeszcze większość lumi siedzi na win 8.

  • Dane dotyczą tylko systemu Windows 10 Mobile.

 • Piotrek Jaworski

  66% użytkowników W10M to posiadacze najtańszych telefonów. Windows 10 z przesiadką na jednostki z ARM?
  Wątpię w sukces.

  • Kontrast

   Dokładnie, większość klienteli to bywalcy sieciówek typu mm czy euro, którym stara do tej pory daje na bilet i robi kanapki na studia choć mają już po 30 lat. Lubią śmieszne zdjęcia przy lanosie, tor czekoladowy cioci i słodzą herbatę.

   • Piotrek Jaworski

    dane adduplex dotyczą całości rynku, nie tylko Polski

    • Kontrast

     Wiem ale wszędzie tak jest, że na stanie masz zaużmy 6 z3 i na to 30 lumi.

   • Solar

    Znalazł się bywalec salonów. Ale mnie rozbawiłeś. Ty pewnie zakupy ubrań Paryż Londyn Mediolan ??? i oczywiście w weekend TrumpTower. Chyba wsadzę pampersa bo dalej ze śmiechu mi po nogach leci. Pewnie mieszkasz też w SkyTower, a nie jak plebs w blokach i jadasz kawior i małże św. Jakuba, a w garażu aż boję się zapytać ? ? ????.
    P.S. Pewnie kierowca na Ciebie już czeka i lecisz na Madere Rysiu?????

  • Mobilny

   Dokładnie. Ceny modeli uwzględnionych na wykresach (powyżej 11%) sięgają góra 800 zł. Udziały dużo droższej Lumii 950 XL są niskie. Słuchawki Samsunga są coraz droższe, a mimo to notują Androidowi wysokie udziały w rynku. ARM jest jednym z bardzo wielu planów Microsoftu, który zapewne nie wykorzysta jego potencjału, a w rezultacie konkurencja szybko opracuje analogiczne rozwiązanie. Samsung podłapał pomysł z DeX-em, kiedy Continuum Microsoftu nie odniósł sukcesu. Telefony konkurencji z desktopowym Windowsem 10 są coraz bardziej prawdopodobne. Jeśli Microsoft nadal będzie funkcjonował w tak chaotyczny sposób, to jeszcze kiedyś Google ich przejmie, wraz z Windowsem.

   • Aba

    Eee…
    Udziały L950XL po 23.04.2017 z niewiadomych powodów wzrosly znacząco 😉

 • Czyli jak odetną 950 XL to nikt nie będzie płakał bo to tylko 5 % wszystkich telefonów

  • Razem ze zwykłą wersją 950 to 12.5% więc zastanowią się dwa razy zanim odetną 🙂

  • zakius

   eee nie, to phablet
   550 to 100% telefonów

 • Bartek K

  Problem z innej mańki. Lumia 950 podłączana do kompa nie zostaje wykryta bo brak sterownika MTP USB. Co ciekawe na innym kompie odpala normalnie. proszę o pomoc

  • Spróbuj wykonać wskazówki podane w tym artykule.

  • zynio

   napiszę ci to skrótem.
   1. Otwórz Menedżer urządzeń (devmgmt.msc).
   2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na telefonie wymienione w Menedżerze urządzeń, a następnie kliknij „Aktualizuj sterownik”.
   3. Kliknij „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika” w kreatorze.
   4. Kliknij na „Pozwól mi wybrać z listy dostępnych sterowników na moim komputerze”
   5. Zaznacz pole wyboru „Pokaż zgodny sprzęt”, wybierz „MTP urządzenie USB” i kliknij „Dalej”.
   koniecznie daj MTP USB ale drugą pozycje bo u mnie to była stara ikonka a jeśli nie pomoże to usuń sterownik i ponownie podłacz tel.

  • Leszek Mączewski

   wchodzisz C:WINDOWSINF w okienku przeszukaj wpisujesz wpdmtp.inf
   i klikasz prawym przyciskiem myszy zainstaluj
   (jeśli brak rozszerzenia .inf, wtedy klikasz w wpdmtp prawym przyciskiem myszy – zainstaluj)

 • Finrod

  Po pierwsze – tytuł już kłamliwy. Najpopularniejsze Lumie, ale warto dodać, że z W10, a nie ogólnie.
  I teraz żeby mieć świadomość jak mało zostało tych urządzeń bo statystyki są bardzo sprytnie dobrane. 😉
  Mobilny Windows to jakieś 0,3% rynku. I z tych 0,3% tylko jakieś 20% siedzi na W10. I z tej już kuriozalnie małej liczby tylko 60% dostaje aktualizację do najnowszej wersji. Czyli ostatecznie CU to będzie jakieś 0,03% rynku? Myślę, że z pocałowaniem ręki trzeba traktować każdego deva, która jeszcze będzie wspierał swoją apkę dla W10. 😉

  • Nie są sprytnie dobrane tylko pokazują rzeczywistość wyłącznie dla systemu Windows 10 Mobile. Na prawdę nie trzeba tutaj doszukiwać się podstępu lub chęci ukrycia czegokolwiek. Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja rynkowa. Nie ma sensu w kółko tego powtarzać.

