Build 14393.693 oraz Build 15002 w wewnętrznych testach Microsoft

W zeszłym tygodniu użytkownicy systemu Windows 10 Mobile otrzymali tylko jedną aktualizację w programie Windows Insider. Nowa wersja systemu pojawiła się wyłącznie w kręgu Release Preview. Jak donosi portal BuildFeed Microsoft testuje obecnie wewnętrznie kompilacje Build 14393.693 z rozgałęzienia Redstone 1 (Anniversary Update) oraz Build 15002 z rozgałęzienia Redstone 2 (Creators Update).

Redstone 1 (Anniversary Update)

Najnowsza wersja systemu w tym rozgałęzieniu została udostępniona w kręgu Release Preview i posiada numer Build 14393.594. Użytkownicy w produkcyjnym kręgu w dalszym ciągu korzystają z nieco starszej wersji o numerze Build 14393.576. W wewnętrznych testach pojawiła się nowa kompilacja o numerze Build 14393.693. Jeżeli Microsoft będzie się trzymał dotychczasowego harmonogramu udostępniania nowych aktualizacji to już jutro bądź w środę pojawi się nowa kompilacja zarówno dla uczestników programu Windows Insider w kręgu Release Preview jak i dla osób z oficjalną wersją systemu. Pamiętajcie, że w tym rozgałęzieniu nie pojawiają się już żadne nowe funkcje systemowe a wprowadzane są wyłącznie poprawki i udoskonalenia.

Redstone 2 (Creators Update)

W przypadku rozgałęzienia Redstone 2 niewiele się działo przez ponad miesiąc. Ostatnia aktualizacja w szybkim kręgu o numerze Build 14977 została udostępniona pierwszego grudnia. Z kolei w wolnym kręgu kompilacja Build 14965 pojawiła się 17 listopada. Microsoft posiada już kilka nowszych kompilacji w wewnętrznych kręgach jednak nie zostały one udostępnione ze względu na błąd, który opisałem w tym artykule. Najnowsza wewnętrzna kompilacja posiada numer Build 15002, ale ze względu na wcześniej wspomniany błąd prawdopodobnie zostanie udostępniona kompilacja z wyższym numerem. Jeżeli nowe kompilacje przejdą pomyślnie wewnętrzne testy to jeszcze w tym tygodniu otrzymamy nową aktualizację w szybkim kręgu Windows Insider. Listę przewidywanych nowości i poprawek znajdziecie w tym artykule.

Zestawienie najnowszych wersji systemu

Często w komentarzach pytacie jaka jest najnowsza wersja systemu w danym kręgu. Wszystkie informacje regularnie aktualizujemy w tym artykule. Poniżej wstawiam aktualne zestawienie wersji systemu Windows 10 Mobile we wszystkich kręgach aktualizacji.

 Krąg aktualizacjiKompilacja systemu
Szybkie aktualizacje (Fast Ring)
Windows Insider
Build 14977.1000
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2016.12.01
Wolne aktualizacje (Slow Ring)
Windows Insider
Build 14965.1001
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2016.11.17
Release Preview
Windows Insider
Build 14393.594
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.01.04
Oficjalna aktualizacja systemu
Build 14393.576
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2016.12.13

Zestawienie wszystkich nowości i poprawek jakie zostały wprowadzone w rozgałęzieniu Redstone 2 (Creators Update) znajdziecie w tym artykule.

 • Max

  Siema. Może ktoś opisać jaka jest różnica działania systemu na L950 w porównaniu do tańszych modeli ?

  • Na przykładzie telefonów Lumia 650 oraz Lumia 950 XL trzeba przyznać, że jest spora różnica w szybkości działania na korzyść tego drugiego. W związku z tym, że Lumia 950 wypada tak samo w codziennej pracy jak Lumia 950 XL to różnica będzie taka sama w porównaniu z tańszymi modelami takimi jak 550 czy 650. Lepiej dołożyć i kupić 950.

   • zakius

    550, 640 albo 950 i zapomnieć o tym, że 650 w ogóle istnieje
    taka moja rada 😀
    i chyba najlepiej jednak wypada 640, bo mocniejsza od 550 a mniejsza od 950 (chociaż czasami mocy brakuje i by się chciało więcej, ale płacić ponad 1k za tak wielki model nie zamierzam)

    • Patrząc na cenę to 640 wygrywa w porównaniu z 950, ale jest to jedyna kategoria, w której jest górą. 950 posiada dużo lepszą specyfikację w tym świetny aparat, funkcję Continuum i niemalże pewne dalsze wsparcie.

