Continuum dla Windows 10 Mobile będzie wymagać nowych podzespołów Qualcomm

Jedną z ciekawszych funkcji zaprezentowanych przez Microsoft podczas konferencji Build 2015 jest Continuum dla telefonów z systemem Windows 10. Dzięki tej funkcji będziemy mogli zamienić nasz telefon w komputer stacjonarny. Będzie to możliwe po podłączeniu naszego telefonu do telewizora lub innego kompatybilnego wyświetlacza. Niestety obecne smartfony z systemem Windows Phone 8.1 nie będą w stanie skorzystać z tej funkcji.

Posiadacze telefonów z systemem Windows Phone nie skorzystają z najnowszej funkcji Continuum. Microsoft oficjalnie potwierdził, że aby skorzystać z tej funkcji niezbędne są nowe podzespoły Qualcomm. To oznacza, że jedynie nowe smartfony z odpowiednim sprzętem na pokładzie będą mogły uruchomić Continuum.

Czy będzie to dla Was jeden z argumentów aby zmienić dotychczasowy smartfon Windows Phone na nowy model z obsługą funkcji Continuum?

Źródło: Windows Central

 • Fobs

  Jak wyjdą telefony z W10 to moja 820 będzie mieć już ponad 3 lata, więc to będzie kolejny powód do zmiany na nowszy.

 • No ja kupiłem teraz 830, ale za rok moge zmienić na inny, np 840 jak będzie :p

 • krzysiwonka

  Szkoda że nawet L1520 Microsoft nie chce podarować tej funkcji. Właśnie zaczyna się etap -> wszystkie telefony z WP 8.1 dostaną aktualizacje do 10 ale niestety wiele funkcji wogóle nie będzie a jeśli nawet to będą okrojone…..

  • seba

   Mysle ze dla L930 i L1520 aż tak bardzo nie okroją systemu. Co do Continuum to wole żeby tej funkcji nie bylo a wszystko inne działało. Poczekam co nowego pokażą i na pewno zmienie na nowsza L . Warunek tylko taki że muszą pokazać phototablet .

   • krzysiwonka

    phototablet z dobrymi bebechami i matrycą 40 mpx to byłoby coś……

  • Czego się spodziewałeś? Że stary sprzęt uciągnie nowe rozwiązania? Jak do komputerów weszły procesory 64 bitowe, to też miałeś pretensje, że u ciebie, na 32 bitowym procesorze nie działają 64 bity?

 • Nylu

  A
  Ja kupie nowa lumie z w10 bo na pewno dużo funkcji będzie niedostępnych na starsze Lumie , choć muszę przyznać że lubię swoją L735 i jak tylko będzie dostępna podobna gabarytami nowa lumia kupuje