Co się dzieje z oficjalną aktualizacją Windows 10 Mobile?

Od kilku miesięcy informuję Was o kolejnych planowanych datach udostępnienia oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile. Tym razem tego nie zrobię ponieważ w dalszym ciągu nie znamy oficjalnej daty rozpoczęcia dystrybucji mobilnej dziesiątki. Od czasu do czasu pojawiają się jedynie pół oficjalne informacje, że prace trwają i w niedługim czasie zobaczymy aktualizację.

Według informacji, które do nas docierały na przestrzeni ostatnich tygodni możemy zbudować pewien obraz sytuacji. Użytkownicy telefonów z systemem Windows Phone 8.1 powinni w niedługim czasie otrzymać aktualizację Windows 10 Mobile w wersji Build 10586.29.

Dlaczego Build 10586.29 trafi do użytkowników?

  • Kompilacja ta jest sprawdzona przez operatorów, którzy są gotowi w każdym momencie do udostępnienia aktualizacji.
  • Kompilacja ta jest ostatnią oficjalną aktualizacją na telefonach Lumia 550, 950 oraz 950 XL.
  • Dostarczenie nowej kompilacji do operatorów spowodowałoby rozpoczęcie procesu testowania od początku co trwa od kilku do kilkunastu tygodni.

To jednak nie oznacza, że na tym skończy się proces aktualizacji. Po zainstalowaniu Windows 10 Mobile kolejne aktualizacje systemu będą mogły być dostarczane jednocześnie dla wszystkich użytkowników z pominięciem operatorów. Jest to możliwe dzięki oddzieleniu systemu od oprogramowania, które począwszy od systemu Windows 10 Mobile będą mogły być aktualizowane osobno.

W niedługim czasie Microsoft udostępni kolejną aktualizację systemu Windows 10 Mobile, którą najprawdopodobniej będzie wersja Build 10586.107. Wersja ta trafi do telefonów z systemem Windows 10 Mobile niezależnie od tego czy urządzenie posiada fabrycznie zainstalowany najnowszy system czy został zaktualizowany z wersji Windows Phone 8.1.

Podsumowując nie należy zawracać uwagi na wersję jaką otrzymamy w oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile bowiem w oficjalnym kanale dystrybucji zapewne będzie już czekać kolejna wersja (Build 10586.107), która względem startowej wersji (Build 10586.29) zawiera sporo poprawek i udoskonaleń. Innymi słowy pierwsza aktualizacja (Build 10586.29) otwiera jedynie drzwi do otrzymywania kolejnych, szybkich aktualizacji systemu, które będą udostępniane w oficjalnym kanale dystrybucji.

Koniecznie zapoznajcie się również z naszym kompendium wiedzy o systemie Windows 10 Mobile. Znajdziecie tam najnowsze informacje, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz opisy najnowszych funkcji mobilnej dziesiątki.