     • zakius

      ale w tej cenie już nie można tolerować wady jaką jest wielkość, 640 jeszcze można wybaczyć

     • Lumia 950 jest 3.7mm dłuższa, 1mm szersza i 0.65mm cieńsza. Jest cięższa o zaledwie 5 gramów. To są żadne różnice chyba, że chodziło Ci o model 950 XL.

     • Ale przeciez L950 nie odbiega, pozytywnie czy negatywnie wielkością od modeli o porównywalnej przekątnej wyświetlacza

     • zakius

      ale odbiega od docelowego rozmiaru dobrze zaprojektowanego smartfona
      możesz powiedzieć, że 20kg młot jest w sumie taki sam jak wszystkie inne 20kg młoty, ale nadal raczej kiepsko się nim wbija gwoździe

     • Wydaje mi się, że dobrze zaprojektowany rozmiar, to taki jak ludzie kupują, a nie pojedyncze jednostki pragną. Obecnie największą sprzedaż maję smartfony o przekątnej od 5 do 5,5 cala (5 cali to absolutne minimum, już ciężko spotykane). To, że ty wolisz poniżej 5 cali, to jak to się mówi, sorry memory, ale poza jakimiś wyjątkami jak iP SE, nie kupisz porządnych telefonów o przekątnej poniżej 5 cali

     • zakius

      trochę śmiesznie wygląda ajfon w kontekście porządnych telefonów :p
      jak ktoś chce faktycznie telefon to szuka małego, te wielkie to ci co ciągle przeglądają coś i niewiele ponad to robią

     • Jak ktoś chce porządny telefon, to szuka jakiegoś future phone, bo ze smartfonem się męczy. Mały smartfon jedyną przewagę jaką ma nad dużym, to to że łatwiej go wziąć ze sobą, ale tez nie przesadzajmy, że 5 cali czy trochę więcej to jest zbyt dużo. Obecnie korzystam z modelu posiadającego 5,5 cala i jedyny problem jaki z nim mam, to podczas wiązania butów, bo nosze go w przedniej kieszeni spodni, ale to też, nie jest tak, że się nie da, czy jest to utrudnione, po prostu wtedy czuć że ma się telefon w kieszeni. Oprócz tej przewagi, to mały smartfon (oczywiście mówię, o tym co jest dostępne na rynku, bo gdyby producenci chcieli, to mogli by wyeliminować te wady, ale nei mają dla kogo), działa krótko na baterii (co dla ludzi chcących mieć telefon jest istotnym czynnikiem), ma słabej jakości wyświetlacz, wolno działa (często nawet uruchomienie dialera zajmuje kilka sekund, a to akurat jest mocno denerwujące i nieważne, czy kupujesz go na Androidzie czy Windowsie), już nie mówiąc o jakości wykonania, bo ciężko znaleźć coś lepiej wykonanego niż z plastiku

     • zakius

      dobrze spasowany plastik dobrej jakości zawsze będzie lepszy od puszek
      wyświetlacz wcale nie musi być słabej jakości, wydajność wcale nie musi być kiepska, z baterią mogą być problemy, ale nie muszą (ładuję telefony tak samo od jakichś 6 lat, od 2 lat ze smarkami)
      na biednej 640 lista połączeń odpala się praktycznie jak na wszystkich moich featurefonach, na 73x może być najwyżej lepiej
      chętnie bym przygarnął jakiegoś clamshella z dwoma w miarę mocnymi jajkami, 2GB ramu i 16 pamięci, oczywiście na windowsie, chociaż dopracowana wersja androida też by nie zaszkodziła

     • RDF (d. rdf3)

      „plastik dobrej jakości zawsze będzie lepszy od puszek”
      he he he 😉

     • zakius

      no bo taka prawda, mniej się rysuje od lakieru, zapewnia lepszy chwyt

     • RDF (d. rdf3)

      mój ip7 po czterech miesiącach jest jak nowy, zero rys, nic sie nie wyślizguje, no i świetnie wygląda. dodatkowo poczucie produktu premium. nie używam żadnych bumperów.

