Przeglądarka Chrome była dostępna w Microsoft Store przez jeden dzień

Google wczoraj udostępnił przeglądarkę Chrome w sklepie Microsoft Store. Niestety aplikację można było pobierać przez niecałe 24 godziny po czym została usunięta ze sklepu. Wina leży zarówno po stronie firmy Microsoft jak i Google.

Google chciało przechytrzyć giganta z Redmond udostępniając jedynie Installer, za pomocą którego użytkownicy mogli zainstalować pełną wersję przeglądarki Chrome na swoich komputerach. W związku z tym Chrome tak czy inaczej nie zadziałałby na komputerach z systemem Windows 10 S a Google rekomendowało aktualizację systemu do wersji Pro. Jak się okazało udostępnianie aplikacji typu Installer w sklepie Microsoft Store jest niezgodne z warunkami korzystania ze sklepu. Wydawać by się mogło, że wina leży wyłącznie po stronie Google. Dlaczego zatem w sklepie nie pojawiła się pełna wersja przeglądarki?

Otóż Microsoft zawarł w swoich wytycznych, że producenci chcący udostępnić swoje przeglądarki w sklepie muszą skorzystać z silnika renderującego firmy Microsoft. To oznacza najprawdopodobniej, że nigdy nie zobaczymy przeglądarki Chrome w sklepie Microsoft Store. Aby ją pobrać będziemy musieli skorzystać ze standardowej przeglądarki Microsoft Edge w systemie Windows 10 a użytkownicy systemu Windows 10 S będą musieli obejść się smakiem.

Źródło: The Verge via WindowsCentral