• Gry
  • Komentarze: 23

Chameleon Run to szybka, kolorowa i wciągająca gra dla naszych telefonów

Wczoraj przez przypadek natrafiłem na grę o niezbyt krótkiej nazwie Chameleon Run – Fast and Challenging Autorunner with a Colorful Twist. Obejrzałem w sklepie zrzuty ekranowe i postanowiłem sprawdzić tę pozycję pomimo niezbyt niskiej ceny, jaką zażyczył sobie twórca tej aplikacji. Kiedy już Microsoft pobrał z mojego konta 8,50 zł mogłem rozpocząć przygodę. Pierwsze uruchomienie trwało blisko 10 sekund ale warto było zaczekać.

Jestem zwolennikiem gier, które nie posiadają rozbudowanej fabuły. Mam chwilę wolnego czasu, wyciągam telefon z kieszeni, uruchamiam grę i poświęcam jej dosłownie kilka minut nie martwiąc się, że pozostawię mojego bohatera pośrodku jakiejś ważnej misji. Dokładnie tak jest w przypadku gry Chameleon Run. Jej głównym zadaniem jest umilenie nam czasu w kolejkach sklepowych czy na przystankach autobusowych. Oczywiście możemy jej poświęcić znacznie więcej czasu bowiem przejście niektórych etapów ze zdobyciem wszystkich trofeów graniczy niemalże z cudem.

Na czym polega gra Chameleon Run? Nasz biegnący bohater przemieszcza się po kolorowych przeszkodach, które mogą mieć kolor żółty, różowy oraz czarny. Naszym zadaniem jest przeskakiwanie przeszkód i dopasowywanie koloru naszego bohatera tak żeby w momencie dotknięcia przeszkody w danym kolorze miał on ten sam kolor. Dotknięcie czarnej przeszkody lub niedopasowanie koloru kończy grę. Brzmi to dosyć skomplikowanie ale sterowanie jest bajecznie proste. Prawym kciukiem skaczemy a lewym kciukiem zmieniamy kolor. Gra posiada samouczek więc szybko opanujemy podstawowe ruchy. Wraz z przechodzeniem kolejnych etapów zostaniemy wtajemniczeni w kolejne ewolucje jakie możemy wykonać naszym bohaterem.

Gra posiada wspaniałą grafikę oraz animację. Działa płynnie oraz posiada niesamowitą grywalność. Jeżeli lubicie szybkie gry z dopracowaną grafiką to pozycja Chameleon Run jest właśnie dla Was. Gra jest dostępna zarówno dla posiadaczy telefonów Windows Phone 8.1 jak i Windows 10 Mobile. Niestety gra nie jest pozbawiona wad. Na moim telefonie z systemem RS2 uruchamia się ponad 10 sekund. Z kolei po kilkunastu minutach grania moja Lumia 950 XL zamienia się w mały, przenośny piekarnik. Mimo wszystko oceniam tę pozycję bardzo wysoko.

Niestety deweloper nie oferuje wersji demonstracyjnej a to oznacza, że musimy wydać 8,50 zł na grę na podstawie opisu jaki znajduje się w sklepie. Mam nadzieje, że powyższy opis pomoże Wam w podjęciu decyzji związanej z zakupem gry.
4.5Razem4.5Grywalność5Grafika5Stabilność3.5Cena

Pobierz Chameleon Run