   • Właśnie należy piętnować taką sytuację rynkową i w kółko o niej powtarzać. @Finroded:disqus bardzo dobrze podliczył udział w rynku W10M CU.

    • Ponad 1/5 wszystkich telefonów Lumia otrzymała aktualizację do wersji Creators Update.

     • squall0

      Również 100% użytkowników Lumia 950XL została dopuszczona do aktualizacji. Statystyka jest super!

     • Liczb nie oszukasz. 100% telefonów iPhone 4s nie otrzymało najnowszej aktualizacji 🙂

     • Również 100% telefonów z WP7.5/7.8 nie dostało najnowszej aktualizacji. A to sprzęt mniej więcej z tego samego okresu.

     • Jest jednak pewna różnica pomiędzy telefonami WP7 i WP8. Te drugie zostały dopuszczone do W10M a WP7 nie otrzymały nic nowszego.

     • Taka sama, jak pomiędzy iPhone 4s, a iPhone 5.

      Michał, nie wyszukuj bzdurnych argumentów, bo to się już słabe robi.

     • Przez cały czas rozmawiamy o telefonach WP8.1 i W10M a Ty nagle wyskakujesz z WP7. Może jeszcze dołączysz starsze systemy mobilne MS?

     • Przepraszam, ale to Ty dajesz argument, że iPhone 4s nie dostał aktualizacji do najnowszej wersji. Więc pokazuję sprzęt z mobilnym systemem Microsoftu z mniej więcej tego samego okresu.

     • To niczego nie dojdziemy. Napisałem już ile Lumii dostało aktualizację do najnowszej wersji. Można się z tym zgadzać albo nie, ale wyliczenia są poprawne 🙂

     • squall0

      Zademonstruje Ci co zrobiłeś w formie skróconego dialogu. Aktorzy[CZ – czytelnicy, M – Ty]:
      M: Aż 60% słuchawek dostało update do CU
      CZ: ej, ale ta statystyka jest trochę naciągana, dotyczy tylko pewnego wycinka urządzeń, na dodatek nie odnosi się do faktycznej ilości tych telefonów
      M: nie ma co się tutaj doszukiwać żadnego podstępu, wszystko jest ok
      CZ: no właśnie jest, bo ten news powinien informować a nie wprowadzać w błąd
      M: No jak byk jest napisane, że 20% userów dostało z marszu update a reszta z Insidera
      CZ: ej nadal źle się posługujesz statystyką
      M: 100% użytkownika iPhone 4s też nie dostała aktualizacji
      CZ: ale ten telefon został wydany ponad 5 lat temu i porzucono do niego wsparcie…
      CZ: Lumie z tamtego okresu też nie dostały aktualizacji.
      M: No ale to jest zupełnie inaczej, Lumie z WP7 nie dostały aktualizacji do WP8
      CZ: No właśnie taka sama sytuacja, bo są z tego samego okresu
      M: Rozmawiamy o telefonach z WP8.1 i W10M a Ty wyskakujesz z WP7…
      CZ: Ale to Ty dałeś argument z iPhonem z tamtego okresu
      M: Do niczego nie dojdziemy w ten sposób
      === KONIEC DYSKUSJI ===
      http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/000/554/facepalm.jpg

     • squall0
     • Mobilny

      iPhone 4S nie dostał aktualizacji do najnowszego iOS-a, ale jako telefon, który ukazał się w październiku 2011 roku, otrzymał ten system w wersji 9.3.5, która ukazała się w sierpniu 2016. To zatem pokazuje, jak długo Apple wspierało ten telefon, a jak szybko Microsoft odciął młodsze Nokie czy nawet swoje własne Lumie, które dysponowały podobną specyfikacją lub lepszą.

     • Dokładnie. Ale @erura:disqus twierdzi, że iPhone też nie wspiera starych telefonów jak Microsoft.

     • squall0

      iPhone 4s to rok 2011, Lumia 950XL to rok 2015 – historii się już nie da nagiąć(chyba…)

     • Mobilny

      Swoją drogą Nokia Lumia 930 z 2014 mogłaby otrzymywać późniejsze aktualizacje Windowsa 10 Mobile, biorąc pod uwagę jej parametry – 2 GB RAM, procesor 2,2 GHz i 32 GB pamięci wewnętrznej. iPhone 4S ukazał się w 2011 z iOS-em 5 na pokładzie, po czym został zaktualizowany aż do wersji 9.3.5 tego systemu, która ukazała się 25 sierpnia 2016 roku. Po tylu latach Apple wsparło telefon z 512 MB RAM, podczas gdy Microsoft odciął nie tylko młodsze Nokie z 512 RAM i więcej, ale również własne Lumie z 1 GB RAM.