     • zakius

      nie wygląda świetnie tylko okropnie i nie sprawia wrażenia produktu premium tylko tak nazywanego
      widać, że drogi
      ale drogi nie znaczy dobry

     • RDF (d. rdf3)

      również tanie są metalowe. na szczęście nie masz wpływu na designerów. 😉

     • zakius

      no niestety, coraz mniej ładnego sprzętu powstaje

     • Dobrze spasowany plastik to może być przez pół roku, a później nie ma siły, aby nie trzeszczał. Nie bez powodu praktycznie wszyscy producenci odeszli od tego rozwiązania. Mam L920, która została wykonana z poliwęglanu, czyli z materiału o wyższej klasie, niż standardowy plastik używany w telefonach, dodatkowo jest to obudowa unibody, więc spasowanie fabryczne było idealne (a na pewno lepsze niż w telefonach z wymienną baterią), ale po jakimś czasie i tak zaczęła trzeszczeć. Tworzywo sztuczne ma to do siebie, że z biegiem czasu i pod działaniem temperatur odkształca się, nie są to duże odkształcenia (raczej niewidoczne dla ludzkiego oka) ale wystarczająco duże, żeby obudowa zaczęła trzeszczeć, wady tej nie posiadają obudowy ani z metalu, ani ze szkła. Obecnie nie ma do kupienia telefonu o przekątnej poniżej 5 cali, który by mógł choć w jednym aspekcie nawiązać do swoich większych kolegów. Najbliżej chyba jest model A3 od Samsunga (nie licząc iP SE, którego wyśmiałeś, choć nie rozumiem dlaczego, bo nawet z tym modelem żadna Lumia nie może konkurować) ale to mimo wszystko jest ledwo średnia półka. Co do pozostałej części twojej wypowiedzi, to cóż, jak będziesz korzystać z jakiegoś flagowego modelu, to zobaczysz, że nie masz racji. 10 lat temu, jakbyś dał komuś L550 to by powiedział, że to niemożliwe, żeby mieć coś tak doskonałego w kieszeni (o ironio, akurat równe 10 lat temu, swoją premierę miał pierwszy iP), a teraz jest to smartfon kupowany przez ludzi, których budżet nie pozwala na nic lepszego

     • zakius

      to, że wydajność zawsze może być lepsza jest oczywiste
      ale lepiej jednak rozwiązać to dobrym oprogramowaniem, niż pakować tabletowe albo i mocniejsze układy do telefonu

      co do iP SE to owszem: żadna lumia z nim nie konkuruje, żadna nie zniża się do poziomu iOS
      ajfony mają wielką zaletę w postaci bardzo wydajnych procesorów, ale wszystko inne przemawia przeciwko nim (ok, nie wszystko, od 6 mają względnie sensowny rozmiar)

      i serio serio, wygodny i przemyślany system i przyjemna obudowa są warte więcej, niż topowy SoC jeśli rozważać wartość użytkową

      oczywiście 4xA7 to słabowity układ, ale daje radę
      za to nawet snap 835 czy A(ile tam apple już ma) nie sprawi, że system przestanie być irytujący

      jasne, że bym wolał mieć w swojej lumii mocniejszy procesor, ale nie dam prawie 1.5k za potwora ponad 70mm szerokości, nie będę popierać głupiej mody

     • To nie moda, tylko wygoda. Mój telefon jest o 2 cm wyższy i 2 mm szerszy od L920, pomimo, że posiada wyświetlacz większy o cal. Od L640 jest o 9mm wyższy i posiada tę samą szerokość, a wyświetlacz o pół cala większy. czy to są duże różnice w wielkości? Nie, ale za to wygoda użytkowania jest sporo większa. Dopiero na tym telefonie przekonałem się w pełni, co to znaczy dobry wyświetlacz. Nie będę się spierać o system operacyjny, bo to jak z kobietami, ile facetów, tyle gustów. Dla mnie np. obecnie Windows jest nie do użytku i pomimo, że zawsze lubiłem ten system, to teraz nie widzę szans aby do niego wrócić

     • zakius

      640 jest o 10mm szersza od ideału
      czy to dużo? tak
      i wygoda użytkowania jest dużo niższa
      a dobry wyświetlacz jest dobry niezależnie od rozmiaru, 640 ma odpowiedni do swojej klasy

