Update: Cortana w języku polskim pojawi się wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 Update 2

2014-09-15 – na portalu WPWorld.pl pojawiło się sprostowanie dotyczące informacji o polskiej Cortanie. Niestety zostaliśmy wszyscy wprowadzeni w błąd przez użytkownika @Salczak. Informacje okazały się nieprawdziwe.

Dzisiaj na Twitterze pojawiła się wspaniała wiadomość dla wszystkich posiadaczy telefonów z systemem Windows Phone 8. Wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 Update 2 (GDR2) pojawi się asystent głosowy Cortana. Niestety na aktualizację w programie Preview for Developers przyjdzie nam jeszcze zaczekać do przyszłego miesiąca. Zapraszam do obejrzenia zrzutów ekranu!

Cortana po polsku

Według użytkownika @Salczak aktualizacja pojawi się 8 października i będzie dostępna dla wszystkich osób biorących udział w programie Preview for Developers. Będzie to druga aktualizacja systemu Windows Phone 8.1, która będzie nosić nazwę Windows Phone 8.1 Update 2 lub też Windows Phone 8.1 GDR2. Na tę chwilę użytkownicy mogą testować system Preview for Developers w wersji Update 1 (GDR1).

Dla osób, które nie śledzą na bieżąco wszystkich aktualizacji poniżej postaram się usystematyzować ostatnie nowości dotyczące najnowszych wersji systemu oraz oprogramowania. W poniższej tabeli podałem informacje odnośnie dostępności poszczególnych wersji systemu Windows Phone 8.1 w oficjalnej dystrybucji oraz w programie Preview for Developers.

Dostępność oficjalnej wersjiDostępność Preview for Developers
Windows Phone 8.1tak (Lumia Cyan)tak
Windows Phone 8.1 Update 1nie (Lumia Denim)tak
Windows Phone 8.1 Update 2nie (Lumia ???)nie, premiera 08.10.2014

Jak widać w powyższej tabeli na oficjalną premierę aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 2 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać ponieważ w kolejce czeka jeszcze poprzednia wersja Windows Phone 8.1 z oprogramowaniem Lumia Denim, która pojawi się w czwartym kwartale tego roku. Telefony Lumia 730 Dual SIM, Lumia 735 oraz Lumia 830 będą posiadały fabrycznie wgrany system WP8.1 Update 1 z oprogramowaniem Lumia Denim.

Na szczęście każdy z nas będzie mógł przetestować działanie Cortany po zapisaniu się do programu Preview for Developers, która umożliwi nam aktualizację naszego telefonu do wersji Windows Phone 8.1 Update 2 wraz z asystentem głosowym w wersji alpha. Jeżeli spotykacie się z programem Preview for Developers po raz pierwszy to gorąco zapraszam do tego artykułu, w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Według wcześniejszych doniesień najnowsza wersja systemu WP8.1 Update 2 wprowadzi przełącznik w centrum akcji pozwalający na szybkie włączanie danych pakietowych, posortowane ustawienia systemu, wsparcie dla nowych procesorów oraz Cortanę w wersji alpha dla nowych krajów.

Źródło: własne, @Salczak

 • lumia1520

  milo bedzie przetwestowac kortane w jezyku polski nawet jesli bedzie w wersji alpha.przełącznik w centrum akcji pozwalający na szybkie włączanie danych pakietowych, posortowane ustawienia systemu tez się te funkcje przydadzą będzie łatwiej wszystkie ustawienia ogarnac i nie będzie potrzebny kafelek do danych pakietowych .

 • Konrad Uroda-Darłak

  Oby to była prawda 😀

 • nylu

  Oj duzo sie dzieje w WP8 BRAWO

 • operator82

  WRTESZCIE 🙂 Czekam i czekam i nie mogę się doczekać, a tutaj taka wiadomość 🙂

 • Dominik

  Chciałoby się powiedzieć, w końcu wpadli na pomysł posortowania ustawień. Początkowe opcje w ustawieniach są zawsze w tym samym miejscu, więc idzie się przyzwyczaić, ale reszta zgodnie z kolejnością uaktualnienia, co jest straszne. Co do Cortany, to Microsoft trochę przyspieszył pracę nad nią, bo finalna wersja w j. polskim, miała się pojawić w okolicach czerwca, a tym czasem będzie
  pewnie około marca. Jeżeli to prawda, że już teraz będzie alpha, to nasz język został chyba przesunięty do pierwszej grupy wsparcia, co może świadczyć, że Microsoft docenia nasz kraj, jako odbiorcę telefonów z WP

 • way2izzy

  A wiadomo już kiedy wyjdzie aktualizacja Cyan dla PfD?

  • Niestety nie wiadomo kiedy to nastąpi i czy w ogóle. Microsoft obiecywał, że udostępni ale temat coś ucichł. Na Twoim miejscu skorzystałbym z aplikacji komputerowej Nokia Software Recovery Tool aby wgrać oprogramowanie Cyan.

 • Może to miała być niespodziewajka a @Salczak wypaplał za wcześnie….a już się ucieszyłem…. ale U2 8 października 2014 to potwierdzona informacja?

  • Teraz nic już nie jest pewne. Podejrzewam, że Update 2 pojawi się w okolicach tego terminu ale na tę chwilę o Cortanie możemy zapomnieć.

   • Pożyjemy, zobaczymy…..to ja idę nyny…..dobrej nocy i Pozdrawiam Michale 😉

    • Dzięki i również pozdrawiam!

 • Marian Szutiak

  Gonią z tymi wersjami PfD… Wcale się nie zdziwię, jak się okaże, że (przynajmniej niektórzy) dostaną W9PfD szybciej niż aktualizację Lumia Denim 🙂