     • squall0

      Nie tylko Lumia 930 zgaduje mógłby wspierać 🙂 Wiele rzeczy by mógł zrobić – niestety nie robi. Dla mnie jest to sygnał prosty – kierujemy oko saurona na inny projekt, który zapełni lukę na rynku mobilnym. To jest trochę smutne, ale z perspektywy korporacji takiej jak MS jesteśmy tylko swego rodzaju statystyką. Nikt tam nie bierze pod uwagę tego, że największymi przeciwnikami oprogramowania, którego ta firma produkuje, są byli użytkownicy ich systemów operacyjnych. Stąd, nawet jeżeli kolejny projekt, nie zostanie sobie olany, to nie zostanie IMHO ciepło przyjęty.

     • Co nie zmienia faktu, że mam rację 🙂

     • Faktycznie, jakie to Apple złe, olało smartfon po 5 latach wsparcia. Chciałbym, aby każdy producent tak olewał swój sprzęt.

     • Powinni wcześniej zakończyć wsparcie bo 4s na najnowszym systemie w zasadzie nadaje się do wyrzucenia…

     • Patrząc na parametry 4S i nowszych – tak, masz rację. Ale zobacz, jak dzięki temu IP trzyma się w cenie w porównaniu z taką L950. Kupujesz IP i wiesz, że na najbliższe 5 lat będziesz miał wsparcie, aplikacje i wszystkie nowe funkcje (wynikające z oprogramowania, nie fizyczne jak 3D Touch). A Lumia co? Jakieś 2 lata i nawet FB nie masz. Wolę jak najdłuższe wsparcie, w końcu nie mam obowiązku instalacji najnowszego oprogramowania.

     • Jeżeli nie zaktualizujesz telefonu iOS to automatycznie odcinasz się od niektórych aplikacji więc nie jest tak różowo jak napisałeś. Lumia została zakończona i czekamy na kolejny krok.

     • Tak samo jest w Androidzie i Windowsie, nie wszystko będzie dostępne dla starszych systemów i na starszych urządzeniach – to w końcu biznes. Ale druga strona jest taka, że stary sprzęt może nie być w stanie uciągnąć najnowszego systemu, dedykowanemu znacznie lepszym sprzętom. MS szybko odciął Lumie z 512 MB RAM-u, a potem kolejne, bo 2 lata minęły. Apple tak nie robi.

     • squall0

      No tak nie dostały. Również Lumia 800 nie dostała aktualizacji(do WP8, WP8.1 i W10M), a została wydana w tym samym roku i miesiącu co iP4s…

     • marcello

      aktualizację, której jeszcze nie udostępnili (950DS)

     • Potwierdzam. Czekamy dalej albo przystępujemy do kręgu RP.

     • Stywen

      ??? chyba nikt jeszcze nie otrzymał.

     • Tyle modeli Lumia (WP8.1 i W10M) zostało dopuszczonych do oficjalnej aktualizacji CU. Teraz pozostaje czekać aż udostępnią.

   • Aba

    Ani temu zaprzeczać 🙂

   • Tego typu wyliczenia dobitnie pokazuję stan, w jakim jest W10M. Człowiek, widząc, że W10M stanowi, jeśli kolega dobrze wyliczył, 0,03% rynku, od razu pominie ten system i wybierze Androida/iOS-a, każdy obecny deweloper będzie miał gdzieś W10M i podzieli zdanie poprzedników, a nowych nie przybędzie. Takie właśnie powinny być statystyki, pokazując całą prawdę. Ja wiem, że artykuł odnosi się tylko do W10M, ale tego typu statystyki do mnie osobiście nie przemawiają, ja chcę widzieć całą prawdę, a nie półprawdę.

    • Pisaliśmy już sporo artykułów na temat udziałów rynkowych mobilnego systemu Windows. Teraz spoglądamy na najnowszy system mobilny bo to on jest rozwijany i być może w niedługim czasie przeżyje drugą młodość, dzięki Windows 10 on ARM.

     • Prawda i półprawda. Teraz spoglądacie na półprawdę, taka jest, o zgrozo, prawda. Czy przeżyje drugą młodość? Jeżeli istnieje sprawiedliwość, ten system powinien upaść, tak mozolnie i słabo nie rozwija się w obecnych czasach systemu oraz tak lekceważąco nie traktuje się klientów – takie jest moje zdanie, mów, co chcesz.