     • Ten sam argument co wcześniej, jakbyś pokazał komuś 10 lat temu L640, to by był zachwycony takim wyświetlaczem w smartfonie, ale to nie znaczy, że na obecne czasy jest to dobry wyświetlacz. To na mojej L920 miałem większe PPI, a i tak jakość obrazu nie powala, nie wspominając już o odwzorowaniu kolorów w wyświetlaczach niższej klasy. To że tobie coś wystarczy, to niestety nie oznacza, że to jest dobre

     • zakius

      jest odpowiedni w swojej klasie
      ale ty chwaliłeś swój bo większy
      a większy tu nie ma nic do rzeczy
      jasne, że to tylko tani LCD, ale i tak bije na głowę większość zalegąjących w domach monitorów
      jasne, że 300PPI to jeszcze trochę za mało, że OLED z 500PPI skalibrowany odpowiednio by był lepszy
      ale nadal 72mm 640 jest lepsza od 77 czegokolwiek z takim wyświetlaczem, bo jest mniej przerośnięta i kosztuje znacznie mniej
      rozmiar to istotna kwestia, i taniemu modelowi mogę odpuścić, ale taki za 2k nie może mieć 70+mm na pewno

     • RDF (d. rdf3)

      kiedy zrozumiesz, że jesteś jedynym człowiekiem na świecie, któremu to przeszkadza? 😉

     • zakius

      kiedy zrozumiesz, że nie jedynym?
      wiesz ile osób się decyduje na ulegające samozniszczeniu xperie compact ze względu na rozmiar? prawdopodobnie w okolicy 100% kupców :p
      a jakby jakość była wyższa i jakaś tańsza wersja dostępna to by się nie wyrobili z produkcją
      moto g1 poszła ekspresowo, moto e3 zniknęła właściwie zaraz po wstrzymaniu dostaw
      ludzie chcą wygodnych telefonów
      a to, że ktoś chce w autobusie lepiej widzieć koty na fejsbuczku to jego sprawa, ale niech nie zmusza innych

     • RDF (d. rdf3)

      tak i dlatego SONY wycofało się z produkcji x compact. 😉 z powodu sukcesu.

     • zakius

      xperia x compact była pod każdym względem gorsza od z5c i do tego droższa, trudno o sukces w taki sposób

     • wygodny telefon to dla mnie ma minimum 5.5 cala, inne są za małe, dlatego kwestia co jest wygodne jest subiektywna

    • „640, bo mocniejsza od 550 a mniejsza od 950”

     tak, aż o JEDEN MILIMETR jest węższa… 🙂

     • zakius

      i prawie 3x tańsza
      tańszemu urządzeniu łatwiej odpuścić pewne wady

    • piotrg

     No ja mam 650 i jestem zadowolony, 950 nie musze, a 650 jest mojim zdaniem lepsza od 550 i od 640 (display i pamiec)

     • zakius

      nadal jest brzydka jak noc i ekstremalnie słaba

     • jak na telefon za 150 zł brutto w abonamencie to jest ok

     • zakius

      wolałbym jednak dać te 500 w sklepie jak już :p

     • Solar

      Potwierdzam.

     • Wojtek

      Też mam lumie 650 i jest bardzo dobra i jestem bardzo zadowolony 🙂 i potwierdzam Piotrg 🙂

  • L950 działa normalnie, od czasu do czasu się zawiesi, tańsze modele od czasu do czasu działają normalnie

   • Solar

    Ten znowu swoje. Moja 950 o wiele częściej się wiesza niż Żony 650.

    • A czy ja pisałem o 650? Poza tym co ty robisz z telefonem a co robi twoja zona

  • Ryuzaki

   550 i 650 nie nadają się w ogóle do komfortowej pracy – 1 GB ramu i procesor z tamagotchi, nie dają rady dźwigać windowsa (lagują nawet przy przechodzeniu z kafli na listę aplikacji). Starsze słuchawki jak 640 i 640XL, działają troszkę lepiej niż 550 i 650, ale też mają problemy z dźwiganiem W10M (WP8.1 chodzi na nich super). 930 i 1520 chodzą w miarę OK, ale ich żywot już przemija (1520 ma już oficjalnie status „end of life”). 950 (XL) radzi sobie zauważalnie lepiej od tańszych i starszych słuchawek, ale musisz wziąć pod uwagę, że RS1 to nadal niezoptymalizowany i niestabilny system, który generuje masę błędów (być może RS2 coś zmieni w tej kwestii).

