Build 14393.726 oraz Build 15012 w wewnętrznych testach Microsoft

Microsoft w zeszłym tygodniu udostępnił nową wersję Anniversary Update dla osób korzystających z oficjalnej wersji systemu jak również dla uczestników programu Windows Insider zapisanych do kręgu Release Preview. Osoby zapisane do szybkiego kręgu również otrzymały nową aktualizację. Jak donosi portal BuildFeed Microsoft testuje obecnie wewnętrznie kompilacje Build 14393.726 z rozgałęzienia Redstone 1 (Anniversary Update) oraz Build 15012 z rozgałęzienia Redstone 2 (Creators Update).

Redstone 1 (Anniversary Update)

Najnowsza wersja systemu w tym rozgałęzieniu została udostępniona w zeszły wtorek i posiada numer Build 14393.693. Nowa wersja została udostępniona dla osób w produkcyjnym kręgu jak również dla osób zapisanych do kręgu Release Preview. W wewnętrznych testach pojawiła się nowa kompilacja o numerze Build 14393.726. Być może w tym tygodniu Microsoft udostępni nową kompilację dla uczestników programu Windows Insider w kręgu Release Preview. Pamiętajcie, że w tym rozgałęzieniu nie pojawiają się już żadne nowe funkcje systemowe a wprowadzane są wyłącznie poprawki i udoskonalenia.

Redstone 2 (Creators Update)

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił długo oczekiwaną aktualizację w szybkim kręgu Windows Insider. Testerzy doczekali się nowej kompilacji o numerze Build 15007, która wprowadziła szereg nowości i poprawek. Niestety część użytkowników spotkała niemiła niespodzianka w formie nieoczekiwanych restartów urządzenia. O najnowszej kompilacji dyskutujemy w tym artykule. Najnowsza wewnętrzna kompilacja posiada numer Build 15012. W ostatnim czasie Microsoft udostępniał nowe aktualizacje w szybkim kręgu co dwa tygodnie co oznacza, że jeżeli w dalszym ciągu będzie się trzymał tego harmonogramu to niestety w tym tygodniu nie zobaczymy nowej aktualizacji.

Zestawienie najnowszych wersji systemu

Często w komentarzach pytacie jaka jest najnowsza wersja systemu w danym kręgu. Wszystkie informacje regularnie aktualizujemy w tym artykule. Poniżej wstawiam aktualne zestawienie wersji systemu Windows 10 Mobile we wszystkich kręgach aktualizacji.

 Krąg aktualizacjiKompilacja systemu
Szybkie aktualizacje (Fast Ring)
Windows Insider
Build 15007.1000
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2017.01.13
Wolne aktualizacje (Slow Ring)
Windows Insider
Build 14965.1001
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2016.11.17
Release Preview
Windows Insider
Build 14393.693
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.01.10
Oficjalna aktualizacja systemu
Build 14393.693
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.01.10

Zestawienie wszystkich nowości i poprawek jakie zostały wprowadzone w rozgałęzieniu Redstone 2 (Creators Update) znajdziecie w tym artykule.

 • lluukk

  Czy ktoś na L650DS zwrócił uwagę na szybsze zużywanie baterii na oficjalnej ostatniej aktualizacji?

  • MarGo

   Bywa, że po aktualizacji coś się sypie albo psuje. Na początek zrób HR jak to nie pomoże to wdrt i jazda.

   • Łukasz

    Na FR to naturalne ze się coś spieprzy, na SR może, ale nie powinno. Ale jak piszesz, że po oficjalnej aktualizacji się coś spieprzy to nie wiem, ale to chyba coś nie tak z systemem jest albo z MS. Przecież sama nazwa mówi, ze oficjalna to oficjalna, ale kupić telefon po to by po co miesięcznych aktualizacjach podpinać telefon do kompa i włączać wdrt? To coś tutaj jest chyba nie tak. I tak serio to MS powinien testować kolejne rozgałęzienia przez 1 rok, a nie pół roku bo wg mnie to za mało. Teraz Na FR powinno być RS2, na SR RS1, A na oficjalnej TH2, nie byłoby tyle bugów i problemów z telefonami, gdzie aktualnie ten sam telefon działa inaczej na tym samym rozgałęzieniu.

    • MarGo

     Życie. Sam miałem problem po aktualizacji do bodajże .321 z baterią. Pomógł wdrt i ponowna instalacja. Do dnia dzisiejszego mam problem z kafelkiem kalendarza, który się nie odświeża, choć w tym przypadku w/w metody nie pomagają. Taki system.

