Continuum będzie dostępne również dla telefonów z systemem Windows 10

Microsoft podczas dzisiejszej konferencji BUILD 2015 zaprezentował również działanie funkcji Continuum w telefonach z systemem Windows 10. Jedynie flagowe modele smartfonów z nowymi podzespołami będą mogły skorzystać z tej funkcji. Continuum pozwoli na podłączenie zewnętrznej klawiatury, myszki oraz wyświetlacza, na którym pojawi się zawartość naszego telefonu. Co ciekawe system oraz nasze aplikacje będą wyświetlane jakby były zwykłym komputerem PC.

Będzie to możliwe dzięki uniwersalnym aplikacjom, które automatycznie będą się dopasowywać się do aktualnie używanego rozmiaru wyświetlacza. Poczta, kalendarz czy pakiet Office będą wyglądały niemalże identycznie jak ich komputerowe odpowiedniki. Ponadto równolegle będzie mogli pracować na telefonie niezależnie od tego co zostało wyświetlane na zewnętrznym wyświetlaczu. Niestety w tym trybie uruchomimy jedynie uniwersalne aplikacje.

Funkcja Continuum będzie dostępna dla telefonów, które fabrycznie będą posiadały wgrany system Windows 10. Obecni posiadacze smartfonów z systemem Windows Phone będą musieli obejść się smakiem a widoczna na filmie Lumia 920 została jedynie użyta w celach poglądowych.

Źródło: Microsoft