Build 14393.823 oraz Build 15036 w wewnętrznych testach Microsoft

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił jedną aktualizację systemu dla telefonów zapisanych do szybkiego kręgu Windows Insider. Jak donosi portal BuildFeed Microsoft testuje obecnie wewnętrznie kompilacje Build 14393.823 z rozgałęzienia Redstone 1 (Anniversary Update) oraz Build 15036 z rozgałęzienia Redstone 2 (Creators Update).

Redstone 1 (Anniversary Update)

Najnowsza wersja systemu w tym rozgałęzieniu została udostępniona niecałe trzy tygodnie temu i posiada numer Build 14393.726. System w tej wersji dostępny jest dla uczestników programu Windows Insider, którzy zapisali się do kręgu Release Preview. Posiadacze oficjalnej wersji systemu korzystają z nieco starszej kompilacji o numerze Build 14393.693. W wewnętrznych testach pojawiła się nowa wersja o numerze Build 14393.823. Jeżeli Microsoft będzie się trzymał dotychczasowego planu udostępniania aktualizacji to już jutro pojawi się kolejna aktualizacja w oficjalnym kręgu oraz w kręgu Release Preview. Być może będzie to właśnie testowana kompilacja z końcówką 823. Pamiętajcie, że w tym rozgałęzieniu nie pojawiają się już żadne nowe funkcje systemowe a wprowadzane są wyłącznie poprawki i udoskonalenia.

Redstone 2 (Creators Update)

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił kompilację Build 15031. Niestety ze względu na sporą ilość błędów testerzy czekają na kolejną aktualizację. Najnowsza wewnętrznie testowana kompilacja posiada numer Build 15036. Być może w tym tygodniu Microsoft zdecyduje się na udostępnienie aktualizacji zarówno dla uczestników szybkiego kręgu jak również dla uczestników wolnego kręgu, którzy w dalszym ciągu korzystają z wersji Build 14965.

Zestawienie najnowszych wersji systemu

Często w komentarzach pytacie jaka jest najnowsza wersja systemu w danym kręgu. Wszystkie informacje regularnie aktualizujemy w tym artykule. Poniżej wstawiam aktualne zestawienie wersji systemu Windows 10 Mobile we wszystkich kręgach aktualizacji.

 Krąg aktualizacjiKompilacja systemu
Szybkie aktualizacje (Fast Ring)
Windows Insider
Build 15031.0
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2017.02.10
Wolne aktualizacje (Slow Ring)
Windows Insider
Build 14965.1001
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2016.11.17
Release Preview
Windows Insider
Build 14393.726
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.01.25
Production Ring
Oficjalne aktualizacje
Build 14393.693
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.01.10

Zestawienie wszystkich nowości i poprawek jakie zostały wprowadzone w rozgałęzieniu Redstone 2 (Creators Update) znajdziecie w tym artykule.

 • Ic3man81
 • Nowy model iPhone rozpala wyobraźnię, a tymczasem jego poprzednik odnotowuje coraz więcej reklamacji, związanych z lakierem pokrywającym obudowę. Coraz większa liczba posiadaczy iPhone 7 w wersji Matte Black skarży się, że z ich smartfonów odpada lakier. Nie jest to związane z eksploatacją telefonów – farba odpryskuje w przypadkowych miejscach, które raczej nie zostały uszkodzone mechanicznie. Niestety, usterka ta nie jest objęta gwarancją, użytkownikom pozostaje zatem jedynie narzekanie. I wybór innej wersji kolorystycznej w przyszłości… http://www.mgsm.pl/pl/aktualnosci/7246/iPhone-8-ze-skanerem-teczowki-a-iPhone-7-z-odpryskujacym-lakierem.html

  • Jarek

   Bubel kosztujący krocie, a ludzie czekają po to w kolejkach i cały tydzień 😉 Masakra….

   • Jarek

    Telefony z Windowsem mają gówniany soft, ale farba z nich nie odpada. Za to iOS to świetny system na gównianych telefonach 🙂 Jak żyć się pytam 🙂

    • Windroid L650

     Zawsze możesz kupić iPhona w wersji bez farby – naturalny metal, bez powłok, lub kupić Lumię 950XL i trzymać ją na oficjalnym sofcie RS1 a nie na gównianym jeszcze RS2

     • Jarek

      Kurde, mam Androida 😀 ale w sumie Twój argument jest dobry 🙂

   • MarGo

    Krocie to on kosztuje po doliczeniu wszystkich marży (średnia marża Apple to 40 centów zysków za każdego dolara i jest ona najwyższa ze wszystkich producentów) , podatków, sratków, a tak naprawdę wyprodukowanie urządzenia to koszt ok. 900zł 🙂

  • MarGo

   Najlepsze jest zalecenie w takiej sytuacji – używaj w etui, a jak się okazuje nawet w etui farba odpada, mimo rosnącej liczby skarg Apple milczy 🙂

  • Sławomir Gieremek

   Tak to jest jak jest się jedynie projektantem sprzętu, a nie jego producentem. Apple wymyślają u siebie w słonecznej Kalifornii super sprzęcik po czym Chińczycy produkują u siebie mniejszą lub większą tandetę. Standard. Dlatego nie warto przepłacać.

