Co nowego w Microsoft Edge w systemie Windows 10 Mobile Build 10149?

Wśród wielu nowości jakie zaserwował nam Microsoft w najnowszej odsłonie systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10149 znalazła się odświeżona przeglądarka Project Spartan pod nową nazwą Microsoft Edge. Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi nowościami.

Microsoft Edge Windows 10 Mobile Build 10149

Microsoft Edge posiada nowe logo, które dosyć mocno nawiązuje do poprzednika czyli Internet Explorer. Jednak najważniejszą zmianą, o którą prosili uczestnicy programu Windows Insider było przeniesienie paska adresu w dolną część okna przeglądarki. Od teraz znacznie łatwiej będziemy przeglądać internet w naszych telefonach z użyciem jednej ręki.

Microsoft Edge 10.1049.0.0

Kolejną nowością w Microsoft Edge jest dodanie możliwości wybrania preferencji wyświetlania stron internetowych. Możemy ustawić aby przeglądarka wyświetlała strony w wersji dla urządzeń przenośnych lub dla komputerów stacjonarnych.

Najnowsza wersja przeglądarki posiada numer 19.10149.0.0 co jest dosyć sporym przeskokiem od poprzedniej wersji 16.10136.0.0 znajdującej się w systemie Build 100136. To z pewnością oznacza, że wprowadzono sporo zmian niewidocznych dla użytkownika, które wpływają na szybkość i stabilność działania przeglądarki.

[textblock style=”3″]Lista błędów, które występują w Windows 10 Mobile Build 10149[/textblock]

[textblock style=”3″]Lista nowości i poprawek w systemie Windows 10 Mobile Build 10149[/textblock]

 • z YT sobie nie radzi jeszcze dobrze, pobierałem pliki po 600MB jakoś szło.

 • Tytułem uzupełnienia, zużycie RAM dla obu przeglądarek przy pobieraniu pliku 55MB

  • Ladislaus.Skjorning

   browser_broker.exe nie ma nic wspólnego z pobieraniem plików, ten proces nawet nie komunikuje się z siecią.

 • Krzysztof

  Po aktualizacji do 10149 zrobiłem hard reset. I po ponownym uruchomieniu widnieje cały czas, że bateria się ładuje podczas gdy jest podłączona ładowarka, a gdy jest odłączona, że bateria jest rozładowana. I nic nie można zrobić. To oznacza, że mam cegiełkę? Trzeba wrócić do 8.1??

 • RDF2

  bardzo dobre zmiany. przeniesienie paska adresu na dół i usuniecie belki z górnymi ikonami, to dowód na to, że w MS w końcu myślą o ergonomii.

 • Czy tylko mi w Edge nie działa mobilna wersja FB?

  • a to nie ma alternaty? Myślałem że tylko ja jestem masochistą

   • Jest ale chciałbym aby wszystko działało. 🙂

 • Robert Kula

  Lubi się zwiesić podczas ładowania stron lub odświeżenia. Czasem nie działają linki