Co nowego w Sklepie Windows w systemie Windows 10 Mobile Build 10166?

Dwa dni temu Microsoft udostępnił nową kompilację systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10166. Jedną z wielu nowości jakie pojawiły się w nowej wersji systemu jest zaktualizowany Sklep Windows. Teraz możemy dokładnie sprawdzić jakie płatności na nas czekają w danej aplikacji oraz możemy uruchamiać zainstalowane aplikacje bezpośrednio ze Sklepu. Został również usunięty wpis Beta ale czy na pewno aplikację można uznać za stabilną?

Sklep Windows dla Windows 10 Mobile

Przede wszystkim Sklep Windows otrzymał niewielkie zmiany wyglądu, które są widoczne od razu po jego uruchomieniu. Aplikacje dnia wyglądają teraz według mnie znacznie lepiej. Po wgraniu systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10166 pamiętajcie aby zaktualizować Sklep do najnowszej wersji 2015.7.6.2.

Zakupy w aplikacjach w Windows 10 Mobile

Pierwszą nowością jaką znajdziemy w nowej wersji Sklepu Windows jest możliwość przejrzenia zakupów jakie oferuje dana aplikacja. Jeżeli obok przycisku instalacji znajduje się wpis Zawiera produkty w aplikacji to znaczy, że aplikacja zawiera wbudowane płatności. Szczegóły oraz kwoty są dostępne tuż pod zrzutami ekranu.

Kolejną drobną ale przydatną nowością jest możliwość uruchamiania aplikacji wprost ze Sklepu Windows. Jeżeli dana aplikacja jest już zainstalowana na naszym urządzeniu lub przed chwilą ukończyliśmy instalację to w menu danej aplikacji będziemy mieli możliwość jej uruchomienia.

Microsoft poinformował w oficjalnej liście zmian, że znacząco usprawnił proces pobierania i aktualizacji aplikacji ze Sklepu Windows. Niestety na moim telefonie w dalszym ciągu nie można zaktualizować niektórych aplikacji. W moim odczuciu została za to poprawiona nawigacja po Sklepie. Teraz wszystkie kliknięcia są poprawnie wykonywane. W poprzednich wersjach kliknięcie w daną opcję lub chęć powrotu za pomocą strzałki wstecz nie zawsze były wykonywane przez aplikację.

A jakie są Wasze wrażenia z użytkowania nowej wersji Sklepu Windows? A może zauważyliście inne nowości lub zmiany? Dajcie znać w komentarzach poniżej.