   • Krzysiek

    550 nie twierdze ze jest demonem predkosci, ale na oficjalnym takich lagow nie ma 🙂 użytkownikowi który w tubecascie tylko siedzi w zupełności sie nadaje

 • marcello

  Kto to testuje? 😉

 • Dawid

  Do kiedy można się spodziewać wsparcia dla l950, dostanie rs 3?

  • Wojciech Kołłątaj

   RS3 na pewno dostanie.

   • RDF (d. rdf3)

    na pewno, to wszystkie lumie z 8.1 miały dostac 10. 😉

    • miały dostać, ale insider team zwalił system i musieli podnosić wymagania by jakakolwiek lumia w ogóle dostała

     co do rs3 to jest to kolejna aktualizacja usługi i dostaną wszystkie urządzenia dopuszczone, nie wszystkie jednak moga dostać konkretne opcje tak jak fakt istnienia continuum nie odcina innych lumii od wsparcia

     • RDF (d. rdf3)

      było, minęło. zobaczymy jak to teraz rozegrają.

      zmieniajac temat.
      poszczułem serwis prawnikami, no i moja 930 już jedzie do mnie.
      pewnie leżała gdzieś w stosie śmieci i wszyscy o niej zapomnieli.
      ciekaw jestem, czy wymienili ten ekran, czy może wybrali opcję „ekran spełnia wysokie standardy Microsoftu” i nie wymaga wymiany. 😉

  • Ryuzaki

   No nie wiem. Ja kupiłem flagową lumię 900, która miała premierę w styczniu 2012 roku i nie dostała ona aktualizacji do WP8, która wyszła w październiku tego samego roku (całe 10 miesięcy wsparcia aktualizacyjnego). Potem kupiłem lumie 1020 i mimo że to flagowa słuchawka z 2GB ramu, to o W10M mogłem zapomnieć. Sam mam L950, ale nie liczę wcale na RS3 – będzie to fajnie – nie będzie to będzie jak zawsze.

 • Dona właśnie udostępniła kompilację 15002 dla komputerów. Czekamy w dalszym ciągu na aktualizację dla telefonów.

  • Wojtek

   Właśnie pobieram kompliację 15002 🙂

   • Marcin

    Na telefon??

   • Marcin

    Jak dziala?

    • Wojtek

     Dopiero co instaluje wiec sam nie wiem jak będzie działać itp sam jestem ciekawy 🙂

 • marw

  Czy jest jakaś możliwość wyłączenia opcji „wykańczania zdjęcia” w jpeg’ach? Bo czasami rzeczywiście jest ono wykończone ale nie w pozytywnym sensie..

  • nie wiem co masz na myśli ale albo wyłącz HDR albo zmień zapis na DNG

   • marw
    • Dave

     Nie da się. Wykańczanie zdjęcie to po prostu „zapisywanie”.

     • wykańczanie trwa tak długo przy włączonym HDR

     • Dave

      I żywymi zdjęciami bodajże

     • marw

      Zrzuty, które zrobiłem, są „nieżywymi” zdjęciami. Widać wyraźnie ingerencję w ich ostateczny wygląd (w tym wypadku na lepsze, chociaż czasami pogorszy balans bieli, który w momencie robienia zdjęcia był dobrze ustawiony).
      Przy zdjęciach na żywo jest kolejny problem: gdy wybiorę opcję Zapisz zdjęcia z obrazu na żywo wyskakuje błąd.

     • Dave

      No to masz jakąś dziwną przypadłość. Jaki tel? Ja mam 950 i strzelam zdjęcia tylko w oversamplingu a więc 8mp. Po serii zdjęć, np kiedy szybko pstrykne kilka zdjęć w krótkim odstępie czasu, zdjęcia praktycznie nie da się szybko podejrzeć z przyblizeniem bo się zapisują. Z doświadczenia wiem że to wymysł tłumacza, bo najpierw było zapisywanie, potem przetwarzanie a teraz właśnie wykańczanie. Ja na Twoim miejscu zrobiłbym HR ale tylko dlatego, że nie da się przeinstalować aparatu. Widocznie jeszcze nikt na to w MŚ nie wpadł, choć na desktopie da się normalnie zresetować aplikację, jeśli nie działa poprawnie. Chyba, że takiej opcji w mobile jeszcze nie znalazłem 😉

     • Funkcja resetowania aplikacji zmierza również w kierunku telefonów. Powinna się pojawić jeszcze w rozgałęzieniu Redstone 2 a to oznacza, że uczestnicy Windows Insider będą mogli wypróbować tę opcję już wkrótce.