     • Łukasz

      Szczerze powiedziawszy to te niedziałające funkcje i bugi kalendarza, poczty, wiadomości, godziny ciszy, automatyczna jasność ekranu itp, to być może wina nieaktualnego oprogramowanie układowego naszych starszych telefonów, które nie jest przygotowane do przyjęcia windowsa 10.

     • MarGo

      Być może aczkolwiek są osoby, które stanowczo twierdzą, że np. kafelek kalendarza im działa, a posiadają telefony z fabrycznym WP8.1. Są osoby, którym wszystko zawsze działało i działa do dzisiaj… No i są też osoby, które nawet na telefonach z preinstalowaną 10 i z aktualnym oprogramowaniem układowym miewają różne problemy w tym problem z tym nieszczęsnym kafelkiem kalendarza.

     • Łukasz

      U mnie kafelek kalendarza naprawiał się zawsze po ścieżce zdrowia, ale po niektórych oficjalnych aktualizacjach przestawał działać, a to nie powinno mieć miejsca. I nigdy kafelek wiadomości nie działał prawidłowo, zamiast się obracać po przyjściu wiadomości to robiło się pod nim ciemne tło tak jakby się przycinał. Działał prawidłowo tylko na oficjalnym TH 2, ale po którymś razie gdy użyłem wdrt to na TH 2 tez przestał działać.

  • lukasz s

   Ja odnoszę wrażenie że faktycznie bateria leci szybciej. Nawet na oficjalnym buildzie. Wcześniej starczyło na 2 dni teraz 1,5 dnia. Robiłem HR-y oraz WDRT-y i nie zauważyłem poprawy. Ale to już gdzieś o ponad miesiąca ta bateria krócej trzyma. Posiadam roczną L735.

  • piotrg

   u mnie moze troche szybciej schdozi ale nie jest to problem tak 5%, tez mam 650 DS

  • Piotr K.

   A mnie właśnie działa lepiej na oficjalnym. W poprzednim buildzie miałem telefon na 1 dzień. Po aktualizacji 2 dni bez problemu. 25% w 8 godzin baterii w pracy kilka smsów kilka telefonów zdjęć używanie przeglądarki i map aby sie odnaleźć w terenie oraz nawigacji.
   U mnie zdecydowanie na plus przez noc z 3% weźmie.

  • Mariusz Ś

   W sobote kupilem nowa L650 LTE wersja 1 sim, mam zalogowany w lte bateria super. Zrobilem update nowego oprogramowania firmware oraz RS1 system dziala wysmienicie, zadnych problemow nawet z kafelkiem kalendarza. Wczesniej uzywalem L535 to byla meka!

 • Janek Niel

  takie pytanko: Jak z rs 2 wrócić do oficjalnej wersji rs 1, bo wdrt oferuje mi powrót do wp8…

  • Łukasz

   Tak i WDRT dobrze Ci oferuje ?. Zostanie zainstalowany WP 8.1 a jezeli chcesz RS1 to aktualizacja najpierw do TH2 a później do RS1. Czyli pól dnia jesteś w plecy i innej możliwości nie ma, chyba ze masz lumie x50 to wtedy wdrt coś świruje, bo powinien od razu 10 zainstalować. Zgłaszałem do MS by dali możliwość wyboru instalacji systemu przez WDRT czyli wybierasz albo 8.1 albo 10, po wyborze 10 powinna się instalować od razu najnowsza oficjalna, jednak bez skutku. Może po takim zabiegu czyli instalacji na świeżo 10 problemy z kafelkami i inne by zniknęły.

   • wombat

    Góra 2h

    • Łukasz

     Tak 2h, korzystając z wdrt do 8.1 i później przygotowanie instalacji, instalacja, i przywracanie danych na TH 2 to masz 2 godziny i dolicz sobie jeszcze aktualizacje aplikacji na TH2 + ładowanie baterii 3H i aktualizacja do RS1 + aktualizacje aplikacji + ustawianie całego telefonu pod siebie i wszystkich ustawień + ponowne ładowanie telefonu 😀 nawet jakbyś miał dwie baterie to się nie wyrobisz w 2 godziny chyba że masz serię x50 :P. MS powinien dać opcję wyboru w WDRT WP8.1 czy Windows 10. Byłoby o wiele szybciej.

 • Lumia 650 LTE

  Kupiłem nową L650 LTE wersja 1 sim, smartfon domyślnie zalogowany w lte minimalny spadek baterii. Zrobiłem update nowego oprogramowania firmware oraz RS1 system działa wyśmienicie, żadnych problemow nawet z kafelkiem kalendarza. Wcześniej używałem L535 to była prawdziwa męka! Nowsze modele, zdecydowanie zostały zoptymalizowane pod Windows 10 Mobile

 • Vtec_Z

  Dziś 25.01.2017 wersja 14393.726 udostępniona w RP