Microsoft rozwija przede wszystkim funkcję Continuum w mobilnym rozgałęzieniu Redstone 2

Dzisiaj Microsoft na konferencji Ignite 2016 w trakcie trwania sesji Discover what’s next for Windows 10 Mobile and small tablets ponownie potwierdził, że w przypadku rozgałęzienia Redstone 2 skupi się przede wszystkim na rozwoju systemu Windows 10 Mobile. Przy okazji zdradził również, że główny nacisk zostanie położony na nowe możliwość funkcji Continuum.

Kolejna duża aktualizacja Redstone 2, która zadebiutuje w przyszłym roku przyniesie między innymi usprawnienia w zakresie funkcji Continuum. Przede wszystkim będziemy mogli odłożyć telefon, który po wygaszeniu nie spowoduje problemów z działaniem tej funkcji. Ponadto zostanie wprowadzone rozwiązanie o nazwie Proximity Connect, które umożliwi bezprzewodowe łączenie do stacji dokującej bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni spodni. Stacja dokująca automatycznie wykryje telefon i połączy się z nim prawdopodobnie za pomocą Bluetooth.

Kolejną dużą nowością będzie możliwość personalizacji paska startu. Obecnie funkcja Continuum jest odbiciem lustrzanym naszego telefonu a wraz z kolejną aktualizacją będziemy mogli dowolnie zmienić pasek startu na zewnętrznym ekranie.

Kolejną ważną nowością będzie możliwość zmiany rozmiaru okna z aplikacją co pozwoli na dowolne rozmieszczenie kilku aplikacji na ekranie Continuum. Obecnie użytkownicy mogą uruchamiać aplikację jedynie w pełnym oknie. Ponadto użytkownicy będą mogli przypinać aplikacje do paska narzędziowego.

Na konferencji padło również pytanie dotyczące wsparcia dla architektury ARM64. Microsoft doskonale zdaje sobie sprawę i jest świadomy tego, że brak wsparcia dla tej architektury jest istotną luką w rozwoju systemu Windows 10 Mobile.

Duża aktualizacja Redstone 2 nie pojawi się wcześniej niż w kwietniu przyszłego roku, ale już teraz możecie śledzić wszystkie nowości i poprawki jakie się w niej pojawią, przystępując do programu Windows Insider.

Źródło: Neowin