Build 14393.851 oraz Build 15041 w wewnętrznych testach Microsoft

W zeszłym tygodniu Microsoft nie udostępnił ani jednej aktualizacji systemu Windows 10 Mobile. Ze względu na błąd w ostatniej chwili została wstrzymana oficjalna aktualizacja, która w związku z zaistniałą sytuacją została przesunięta na marzec. W tym tygodniu być może zobaczymy aktualizacje w programie Windows Insider. Jak donosi portal BuildFeed Microsoft testuje obecnie wewnętrznie kompilacje Build 14393.851 z rozgałęzienia Redstone 1 (Anniversary Update) oraz Build 15041 z rozgałęzienia Redstone 2 (Creators Update).

Redstone 1 (Anniversary Update)

Najnowsza wersja systemu w wersji Build 14393.726 została udostępniona blisko cztery tygodnie temu. System w tej wersji dostępny jest dla uczestników programu Windows Insider, którzy zapisani są do kręgu Release Preview. Posiadacze oficjalnej wersji systemu korzystają z nieco starszej kompilacji o numerze Build 14393.693. W wewnętrznych testach pojawiła się nowsza wersja o numerze Build 14393.851. Użytkownicy oficjalnej wersji będą musieli poczekać do marca na kolejną aktualizacje, ale być może w tym tygodniu Microsoft udostępni aktualizację w kręgu Release Preview. Pamiętajcie, że w tym rozgałęzieniu nie pojawiają się już żadne nowe funkcje systemowe a wprowadzane są wyłącznie poprawki i udoskonalenia.

Redstone 2 (Creators Update)

Dwa tygodnie temu Microsoft udostępnił kompilację o numerze Build 15031. W zeszłym tygodniu nie została udostępniona nowsza wersja ponieważ zespół Windows Insider przeglądał i naprawiał zgłoszenia dodane za pomocą Bug Bash. Najnowsza wewnętrznie testowana kompilacja posiada numer Build 15041. Już wiemy, że dzisiaj na pewno nie pojawi się aktualizacja o czym poinformowała Dona za pomocą Twittera. Nie wspomniała nic o pozostałych dniach więc być może w tym tygodniu otrzymamy kolejną aktualizację w szybkim kręgu. Przydałaby się również aktualizacja w wolnym kręgu ponieważ użytkownicy korzystają w dalszym ciągu z dosyć już starej wersji Build 14965.

Zestawienie najnowszych wersji systemu

Często w komentarzach pytacie jaka jest najnowsza wersja systemu w danym kręgu. Wszystkie informacje regularnie aktualizujemy w tym artykule. Poniżej wstawiam aktualne zestawienie wersji systemu Windows 10 Mobile we wszystkich kręgach aktualizacji.

 Krąg aktualizacjiKompilacja systemu
Szybkie aktualizacje (Fast Ring)
Windows Insider
Build 15031.0
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2017.02.10
Wolne aktualizacje (Slow Ring)
Windows Insider
Build 14965.1001
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2016.11.17
Release Preview
Windows Insider
Build 14393.726
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.01.25
Production Ring
Oficjalne aktualizacje
Build 14393.693
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.01.10

Zestawienie wszystkich nowości i poprawek jakie zostały wprowadzone w rozgałęzieniu Redstone 2 (Creators Update) znajdziecie w tym artykule.

 • Łukasz

  Jak oni chcą za niecałe za 1,5 miesiąca udostępnić CU jak CU pojawiło się tylko raz w wolnym kręgu? To trzeba przetestować, a wrzucanie tylko buildów na fast nie ma sensu. Coś czuje, że to całe CU to będzie taki sam niewypał jak pozostałe :D.

  • Nie uważam żeby AU w obecnej wersji był niewypałem. System działa dosyć szybko i stabilnie. W CU nie pojawią się już żadne nowości więc muszą jedynie usunąć błędy.

  • Hubert123454

   co nowe rozgałęzienie to mam wrażenie, że system jest od nowa pisany… może dlatego błędów jest sporo w CU…

  • watwatwatwatwat

   na tym etapie nie powinieneś już mieć najmniejszych wątpliwości, że RS2 na Mobile wyjdzie z opóźnieniem względem PCtów – podobnie jak było z RS1, tylko teraz opóźnienie będzie najpewniej dużo większe

   • W przypadku RS1 były tylko 2 tygodnie opóźnienia względem PC. Podejrzewam, że teraz będzie podobnie.

    • i możliwe że znowu udostępnianie na pc i mobile będzie falowe

     • Jeżeli się nie mylę to wszystkie telefony otrzymały aktualizację w tym samym czasie. Wyjątkiem był np. telefon HP Elite x3, który oczekiwał na aktualizację oprogramowania.