 • Piotrek 640lte

  I co z tego że jakiś student zmienił numerek jak buildy coraz gorsze, błędów coraz więcej sprzętu ani softu nie ma

  • Błędów coraz więcej? Moim zdaniem Anniversary Update posiada ich coraz mniej a w szybkim kręgu błędy nie powinny nikogo dziwić.

   • lluukk

    Mi po przywróceniu do ustawień fabrycznych na L650 DS przestał się odświeżać kafelek kalendarza (muszę zmienić rozmiar i potem jak wrócę do średniego pokazuje datę) tak działa AU. Przed resetem (spowodowanym zżeraniem baterii – ok. 17-tej miałem 15%) było OK. Teraz bateria jest OK a kalendarz nie odświeża. Ot MS.

    • Błąd z kafelkiem został potwierdzony przez Microsoft. Powinni w niedługim czasie udostępnić aktualizację, która naprawia ten problem.

     • Tylko że nie tylko ta aplikacja ma problem z kaflem. U mnie obecnie to budzik (pokazuje, że alarm jest włączony, mimo jego wyłączenia, gdy zadzwoni), telefon (po usunięciu nieodebranego połączenia z centrum akcji kafel nie resetuje się; resetuje się tak poczta, wiadomości, telefon też powinien), kontakty (dziwna sprawa, bo czasem pokazuje kółka ze zdjęciami, czyli żywy kafel, a czasem to, co jest na najmniejszym kafelku, czyli martwy kafel, nie ma reguły, raz tak, raz tak, to chyba jest zależne od humorków Dony). Mapy (po ustawieniu żywego kafelka z czasem on umiera, trzeba wejść i wyjść z aplikacji, aby ponownie ruszył, a czasem trzeba dodatkowo wyłączyć i włączyć opcję dynamicznego kafla). Z pocztą i kalendarzem miałem ten sam problem, co kolega, po aktualizacji do AU przestał działać i nie działał przez wiele aktualizacji i po przywróceniu ustawień fabrycznych. Pomógł dopiero powrót do 8.1. Obecnie problem z pocztą jest taki, że jak przyjdzie mi kilka pojedynczych e-maili i skasuję je w centrum akcji, to kafel się resetuje, ale jak przyjdzie dużo maili, np. z 10, bo nie używałem internetu w Lumii przez kilka dni, to taka ilość już sprawia, że po jej skasowaniu w centrum akcji kafel nadal pokazuje treść e-maila. To tyle odnośnie samych kafli.

     • PN27

      U mnie to tylko ten kafel alarmu robi problem. Stalo się tak ze dwie aktualizacje temu, i trzyma do dziś. Liczę że jutro to poprawią.

    • MarGo

     Jak jasno widać nie tylko na telefonach z preinstalowaną ósemką jest problem z kaflem. Nawet te z preinstalowaną 10 go mają ale ważne, że MS wie, MS problem potwierdził i MS zapewne za jakiś czas (czyt. Soon) udostępni aktualizację. Szkoda, że tak długo trzeba czekać za czymś co powinno działać u każdego bez problemów już w dniu udostępnienia AU albo i wcześniej.

    • maariu

     „Witaj w klubie kafelka” – mi też na L650 po powrocie z Wolnego kręgu na oficjalny system „zamarł” kafelek kalendarza – dokładnie każdej nocy „idzie ze mną spać”. Rano zmianą rozmiaru „wybudzam go ze snu” i działa dalej cały dzień. Do tej pory o problemach z kafelkiem tylko czytałem na forum – teraz mogę osobiście doświadczyć tegoż problemu…

 • Jarek

  Znając życie i liczbę błędów w aktualnych buildach RS2 to RS2 na telefonach nie będzie aktualizacją kwietniową… Może sierpniową albo wrześniową 🙂 Takie chodzi mi po głowie wrażenie ostatnio… 😉

 • sony10133

  Oby nowa kompiacja była lepsza od obecnej w RP. Drenaż baterii na 726 jest masakryczny (L930)

  • Sławomir Gieremek

   L930 z natury grzeje się jak piec i żre baterie jak dzik. Polecam przesiadkę na L950

 • Zobaczymy co jutro wrzucą w production

  • Na pewno wrzucą coś nowszego niż Build 14393.726. Podejrzewam, że w menu pojawi się opisywany Build 14393.823.

 • zynio

  jeśli jutro to chyba na PC a środa to Mobile.

  • W zeszłym miesiącu równocześnie udostępnili wersje dla PC i Mobile.

 • Damian Pizoń

  czy ktoś w L930 miał coś takiego że mam pełny zasięg a druga osoba nie może się do mnie dodzwonić? kolo z komisu mówił że to jakaś antena jest do wymiany za 80zeta

  • zynio

   ja to bym najpierw sprawdził na innej SIM oraz inny operator.wtedy będziesz pewny co i jak.

