Co nowego w systemie Windows 10 Mobile Build 14310?

Podczas konferencji Build 2016 na jednym z testowych telefonów Lumia 950 XL znajdował się system Windows 10 Mobile Build 14310. Jest to system z rozgałęzienia Redstone 1 w nieco nowszej wersji niż to co obecnie oferowane jest uczestnikom programu Windows Insider. Przyjrzyjmy się kilku nowościom, które znajdziemy w kolejnej aktualizacji systemu.

Windows 10 Mobile Build 14310

Jedną z nowości będzie możliwość ustawienia zakresu godzin, w których jesteśmy aktywni. Dzięki temu telefon będzie wiedział kiedy rozpocząć zaplanowaną aktualizację żeby nie przeszkodzić nam w wykonywaniu naszych codziennych działań.

Build 14310

Użytkownicy w dalszym ciągu będą posiadali możliwość ręcznego ustawienia dokładnej godziny, w której telefon zrestartuje się aby zainstalować zaplanowane aktualizacje. Jest to dokładnie to samo rozwiązanie, które znajduje się w obecnej wersji systemu.

Build 14310

W wewnętrznych kręgach Microsoft dostępne są już nowsze wersje systemu z rozgałęzienia Redstone 1 a to może oznaczać, że otrzymamy nowszą kompilację, która być może wprowadzi inne nowości lub poprawki. Z Waszych komentarzy wynika, że najczęściej narzekacie na szybkie znikanie baterii i być może kolejna wersja wprowadzi usprawnienia w zarządzaniu energią.

Niestety nie wiadomo kiedy Microsoft udostępni nową kompilację dla uczestników programu Windows Insider. Podejrzewam, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli zaktualizować nasze telefony ustawione na szybki krąg odbierania aktualizacji. Dajcie znać jakie zmiany lub poprawki chcielibyście zobaczyć w kolejnej wersji systemu.

Źródło: WinFuture.de