Co dalej z telefonami Lumia oraz Asha?

W ostatnich dniach pojawiło się sporo pytań odnośnie przyszłości telefonów Nokia Lumia oraz Nokia Asha. Wszystko za sprawą Microsoftu, który w pierwszym kwartale przyszłego roku wykupi od Nokii dział telefonów i usług. Czy zobaczymy kolejne telefony z logo Nokia na obudowie? Czy jakość telefonów produkowanych przez Microsoft będzie posiadać równie wysoką jakość jak produkty Nokii? Na te i wiele innych pytań odpowiada Tuula Rytilä, szef marketingu Nokia.

Czy powstaną nowe telefony z logo Nokia?

Microsoft wykupi licencję do używania logo Nokia na telefonach komórkowych przez kolejne dziesięć lat. Zakupi również marki Lumia oraz Asha.

W smartfonach będziemy dążyć do stworzenia jednolitej marki dla Lumii i Windowsa. Rozumiemy, że Asha i inne telefony w dalszym ciągu będą nosić logo Nokia.

Czy Microsoft będzie kontynuował produkcję wysokiej jakości urządzeń?

Microsoft i Nokia mają bardzo podobne wartości i wizje co do jakości produktu. Dzięki temu powstały idealnie skomponowane telefony Nokia Lumia z systemem Windows Phone. Cenimy wysoką jakość podzespołów.

Pamiętam warsztaty produktowe gdzie dwie osobne drużyny, jedna Nokii a druga Microsoftu, musiały określić wizję dla następnej generacji telefonów Windows Phone. Kiedy zaczęliśmy porównywać nasze wizje okazało się, że były niemal identyczne.

Czy to oznacza koniec wsparcia dla mojego telefonu Nokia?

Absolutnie nie. Wszystkie nasze funkcje obsługi klienta zostaną również przetransferowane do Microsoftu. Klienci nie odczują żadnej różnicy.

Według mnie powyższe pytania są najważniejsze i kluczowe dla obecnych jak i przyszłych klientów telefonów z systemem Windows Phone. Nie jest do końca pewne czy kolejne smartfony Nokia Lumia będą nosić logo Nokia na obudowie. Czy pomimo tego, że przyszłe telefony będą pochodzić od Microsoftu to chcielibyście na obudowie zobaczyć napis Nokia? Zapraszam do dyskusji. Po więcej informacji zapraszam do źródła.

Źródło: Conversations by Nokia