     • marw

      Mam L930. Ustawione JPEG 16MP. U mnie też się wtedy nie da przybliżyć. Jak zrobię jedno i od razu przejdę do galerii, to czasami tez chwileczkę musze poczekać. HR nie chce mi się teraz robić, dopiero co wszystko aktualizowałem. Aż tak też mi to nie przeszkadza. Jest to wyraźnie dłuższe, jak włączę żywe obrazy.
      Z drugiej jednak strony, w końcu JPEG to format skompresowany i po obróbce, więc określenie przetwarzanie/wykańczanie jest jak najbardziej na miejscu 😛
      Szkoda trochę, że nie ma jeszcze możliwości wyboru samego DNG. Jak zmieniłem ustawienie na DNG+JPEG, to na początku zdziwiłem się bardzo. W informacjach plików było napisane, że JPEG przy rozmiarze 1,5MB ma rozdzielczość 1728×3071, podczas gdy DNG przy rozmiarze 21,4MB ma rozdzielczość… 448×800! W przybliżeniu dng jest wyraźnie mniej ostre od jpeg. Dopiero po podglądzie dng na laptopie pokazuje odpowiednią rozdzielczość 3024×5376. Może w telefonie zapisuje jeszcze jakiś skompresowany „dng” do szybszego podglądu.
      Co do resetu aplikacji – tak jak już wcześniej wspomniałem, aż tak mi to nie wadzi to wykańczanie. Bardziej czasami denerwuje złe wykończenie, choćby balans bieli. Ale to już nie wina do rozwiązania HR tylko zmiana w programie. Już prędzej poczekam na RS2 i (być może) możliwość resetu aplikacji.

      Co jeszcze mnie trochę zdziwiło – chociaż używam W10M, to zdjęcie wciąż mają prefiks WP, jak w Windows Phone 😛 pewnie chcieli zachować jakąś zgodność w przypadku aktualizacji WP8.1 do W10M, ale takie kosmetyczne niedociągnięcie 😉

  • RDF (d. rdf3)

   ile to u ciebie trwa?

   • marw

    Od momentu pojawienia się miniaturki zdjęcia w lewym dolnym rogu i sceny 5-10s (+-3). W przypadku żywych obrazów dłużej (które potem i tak nie umiem zapisać osobno)

    • RDF (d. rdf3)

     no to i tak szybko. u mnie na 930 dochodzilo do 20-30 sekund. 😉
     żywe obrazy zapisujesz z rozwijanego menu.

     • marw

      To zależy od sceny i warunków, w tym chyba bardzo oświetlenia (odszumianie zdjęcia)
      Wiem gdzie znajdę opcję zapisu 😉 tylko że właśnie z tego menu nie da się zapisać, wyskakuje komunikat „Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później”. W dodatku zdjęcie nie jest „żywe”.
      Co przy okazji zauważyłem: robiąc dwa zdjęcia pod rząd tylko pierwsze jest zapisywane jako „żywe”

     • RDF (d. rdf3)

      generalnie żywe zdjęcia w lumiach sa bezużyteczne. powinni skopiowac tę funkcję od apple.

  • RS2_14977

   Może zapisujesz na kartę pamięci, jeśli tak to jest może za wolna ;). A serio to występuje to u mnie sporadycznie i tylko w momencie jak od razu po zrobieniu zdjęcia chcesz wejść do galerii, w tym momencie aparat ma ciągłą gotowość oczywiście.

   • marw

    Mam L930 (nie napisałem wcześniej, przyznaję) 😉
    Występuje zaraz po zrobieniu zdjęcia.

    • RS2_14977

     W 950 występuje problem czasami jak napisałem powyżej, czyli po zrobieniu zdjęcia i chęci od razu je zobaczyć

 • Piotr

  Build 10.0.14393.693 dostępny w oficjalnym kręgu.

 • SrebrnyKimi

  Dokładnie:) Pobiera sie.

 • Gabriel Gryczko

  takie pytanko. Microsoft ubił lumie jak wiadomo. ale czy ubijając lumię ubił też gwarancję? Pytam się bo mi lumia 532 zdechła.