     • czyli jednak nie wszystkie, na PC trwało to trzy m-ce…

     • Nie wszystkie, ale większość. W przypadku telefonów nie było fal tylko niektóre w ogóle nie otrzymały a HP oczekiwał na nowe oprogramowanie.

  • mnie dziwi jak można wygenerować tyle błędów nic nie zmieniając, przecież wystarczyło dopracować RS1 a nie tworzyć system od zera…

   • Łukasz

    Wystarczyło dopracować WP 8.1 czyli wypuścić aktualizację z kilkoma usprawnieniami, które chcieli dać w mobilnej 10, a windowsa 10 tworzyć i testować, ale z premierą się wstrzymać do 2019. Każdy byłby zadowolony. A wyszło jak wyszło.

    • Windows i Office mają 3 letni okres życia tak więc w listopadzie 2018 r. i tak zobaczymy nową odsłonę W11 (pewnie pod nazwą Windows 10 RS4) i nowy Office 2019

 • Michał Jasiński
  • Wróbelek nadal lepszy, chociaż ten kafelek całkiem fajny

 • Powolne ładowanie (This device is charging slowly), oficjalna wersja W10M – czy komuś udało się naprawić ten błąd? Próbowałem już: zwykły, soft i hard reset, czyszczenie styków bateria-telefon i USB, kontrola styków gniazda USB telefonu, różne ładowarki.

  • Karluum

   Ja włączam i wyłączam telefon i zazwyczaj pomaga. A dziś przestało wywalać ten komunikat

   • U ciebie chodzi tylko o komunikat? U mnie naprawdę wolno ładuje.

    • Karluum

     Ładuje się wolno ale jak zresetuje to potem już ok. Mam taką jedną ładowarkę z tableta, która powoduje ten błąd.

     • U mnie na garści oryginalnych ładowarek jest to samo.

     • Karluum

      Na oryginalnych jest ok, chyba, że wcześniej podłącze tą z tableta. Po tym ładuje się wolno.

  • Aba

   Mi ładuje jak błyskawica. Oryginalną ładowarką. Z komputera też jest bez problemów. Dziś podłączyłam się do zapalniczki na 2.1A!. I komunikat o wolnym ładowaniu.

   • A wcześniej było ok w identycznej konfiguracji? Próbuję ustalić, czy to błąd systemu…

    • Aba

     Wcześniej było ok. Pierwszy raz widziałam ten komunikat. Dzis. Poprzedni raz ładowałam telefon w aucie w połowie stycznia. I było ok. Kable, ładowarka ta sama. Nie wiem jaki numerek miał system wtedy, jestem zawsze na bieżąco (chyba, że siedzę latem w lesie i nie mam wifi).

     • Dzięki. To daje jakąś nadzieję, że to system, ale z drugiej strony – nie wykrywa mi też telefonu po podłączeniu do komputera.

     • Aba

      A weź inny kabel. One szybko się psują. Ładują, ale nie przesyłają danych. U mnie dane przesyła już tylko jeden kabel a mam ze 7. Głupie to, ale może?
      Wieczorem będę ładować. Mogę zmierzyć czas i jutro napiszę. Mogę tez znowu sprawdzić w aucie, czy będzie komunikat. Ale to jutro. I tak pewnie chłopaki napiszą coś ciekawszego 🙂
      Od przybytku głowa nie boli.

     • RS2_15031

      Ściągnij https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh52c21 Zobaczysz po jakimś czasie jak się ładuje itp

     • Aba

      Miałam, wywaliłam. Nie interesują mnie te dane w sumie 🙂 Ale ok. Sprawdzę i napiszę. Mnie nie kosztuje, a jak chłopakowi pomoże to mogę zrobić. To czas, start. 🙂

     • Aba

      Dzięki. ?

     • Aba

      Wydajność baterii: 2220 mAh
      26-cio miesięczna Lumia735
      Ładowanie 86% (do pełna) w 1godz 56min, szybkość 44,2% na godz.
      Ładowarka standardowa. Najgorzej chyba nie jest. Jutro sprawdzę komunikat w aucie.

     • Aba

      Z dziś auta:
      https://uploads.disquscdn.com/images/d10b34667012dba1a9296447c19dbb2ea2ef0634169dfc86d8d93e6d33c0deea.jpg
      Może w systemie ukryli sprytnie wykrywanie nieoryginalnych akcesoriów i włącza się wąskie gardło?
      Mężowska 950-ka pierwsze ~50% ładuje ~pół godziny.

     • Wszystkie ładowarki mam bezpośrednio z ex Lumii.

     • Aba

      Ja mam w samochodzie ładowarkę krzak, ale dość sprawnie ładuje.

