• Gry
  • Komentarze: 7

Co to jest? Online to quiz dla wszystkich wielbicieli teleturniejów

Co to jest? Online to już druga polska gra, którą postanowiłem opisać dzisiaj na łamach portalu. Jest to quiz skierowany dla wszelkich wielbicieli teleturniejów takich jak Milionerzy czy Jeden z dziesięciu. Każdy gracz rozpoczyna rywalizację z 1000 pkt w rankingu globalnym.

Co to jest? Online

Rywalizacja opiera się na systemie rund rozpoczynających się co określony czas. W każdej z rund gracz odpowiada na 10 pytań wraz z innymi graczami. Pytania w grze należą głównie do puli zagadnień z wiedzy ogólnej i są podzielone są na trzy poziomy trudności: łatwy, średni oraz trudny. Punktacja odpowiedzi odbywa się na podstawie czasu oraz trudności pytania. Za pytanie na poziomie łatwym można zdobyć od 1 do 15 punktów, na średnim do 50 punktów oraz za trudne do maksymalnie 100 punktów. Po zakończeniu rywalizacji przedstawiany jest ranking rundy z podziałem na liczbę prawidłowych odpowiedzi, zdobyte punkty oraz najważniejsze – punkty do rankingu globalnego.

Widoczne są też wyniki znajomych, których w każdej chwili można dodać z poziomu aplikacji. Znajomi zawsze wyróżniani są na listach rankingowych, dlatego łatwo można śledzić ich postępy.

Kod QR