Co nas czeka w tym tygodniu w programie Windows Insider?

Dona Sarkar, szefowa działu Windows Insider, już jakiś czas temu potwierdziła, że telefony są priorytetem w trakcie rozwoju systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 2. Jeżeli jesteście zapisani do szybkiego kręgu to z pewnością również czekacie na nowości jakie zostaną zaprezentowane w kolejnych, testowych kompilacjach.

Microsoft poinformował, że będzie starał się udostępniać jedną nową kompilację na tydzień. Należy jednak pamiętać, że udostępnienie będzie możliwe jedynie w przypadku kiedy kompilacja przejdzie pomyślnie wszystkie wewnętrzne testy. Co nas czeka zatem w tym tygodniu?

  • Redstone 2. Jedynie wykryte błędy w wewnętrznych testach mogą opóźnić udostępnianie kolejnych kompilacji. Jeżeli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem to jeszcze w tym tygodniu zobaczymy aktualizację. Obecnie na tapecie jest wersja Build 14921. Niestety nie wiadomo czy w tej wersji pojawią się już jakieś nowości czy będziemy musieli zaczekać nieco dłużej. W przypadku poprzedniej wersji o numerze Build 14915, która została udostępniona w zeszłym tygodniu, Microsoft nie doszukał się żadnych błędów a to może oznaczać, że już wkrótce zacznie wdrażać nowości do systemu. Na tę chwilę aktualizacje z tego rozgałęzienia są dostępne wyłącznie w szybkim kręgu Windows Insider. Być może już niebawem kompilacje RS2 zostaną udostępnione również w wolnym kręgu.
  • Redstone 1. Microsoft nie porzuca prac nad usuwaniem błędów w obecnej oficjalnej aktualizacji Anniversary Update. Telefony zapisane do wolnego kręgu oraz do Release Preview posiadają system w wersji Build 14393.103. Kilka dni temu została udostępniona nowsza kompilacja Build 14393.105, ale wyłącznie dla komputerów. Microsoft testuje wewnętrznie dużo nowszą wersję o numerze Build 14393.185 i według mnie właśnie ta wersja zostanie udostępniona w przyszłym tygodniu w ramach Patch Tuesday dla wszystkich osób, które obecnie posiadają jedną z kompilacji 14393 na pokładzie telefonu.
  • Threshold 2. System z rozgałęzienia Thresold 2 jest już ukończony i większość osób zdążyła już wgrać Anniversary Update (Redstone 1). W tym wypadku chciałbym się podzielić jedynie ciekawostką. Microsoft w dalszym ciągu pracuje nad tym rozgałęzieniem czego dowodem jest kolejna kompilacja Build 10586.550, która znajduje się w wewnętrznych testach. Nie wiadomo czy ta kompilacja zostanie udostępniona jako aktualizacja dla telefonów, które posiadają wgrany system Windows 10 Mobile a nie zostały dopuszczone do dalszych aktualizacji systemu.

Wszystkie aktualne wersje systemu w poszczególnych kręgach aktualizacji znajdziecie w tym artykule. Jeżeli planujecie przystąpić do programu Windows Insider to zachęcam do przeczytania naszego poradnika.

Źródło: BuildFeed.net