  • Piotrek Jaworski

   Wszystkie PC z W10 na świecie mogą dostać aktualizację jednego dnia, a aktualizację dla telefonów trzeba rozkładać regionami na fale. Dziwne.
   Spekuluję że:
   a) zespół od telefonów dostaje zgodę na obciążanie serwerów Microsoftu w stopniu proporcjonalnym do znaczenia tego zespołu i jego telefonów.
   b) wdrożenie jest testowaniem poza programem Insider. jeśli użytkownicy z pierwszej fali zgłoszą wady pozostałe fale się zatrzyma. Przecież tak właśnie było bodaj z TH1. Mini fala na początek, stop i reszta po kilku miesiącach.

  • I takie wyliczenia powinny zawierać się w artykule.

 • RS2_15205

  A gdzie 735?

  • NBB

   W śmietniku.

  • Foldex

   Ostatnio ktoś już to tu wrzucał 😉

   Korzysta z iPhone więc na pewno nie wie co się w świecie windowsa wyprawia.

   • gdyby osoby odpowiedzialne za system korzystały z tego systemu wiedziałyby co poprawić,a tak to im średnio zależy

    • Kris07

     Jak ja bym był jakąś szychą działu mobilnego MS to był zakazał używać innych telefonów niż z Windowsem

    • Mobilny

     Mają świadomość, jaki system stworzyli, zatem korzystają z rozwiązań konkurencji, aby móc stabilnie skorzystać z Twittera i nie robić systematycznie HR 🙂

   • powinna korzystać ze wszystkich trzech systemów po to by wiedzieć jakie rozwiązania ma konkurencja

    • Foldex

     Niby tak, lecz widać że iPhone jest telefonem nr 1.

   • trymerradson
  • Albo ta kobieta jest pusta jak słoik „przyjezdnego warszawiaka” przed długim weekendem i dostała stanowisko, bo jest dobra w wykorzystywaniu swoich ust, albo otrzymała dyspozycję zaorania tego systemu.
   Nie wyobrażam sobie, aby np. przedstawiciel Della prezentujący np. nowe maszyny serwerowe korzystał z laptopa HP. A dziewczę jakby nigdy nic puszcza tweety z iPhone. Jakby ciężko było napisać tweeta z komputera (no bo z Windows 10 Mobile to faktycznie trochę ciężko ;))

 • Nie ważne jaki procent użytkowników otrzymał daną aktualizację, kłócicie się o bzdety tymczasem problemem nie jest odcięcie x telefonów tylko jakość samego systemu, który zatrzymał się w miejscu a w niektórych aspektach nawet się cofa. Jak dla mnie to by mogli odciąć nawet 100 % obecnych telefonów gdyby nowa wersja systemu stanowiła rewolucję, tyle że MS nie potrafi skopiować nawet prostych rzeczy od konkurencji. Czy Mapy MS potrafią powiadomić nas gdzie mamy zaparkowany samochód, czy Telefon potrafi wysłać nam powiadomienie, że 4 godziny temu dzwonił X a my nie oddzwoniliśmy? czy aplikacje możemy podzielić tematycznie na grupy? czy klikając dłużej na kafel sklepu możemy wybrać dodatkowe opcje takie jak np. przejście od razu do listy aplikacji? czy to takie trudne? czy to takie trudne zapłacić Facebookowi za porządną aplikację a nie za nieaktualizowanego od miesięcy gniota?

  • paralud

   Mapy mają opcje zapisania miejsca postoju samochodu.

 • trymerradson

  Już nie czekam na oficial,aktualizowałem do 15063.251 poprzez Insidera RP.

  • Skoro wgrałeś wersję z końcówką 251 to już posiadasz oficjalną wersję. Możesz pozostać w kręgu RP lub wypisać się z programu. Jeżeli posiadasz niewspierany telefon to musisz pozostać w kręgu RP, aby otrzymywać kolejne zbiorcze aktualizacje.

 • Mirosław Łapot

  Trzy Lumie 950XL DS CV, 640 XL, 640 DS CV- brak aktualizacji 🙂

  • U mnie również brak aktualizacji.

 • Leszek Mączewski

  640 zwykła nadal brak aktualizacji – jak zwykle dla Polaków na końcu 🙁

 • Stywen

  640 nie ma…….jak czytam komentarze to się będę bał aktualizowac wychodzi na to że wszystko popsuli.

 • Mariusz Ś

  Mam lumie 650 LTE z softem brand Plusa, ktoś już otrzymał update CU dla czystego?

  • Tomasz Bochenek

   mam Lumię 950 XL DS i nie, pewnie w następny wtorek albo drugi wtorek maja dopiero 😐

 • marcello

  hah, tyle szumu i wyszło jak zwykle

 • Stywen

  ???