     • Aba

      Strasznie długo!! Nie myślałam, ze to aż tyle.

 • Ic3man81

  W weekend zdecydowałem się na Fast Ring i muszę powiedzieć, że jest nieźle. Poza tym, że nie działa menu bluetooth to chodzi całkiem zwinnie (czasami przy powrocie do głównego mam wznawianie, no ale to leciwa już 640-tka)

 • Anna Parzyszek

  Z innej beczki…czy to normalne zachowanie serwisu. Moja l640 Lte (kilkomiesięczna) wyzionęła ducha po wrzuceniu na nią wm10( bateria nie trzyma, długo się ładuje, gubi sygnał, brak gps, grzeje się itp. itd). Poszła do serwisu po czym po 3 tygodniach odpowiedz, że z powodu pękniętego ekranu (mam dwie l640 i w obu ekrany pękły po pewnym czasie – dziwne trochę) nie naprawią telefonu, chyba że zapłacę 300 złotych za ekran, to potem zobaczą co jest nie tak z telefonem, Oddając do reklamacji, informowałam że ekran jest pęknięty i żeby tym się nie zajmowali, tylko skupili się na tym żeby telefon nadawał się w ogóle do użytku. Tak ma być?

  • Aba

   Miałam podobną sytuację.
   Wyświetlacz ubezpieczony. Telefon na gwarancji producenta. Zleciał, lekki (!!!) odprysk z boku wyświetlacza. Telefon działał. Po miesiącu zdechł. Ubezpieczyciel odmówił reklamacji, bo nie było udziału osób trzecich. Miesiąc do końca gwarancji. A co jesli popsuło się coś drogiego? Telefon poszedł do serwisu producenta. Odmówili naprawy, bo wyświetlacz wyszczerbiony. Nie ma mowy, nie będą niczego sprawdzać. Zapłaciliśmy 300 zł za nowy wyświetlacz. Reszta była ok. Nie opiszę reszty, bo sprawa w toku. Nie będę się podkładać, nie wiem kto to czyta.
   Poczytaj fora. Może są strony na fb niezadowolonych. I koniecznie nagrywaj rozmowy. Żebyś nie zaprzeczała sobie pisząc odwołania. Pamięć zawodzi. Rzecznik Praw Konsumenta itd. Czego nie życzę.

   • MarGo

    Wiesz co. Wydaje mi się, że pisząc ekran miała na myśli dotyk bo jakoś tą 10 zainstalowała i oddając do naprawy zaznaczyła, że mają się zająć problemem, a nie ekranem. Sam mam lumie z pękniętym dotykiem w dwóch miejscach lecz działa prawidłowo. Osobiście w takiej sytuacji zasięgnąłbym porady u rzecznika.

    • Aba

     To szkiełko z wierzchu miałam na myśli. Ono było wyszczerbione (naprawdę maleńko). Czyli chyba myślałyśmy o tym samym. Naprawa 300 za potocznie mówiąc wyświetlacz. Kwita nie widziałam. Mąż kupował, mąż naprawiał. Jest używany przez szerzej pojętą rodzinę. Serwis w naszym przypadku też miał się zająć tylko bebechami, bo telefon działał jeszcze miesiąc po upadku. Odmówili.

     • MarGo

      Te ubezpieczenia z tego co tak słyszę to można sobie wsadzić… Co do w/w sytuacji poczytałem sobie trochę na ten temat i faktycznie jest tak, że jeżeli jest uszkodzony dotyk to mogą odmówić naprawy gwarancyjnej mimo, iż szwankuje coś innego (w tym przypadku prawdopodobnie płyta główna kwalifikuje się do wymiany). „Gwarancję otrzymujesz na telefon, a nie na poszczególne komponenty, a dotyk jest integralną częścią telefonu.”. Wątpię, że coś zdziała, a naprawa kosztuje tyle co używany telefon.

     • wystarczy DOKŁADNIE przeczytać zakres ubezpieczenia czego większość osób nie robi

      dla przykładu Saturn ubezpiecza „od kradzieży” ale w OWU już jest napisane że musi to być rabunek czyli jak ktoś Ci gwizdnie telefon w tramwaju to odmówią, bo nie było użycia przemocy, to jest granda

     • MarGo ?

      „dla przykładu Saturn ubezpiecza „od kradzieży” ale w OWU już jest napisane że musi to być rabunek czyli jak ktoś Ci gwizdnie telefon w tramwaju to odmówią, bo nie było użycia przemocy, to jest granda”

      To tylko dowodzi, że wykupywanie takiego ubezpieczenia jest po prostu bezsensowne.

     • Aba

      Ja mam ubezpieczenie wyswietlacza 2,5zł na miesiąc. Raz już wymienili, i to od ręki. Oczywiście poprawiali.
      Teraz bym nie wzięła. Droższe i wymieniać nie chcą.