  • krzysiek

   Sprawdz jeszcze zablokowane. Moja zona tak sobie z koleżankami poustawiala i wmawialy jej ze to jej l930

   • Damian Pizoń

    zablokowane odpada a kolo jeszcze tel nie wyjąłem a on że to lumia pewnie a ja że skąd wiedział a on że to częsty problem i miał kilka przypadków z tą anteną

    • Kowalczyk Damian

     Sam jest jak antena

     • Damian Pizoń

      czyli wina sieci?

     • Kowalczyk Damian

      Nie wiem do końca czy to jest to, bo nie jestem ekspertem, ale moja 640 na LTE nie umiała kiedyś odebrać MMSów, co się okazało to Plus nie wspierał Microsoftu, i rzeczywiście jeden konsultant przełączał mnie do drugiego, w miedzy czasie jeden pozwolił sobie na własną dygresje, dlaczego nie mogę mieć „jakiegoś mniej awaryjnego systemu” ktoras z kolei osoba po drugiej stronie słuchawki doradziła mi dlaczego z automatu nie ma ustawień które działają, i polecił uzupełnić wszystko po kolei, i po którejś próbie zaskoczyko, za co jestem mu po dziś dzień wdzięczny.
      A problem wydarzyl się w momencie kiedy korzystałem z karty prepaidowej od lat, i przeszedłem na abo.
      Pan Łukasz (chyba tak miał na imię) że właśnie ich system praktycznie nie obsługuje lumii i dlatego cos wywalalo.

  • tyran6

   Ja tak miałem w L830. Jak przełączę sięc na LTE to mimo dobrego zasięgu osoby do mnie dzwoniące nie mogę się dodzwonić. Sieć to Play. Testowane również na karcie Plusa i w tej sieci nie mam problemu.

   • Damian Pizoń

    ja mam Plusa od zawsze

    • Michał

     Znany problem. Lte nie obsługuje rozmów. Tel połączony z lte musi przejść na polaczenie 3G żeby odebrać rozmowę (analogicznie jest w przypadku wykonywania połączenia). Dlatego pierwsza próba dodzwonienia się wymusza na telefonie zmianę pasma i druga próba kończy się dodzwonieniem.
     Podobno jedynym rozwiązaniem jest ustawienie najwyższej prędkości transmisji danych na 3G+.

     • Damian Pizoń

      ja mam albo 4G albo 3 nie ma pośrodku

     • Michał

      Wiem. Jak ustawisz 3G to telefon będzie dopuszczał bodajże maksymalnie HSPA+.
      Jeżeli nie zależy Ci na najszybszej prędkości transmisji danych to ustaww 3G

 • Rutra

  Ostatnio się zastanawiam, że w sumie rozwijanie continuum na W10M ma sens. Ms powinien to rozwinąć i wsadzić system do laptopów na arm jako rywalizacja dla chromebooków. System po prostu domyślnie by startował w trybie continuum. Tylko, że obiecane nowości w RS2 się zmyły i zastanawiam się czy to nie początek końca.

  • shikaka

   To już od jakiegoś czasu jest koniec końców. 🙂

 • Maciej 735

  Dzisiaj po małej przerwie postanowiłem wrócić do fast wgrałem Build 15031.0 i stało się nie mogę dzwonić nie działa aplikacja telefon … kontakty działają… bardzo mi się podoba 🙂

  • March540

   Ustawienia fabryczne powinny pomoc ?

   • Maciej 735

    Właśnie ustawiam telefon po fabrycznych… mogę dzwonić ?

    • March540

     Pomaga na wszystko ?

 • shikaka

  Skoro przy RS1 jest przypomnienie, że ta wersja nie otrzyma już nowych funkcji, to przy opisie RS2 też wypadało by to dopisać zgodnie z tym artykułem. http://msmobile.pl/aktualizacja-creators-update-nie-otrzyma-juz-zadnych-istotnych-funkcji

  • Wersja RS2 nie otrzyma już żadnych istotnych funkcji jednak drobne nowinki mogą się jeszcze pojawić w przeciwieństwie do RS1.

 • Sławomir Gieremek

  Generalnie nigdy więcej Insidera. Krąg RP – bez sensu, to samo co bez Insajdera tyle, że kilka dni wcześniej. Krąg Slow – bez sensu, zaniedbywany, wypuszczają od niechcenia jeden build raz na kilka miesięcy i mają go w dupie, pozostajesz bez aktualizacji przez kolejne kilka miesięcy. Krąg Fast – bez sensu, buildy pełne błędów wręcz krytycznych. Chyba, że masz drugi telefon przeznaczony do Insajdera to zainstaluj Fast i sprawdzaj na bieżąco co spieprzyli w najnowszym buildzie. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam 🙂

  • Nie rozumiem, dlaczego tak zaniedbali wolny krąg aktualizacji. Obecnie znajduje się w nim kompilacja z listopada zeszłego roku. Prawdopodobnie nie znaleźli godnego następcy w najnowszych kompilacjach. Odnośnie szybkich aktualizacji to rzeczywiście są one przeznaczone dla najwytrwalszych testerów. Co do RP to jeżeli ktoś chce mieć częstsze aktualizacje systemu i nowsze aplikacje to nie mam większych zastrzeżeń co do tego kręgu.

   • Sławomir Gieremek

    Tak, no masz rację RP w sumie jest okay