Coraz więcej sprzedanych Lumii – zobacz statystyki Nokii za drugi kwartał 2013

Z kwartału na kwartał Nokia odnotowuje coraz większy wzrost sprzedaży telefonów Nokia Lumia. Niestety fiński producent w dalszym ciągu wypada niezbyt dobrze w porównaniu z telefonami marki iPhone czy Samsung ale jego kondycja stale się polepsza. Zapraszam do obejrzenia wykresów przedstawiających ilości sprzedanych telefonów w rozbiciu globalnym oraz na telefony komórkowe, smartfony z systemem Symbian oraz Windows Phone.

Ilość sprzedanych urządzeń Nokia w latach 2009-2013

Ilość sprzedanych urządzeń Nokia w latach 2009 – 2013

Powyższy wykres przedstawia ilość wyprodukowanych urządzeń Nokia z podziałem na telefony komórkowe, smartfony z systemem Symbian oraz Windows Phone. Widać znacząco poprawiającą się kondycję telefonów Nokia Lumia, których ilość stale rośnie. Wyższą sprzedaż smartfonów Nokia zawdzięcza modelom Nokia Lumia 520 oraz Nokia Lumia 620. Nokia wyprzedziła już ilość sprzedanych urządzeń Blackberry.

Ilość sprzedanych telefonów Nokia Lumia w latach 2011 - 2013

Ilość sprzedancyh telefonów Nokia Lumia w latach 2011 – 2013

Ilość sprzedanych telefonów komórkowych Nokia

Ilość sprzedanych telefonów komórkowych Nokia w latach 2009 – 2013

W porównaniu do drugiego kwartału 2012 Nokia sprzedała blisko dwa razy więcej telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone. Sprzedaż wzrosła z 4 milionów urządzeń do około 7,5 miliona i stale rośnie. Z kolei ilość sprzedanych telefonów komórkowych zmniejsza się i w tym kwartale wyniosła około 55 milionów urządzeń co oznacza spadek rzędu blisko 15 milionów telefonów porównaniu do drugiego kwartału 2012.

 Ilość sprzedanych telefonów Nokia Asha, Symbian i Windows Phone w latach 2009 - 2013

Ilość sprzedanych smartfonów Nokia w latach 2009 – 2013

Wśród smartfonów prowadzą telefony z systemem Windows Phone. Na drugim miejscu uplasowały się urządzenia Asha Full Touch. Symbian, jak widać na powyższym wykresie, umiera a ilość sprzedanych urządzeń zbliża się w kierunku zera. Oficjalną informację prasową dotyczącą statystyk oraz kondycji finansowej Nokii znajdziecie na stronie press.nokia.com.

Źródło: All About Symbian