     • lepiej kupić szkło flexiglass

      ubezpieczenie telefonu warto wziąć tylko wtedy gdy dzięki temu dostaniesz np. raty 50 x 0 %, tak robi Euro AGD, normalnie „bezpłatne?” raty są płatne 30 % ale jak ubezpieczysz sprzęt na 5 lat to masz bez odsetek – wtedy warto bo te odsetki idą na coś dodatkowego a nie tylko na obsługę kredytu

     • Aba

      Dzięki!

     • Aba

      Mi telefon gość wyrwał w SKM z ręki (rabunek jak nic), wyskoczył na peron i poleciał w osiedle. Nie wiedział tylko, że na niezła cholerę trafił. Dogoniłam skubańca. Ledwo dychał. Stał i wyciągał w moja stronę rękę z moim telefonem N3310 (z 15 lat temu, luty, ok 22). Okazało się, że za mną stało 3 osiłków, którzy wyszli z pobliskiego baru i chcieli spalić trochę kalorii. Tak mu pysk obili, że na pewno pomyślał zanim znowu coś ukradł.
      Dobrze, że jemu, nie mi. Bo bar był w krzakach na uboczu.
      A co do regulaminów. Biedra daje karty lojalnościowe. Zbierasz punkciki na gratisowy kalendarz, a w regulaminie, ze sprzedają twoje dane do 5-ciu firm call center.

     • i tak jest z większością konkursów i promocji…

      podobnie Saturn umożliwia udział w konkursie Konto Plus wyłącznie ze zgodą na marketingowe przetwarzanie danych… dla takich celów warto mieć osobny adres email

     • Aba

      A Biedra jest bardziej bezczelna, bo bez numeru telefonu nie zarejestrujesz karty.

   • Anna Parzyszek

    Dzięki za info, poczytałam trochę i faktycznie jeśli chodzi o serwis (regeneris) to więcej odsyłają niż próbują naprawiać. U mnie dotyk działał mimo pęknięcia, ale co z tego jak telefon nie trzyma dłużej niż kilka godzin. Próbowałam oddać go bezpośrednio do serwisu microsoftu ale go własnie zamknęli w moim mieście. Także teraz mam telefon niesprawny i nie podlegający serwisowi. Szkoda chyba czasu na rzeczników i sądy ( zapewne też pieniędzy)

    • Aba

     Tak, ten o nich mi chodziło. 1,5 roku temu mi wymienili dotyk bez gadania. Chyba zbyt wielu chętnych było na te naprawy.
     Pogadaj z rzecznikiem praw konsumenta. Chyba jest gratis?

    • MarGo

     Producenci oferują gwarancję dobrowolnie. Znalazłem podobny temat na forum prawnym, odpowiedź w skrócie brzmiała tak „Gwarancję otrzymujesz na telefon, a nie na poszczególne komponenty, a dotyk jest integralną częścią telefonu.” Oczywiście możesz udać się do rzecznika praw ale nikłe szanse na to, że jednak się uda coś z tym zrobić. Naprawiać się nie opłaca bo za 300zł to kupisz spokojnie drugą taką.

  • a może telefon spadł ci na podłogę albo ktoś go zrzucił przypadkiem?

   pęknięty ekran – uszkodzona płyta główna – telefon przegrzewa się i głupieje, albo szaleje dotyk

 • Wiktor

  Podobnież Windows Redstone miał nie działać na Lumiach z 512mb ram;) Dzisiaj zainstalowałem na L630 najnowszą wersję bez żadnego kręgu insider. Śmiga aż miło;-) https://uploads.disquscdn.com/images/beb6187929eebe7b62f400a80c9a2a7d24dc010f281126a34dc2ef513cec7266.png

  • To jest niedopatrzenie ze strony MS. Aktualizacja jest dostępna dla Lumii 630 w wersji 1 GB i jak widać przy okazji dla wersji 512 MB.

  • Sławomir Gieremek

   No to niezłe jajca 😀 ale fajnie, gratulacje. Naprawdę chodzi znośnie? Miałem ten telefon 2-3 lata temu. Jak to instalowałeś? bo natywnie na tym modelu jest przecież 8.1

 • luckyluc

  dlaczego gdy dodaje kontakt na telefonie (L950) to jak wchodzę na www hotmail->kontakty to tam go nie ma , jednak gdy kliknę na hotmail->skype to kontakt tam jest? Pomijam już fakt, że w styczniu zmieniałem nazwy wielu kontaków (robiłem „porządki”) i dziwnym trafem parę dni temu wszystko wróciło do stanu przed zmianami. Ile razy można robić jedno i to samo??!!