Co nas czeka w tym tygodniu w programie Windows Insider?

Dona Sarkar, szefowa działu Windows Insider, już jakiś czas temu potwierdziła, że telefony są priorytetem w trakcie rozwoju systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 2. Jeżeli jesteście zapisani do szybkiego kręgu to z pewnością również czekacie na nowości jakie zostaną zaprezentowane w kolejnych, testowych kompilacjach.

Microsoft poinformował, że będzie starał się udostępniać jedną nową kompilację na tydzień. Należy jednak pamiętać, że udostępnienie będzie możliwe jedynie w przypadku kiedy kompilacja przejdzie pomyślnie wszystkie wewnętrzne testy. Co nas czeka zatem w tym tygodniu?

 • Redstone 2. Jedynie wykryte błędy w wewnętrznych testach mogą opóźnić udostępnianie kolejnych kompilacji. Jeżeli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze w tym tygodniu zobaczymy aktualizację. Obecnie na tapecie jest wersja Build 14921. Niestety nie wiadomo czy w tej wersji pojawią się już jakieś nowości czy będziemy musieli zaczekać nieco dłużej. W przypadku poprzedniej wersji o numerze Build 14915, która została udostępniona w zeszłym tygodniu, Microsoft nie doszukał się żadnych błędów a to może oznaczać, że już wkrótce zacznie wdrażać nowości do systemu. Na tę chwilę aktualizacje z tego rozgałęzienia są dostępne wyłącznie w szybkim kręgu Windows Insider. Być może już niebawem kompilacje RS2 zostaną udostępnione również w wolnym kręgu.
 • Redstone 1. Microsoft nie porzuca prac nad usuwaniem błędów w obecnej oficjalnej aktualizacji Anniversary Update. Telefony zapisane do wolnego kręgu oraz do Release Preview posiadają system w wersji Build 14393.103. Kilka dni temu została udostępniona nowsza kompilacja Build 14393.105, ale wyłącznie dla komputerów. Microsoft testuje wewnętrznie dużo nowszą wersję o numerze Build 14393.185 i według mnie właśnie ta wersja zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu w ramach Patch Tuesday dla wszystkich osób, które obecnie posiadają jedną z kompilacji 14393 na pokładzie telefonu.
 • Threshold 2. System z rozgałęzienia Thresold 2 jest już ukończony i większość osób zdążyła już wgrać Anniversary Update (Redstone 1). W tym wypadku chciałbym się podzielić jedynie ciekawostką. Microsoft w dalszym ciągu pracuje nad tym rozgałęzieniem czego dowodem jest kolejna kompilacja Build 10586.550, która znajduje się w wewnętrznych testach. Nie wiadomo czy ta kompilacja zostanie udostępniona jako aktualizacja dla telefonów, które posiadają wgrany system Windows 10 Mobile a nie zostały dopuszczone do dalszych aktualizacji systemu.

Wszystkie aktualne wersje systemu w poszczególnych kręgach aktualizacji znajdziecie w tym artykule. Jeżeli planujecie przystąpić do programu Windows Insider to zachęcam do przeczytania naszego poradnika.

Źródło: BuildFeed.net

 • trapez

  czyli co nasz czeka bo nie wiem?

  • aktualizacja RS2 i RS1 za tydzień

   • trapez

    uważasz mnie za idiotę? Do tego nie potrzebuje czytać newsów, pytałem rzeczowo no ale wpis zaliczony.

 • Łukasz Papke

  mały OT – czy komuś odkładana na bok Lumia też gra na pożegnanie ???

  https://drive.google.com/file/d/0Bx07Y4H5mWFPT29CNGJyeGx2dlE/view

  • Foldex

   To jest dźwięk wykrywanego chipa zbliżeniowego z karty bankomatowej, miejskiej, legitymacji studenckiej itp. za pomocą NFC 😉

   • Łukasz Papke

    dzięki ! faktycznie miałem włączone NFC a w portfelu karty z chipem – po wyłączeniu NFC już mnie nie „żegna” (może trochę szkoda 😉 )

    • Zawsze możesz z powrotem włączyć NFC 🙂

 • Łukasz

  Sądzę, ze RS2 zostanie udostępniony w tym tygodniu w wolnym kręgu. Mam aktualnie 14915 i działa wyśmienicie.

  • Też tak myślę. Do tego nowa kompilacja w szybkim kręgu.

  • THESmile

   Tutaj w artykule piszecie o braku błędów w RS2, teraz także w komentarzach czytam że działa wyśmienicie. A u mnie jak ustawienia mowy nie działały tak nie działają i nie mogę pobrać języka mowy dla cortany, translator od Microsoftu zawiesza cały telefon oraz czasami bugujące się dźwięki telefonu. Czas na hardreset? czy to ze mną jest coś nie tak…
   Lumia 735.

   • Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Wydaje mi się jednak, że języka w dalszym ciągu nie można pobierać. Tak gwoli ścisłości to Microsoft podał, że nie ma znanych błędów w tej kompilacji ale jak dobrze wiemy to w dalszym ciągu występują.

    • THESmile

     No to już postaram się poczekać do następnej aktualizacji skoro nie można pobierać języka 😉

 • Kowalczyk Damian

  koniec świata, video na działają.

 • aga

  A macie problem z ekranem blokady? Blokuje sie i trzeba wyciągać baterie aby wszystko działało. Nie mam pojęcia co zrobic z tym problemem

 • Damian Pizoń

  dzisiaj coś może być w realase preview?

  • Moim zdaniem aktualizacja w oficjalnym kręgu jak i Release Preview wyjdzie w tym samym czasie – w przyszły wtorek.