Co nowego w dzisiejszej aktualizacji Windows 10 Insider Preview dla telefonów?

Wraz z udostępnieniem najnowszej aktualizacji dla systemu Windows 10 Mobile Insider Preview została przygotowana również lista nowości jakie będziemy mogli przetestować w wersji Build 10080. Zapraszam do obejrzenia najnowszych aplikacji jakie znajdziemy w nowej odsłonie Windows 10 Mobile.

Oto lista nowości:

  • Sklep Windows Beta. Najnowszy build wprowadza możliwość obejrzenia odświeżonego Sklepu Windows w systemie Windows 10 Mobile.
  • Uniwersalne aplikacje Office. W nowej odsłonie Sklepu Windows Beta możesz odszukać i zainstalować uniwersalne aplikacje Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote w wersji Preview.
  • Aplikacja Xbox. Aplikacja Xbox w wersji 4.4.230 dla systemu Windows 10 Mobile jest również dostępna w Sklepie Windows Beta. Nowa aplikacja Xbox pozwala na dostęp do Twojej aktywności, osiągnięć, listy przyjaciół, powiadomień, wiadomości, oglądania klipów DVR oraz pozwala na łączenie z Xbox One.
  • Muzyka w wersji Preview. Uzyskaj dostęp do swojej muzyki i odtwarzaj ją. Aplikacja może odtwarzać piosenki z chmury OneDrive.
  • Wideo w wersji Preview. Przeglądaj i odtwarzaj pliki wideo (również MKV) na Twoim telefonie. Wypróbuj funkcje filtrowania oraz dodawania folderów z filmami do Twoich kolekcji.
  • Nowa aplikacja aparatu. Poznaj nową aplikację aparatu dla Windows 10 Mobile. Nowa aplikacja nie obsługuje zaawansowanych funkcji dostępnych w telefonach Lumia 640, 640 XL, 830, 930, 1020 oraz 1520. Aby w pełni wykorzystać aparat w tych smartfonach należy w dalszym ciągu korzystać z aplikacji Lumia Camera.
  • Poprawki błędów. Między innymi poprawiono kliknięcie na powiadomieniu wiadomości e-mail, które przenosi teraz do wiadomości oraz przychodzące połączenia powinny teraz poprawnie odtwarzać dźwięk.

Koniecznie dajcie znać jakie są Wasze pierwsze wrażenia. W szczególności napiszcie jak się sprawują nowe aplikacje w Waszych smartfonach!

Źródło: Microsoft