• Programy
  • Komentarze: 4

Chroń swoje konto Microsoft z aplikacją Authenticator dla telefonów Windows Phone

Microsoft wprowadzi opcję dwuetapowej weryfikacji konta podobnie jak w przypadku kont Google. Dzięki temu będziemy mogli ustawić dodatkowe zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem do naszych danych na koncie Microsoft.

Po ustawieniu dwuetapowej weryfikacji w trakcie logowania, oprócz podania standardowego hasła, będziemy musieli również podać hasło ochronne, które zostanie wygenerowane przez aplikację [label style=”1″]Authenticator[/label] na Twoim telefonie Windows Phone.

Authenticator - konto Microsoft dla Windows PhoneAuthenticator - konto Microsoft Windows PhoneAuthenticator - konto Microsoft Windows Phone

[quote style=”3″ author=”sklep Windows Phone”]Aplikacja Authenticator generuje kody zabezpieczeń umożliwiające ochronę konta Microsoft. Aby dodać konto Microsoft do aplikacji, możesz zeskanować kod kreskowy lub ręcznie wprowadzić klucz tajny. Aplikacja udostępnia funkcję generowania kodów (stanowiącą standard w branży) i może działać z innymi usługami i dostawcami. Więcej informacji o zabezpieczaniu kont Microsoft znajdziesz na stronie: https://account.live.com/p.[/quote]

Dwuetapowa weryfikacja zostanie uruchomiona w niedługim czasie ale już teraz możecie zapoznać się z aplikacją Authenticator, która jest dostępna zarówno dla telefonów Windows Phone 7.5 oraz Windows Phone 7.8 jak i Windows Phone 8. Zainteresowanych zapraszam do sklepu Windows Phone skąd możecie pobrać aplikację całkowicie bezpłatnie.

Pobierz aplikację [label style=”2″]Authenticator[/label] ze sklepu Windows Phone

Authenticator - sklep Windows PhoneKod QR - Authenticator
Źródło: sklep Windows Phone